טמפון אחד בלבד גרם לה להיכנס לקומא. כשהתעוררה, היא אפילו לא זיהתה את בנה…

בחודש אוגוסט 2011, דבורה אשר התחילה לחוות תסמיני שפעת פתאומיים. לפחות כך היא חשבה. מצבה החמיר, היא לא יכלה ללכת ולדבר בצורה נורמלית. האישה פונתה לבית החולים והוכנסה למצב של תרדמת מלאכותית. הרופאים הכינו את המשפחה לגרוע מכל.

שבוע לאחר מכן, דבורה יצאה מהתרדמת, אבל היא לא זכרה מה קרה לה. היא התעוררה עם הרגשה ששכחה הרבה דברים חשובים, כאילו הזכרון שלה הפך לדף ריק. אפילו הזכרונות על בנה הקטן נעלמו!


זה לקח לה 5 שנים לשחזר את הזיכרונות. כיום סיפורה של דבורה משמש לסימן אזהרה לכל הנשים ברחבי העולם.

טמפון אחד בלבד גרם לה להיכנס לקומא. כשהתעוררה, היא אפילו לא זיהתה את בנה...


זו דבורה אשר. בשנת 2011, היא הייתה בת 27. היא הייתה אמא מאושרת, בריאה, רווקה, עובדת כמנהלת בבית מלון בוויילס.

כאשר דבורה חשבה שהיא חולה והסימפטומים רק הלכו והתגברו, מסתבר כי האישה קבלה את ההלם הרעלי. כל זה בגלל השימוש בטמפונים!

טמפון אחד בלבד גרם לה להיכנס לקומא. כשהתעוררה, היא אפילו לא זיהתה את בנה...
pixabay

תסמונת ההלם הרעלי (TSS) – מצב נדיר אך חמור המתרחש כאשר החיידק "סטפילוקוקוס" נכנס לזרם הדם. לרוב המחלה הזאת קשורה לשימוש בטמפונים בזמן המחזור החודשי אצל נשים, אך למעשה כל אחד יכול להיכלא למצב הזה.

טמפון אחד בלבד גרם לה להיכנס לקומא. כשהתעוררה, היא אפילו לא זיהתה את בנה...

כאשר דבורה הייתה בתרדמת, הרופאים הכינו את המשפחה לתוצאה הגרועה ביותר. האישה הונשמה באופן מלאכותי. כאשר דבורה חזרה להכרה, היא לא יכלה לאכול, להתלבש, ואף לא לזוז באופן עצמאי. השיער שלה החל לנשור.


לקח לה חודשיים ללמוד ללכת מחדש. דבורה סבלה מאובדן זיכרון.

היא שכחה איך היא חגגה את חג המולד עם בנה. גם אחרי 4 שנים, נדרש מאמץ ענק כדי להיזכר איך היא חגגה את החג עם בנה ואיך הם פתחו מתנות, שמחו והשתוללו ביחד. גם התמונות שצולמו באותו הערב לא עזרו לה להיזכר.

"תסמונת ההלם הרעלי שינתה את חיי לחלוטין" – מודה דבורה. "זה דומה להנגאובר שנמשך באופן מתמיד, כאשר יש פערים בזיכרון וכל הזכרונות מתבלבלים בראש."

עכשיו הזיכרון של דבורה התאושש כמעט לחלוטין. בפעם הראשונה מזה זמן רב, היא זכרה את יום הולדתו של בנה. עכשיו היא מקווה לזכור גם את חג המולד.

"הייתי נחושה בדעתי לעשות את הטוב ביותר עבור יהושע, הוא העולם שלי, והוא צריך שאימא שלו תחזור אליו" – אמרה דבורה, ונשבעה לעולם לא להשתמש יותר בטמפונים.

לדברי המרכז לבריאות מקינלי באילינוי, ניתן להפחית את הסיכון לחלות ב-TSS, אם משתמשים לסירוגין בטמפונים ותחבושות. השתמשו בטמפונים עם ספיגה מינימאלית והחליפו אותם בתדירות גבוהה. לפני השימוש יש לקרוא את הוראות השימוש הכתובים על האריזה, ולפעול בהתאם להוראות. אם אי פעם יאבחנו אצלכם את תסמונת ההלם הרעלי – אתם לעולם לא תרצו להשתמש יותר בטמפונים!

שתפו את הכתבה עם כמה שיותר נשים שאתם מכירים! תעזרו להן לשמור על בריאותן ותזהירו אותן בפני הסכנה! זה יכול להציל חיים!