טייס שיכור ניסה להטיס מטוס, הנוסעים החליטו לנקוט בפעולה

טייס אינדונזי עבור חברת התעופה Citilink, חברת תעופה משנית לחברת הדגל Garuda Indonesia, פוטר לאחר שהגיע לעבודה כשהוא שיכור (לכאורה) מתוך כוונה להטיס מטוס (סרטון בהמשך).

בבוקר ה-28 בדצמבר, הקפטן טקאד פורנה, בן 32, היה צריך להטיס מטוס נוסעים מנמל התעופה הבינלאומי יואנדה בסורבאיה, במזרח ג'אווה, לנמל התעופה הבינלאומי סואקרנו-האטה בג'קרטה, כך מדווח העיתון Jakarta Post.


הנוסעים טענו שהוא בלע את המילים שלו ודיבר לא ברור בזמן ההכרזה לפני ההמראה, מה שגרם לנוסעים רבים לרדת מהמטוס בגלל שהם חשדו שהוא שיכור או מצוי תחת השפעת סמים, כך מדווחת רשת החדשות המקומיות.


על מטוס ה-Airbus A320 היו 154 נוסעים, אבל חלקם החליטו לבטל את ההזמנה שלהם כשהטייס החדש נרשם לטיסה.

צילומי הוידאו המתעדים את טקאד בבדיקה הבטחונית בשדה התעופה מראים אותו כשהוא אינו יציב, לא מצליח לעמוד ישר ומפיל את חפציו האישיים.
הסוכנות לבריאות בטיסה ביצעה שתי בדיקות רפואיות נפרדות, וכעת הם ממתינים לתוצאות, כך מוסר עיתון ה- Jakarta Post.

חברת התעופה Citilink מכחישה את הדיווחים לפיהם טקאד היה שיכור, ומוסרים כי בדיקות האלכוהול והסמים שלו היו שליליות, כך מדווחת סוכנות הידיעות AP.
החקירה בעניין מעשיו של טקאד נמשכת, ושר התחבורה בודי קאריה אסר עליו כרגע לטוס. אם הוא יימצא אשם באשמת שיכרות או שמא היה תחת השפעת סמים בזמן העבודה, רשיונו יישלל.

ב-30 לדצמבר, Citilink הכריזה כי טקאד פוטר על הפרת נהלים, ועל סיכון חייהם של נוסעים אחרים.
שני גורמים רשמיים, הנשיא אלברט בורהאן ואחראי התפעול הדינוטו סואדיגנו, התפטרו ממשרתם באותו היום בשל התקרית, כך מוסר עיתון ה-Jakarta Post.

"הטייס ביצע סדרה של עבירות חמורות שאינם עולים בקנה אחד עם הנהלים של החברה ובשמירה על בטחון הנוסעים", אומרה בורהאן, כך לפי סוכנות הידיעות AP. "אנחנו מתנצלים על חוסר הנוחות. אני חייב להיות אחראי לכך לכן אני ואחראי התפעול שלי מתפטרים.

הנשיא לקשרי חברות Citilink, בני ס.בוטרבוטר אמר ל-Jakarta Post שההתפטרות של בורהאן חייבת להיות מאושרת ע"י מועצת הממונים וחברת האם.