טעויות מגוחכות בסרטים היסטוריים שהצליחו לחמוק אפילו מתחת לרדאר של הצופים האדוקים ביותר

חובבי סרטים חדי אבחנה שמים לב לכל פרט כשהם צופים בסרט כלשהו. שם שגוי של אגם, גלדיאטורים עם בלוני גז – שום דבר לא חומק מהרדאר של האנשים הללו, שיודעים לשים לב לפרטים טוב יותר מכל אחד.

צוות האתר שלנו בחר 11 טעויות מגוחכות בסרטים היסטוריים.


גרין מייל, 1999


© The Green Mile/ © warnerbros


האירועים מתרחשים בשנת 1935 בלואיזיאנה. עונשי המיתה ב״גרין מייל״ מבוצעים בעזרת כיסא חשמלי. בכל אופן, בלואיזיאנה התחילו להשתמש בכיסא החשמלי רק בשנת 1941.

משחק החיקוי, 2014


© The Imitation game/ © blackbearpictures

הסרט עוסק במתמטיקאי בריטי – אלן טורינג, שעבד ללא הרף באופן עצמאי כדי לפצח את קוד אניגמה. למעשה, הוא נעזר בגורדון וולשמן, מתמטיקאי שאפילו לא זוכה לאזכור בסרט.

הסמוראי האחרון, 2003


© The Last Samurai / © warnerbros

דגל ארצות הברית ובו 43 כוכבים מפציע מעת לעת בסרט. אבל האירועים מתרחשים ב-1876 ו-43 הכוכבים הופיעו על הדגל לראשונה ב-1891, כשמדינות צפון דקוטה, מונטנה, ווישנגטון ואיידהו הצטרפו.

אפולו 13, 1995


© wikipedia.org   © Apollo 13/ © uphe

נראה כאילו הכל תקין בסרט המעולה הזה על האסטרונאוט האמריקני קנת׳ מטינגלי. אבל הוא לא השתתף במשימת החילוץ על האפולו 13. בתמונה הזו מעל אתם יכולים לראות את קן מטינגלי האמיתי ואת התמונה מהסרט בכיכובו של השחקן (גארי סיניס, באמצע) מגלם אותו במשימת החילוץ של האפולו 13.

לב אמיץ, 1995


© Braveheart/ © paramount

בימיו של וואלאס איש בסקוטלנד לא לבש חצאית. פריט הלבוש הזה הופיע הרבה יותר מאוחר. בנוסף, הם לא צבעו את פניהם בצבע כחול או בכל צבע אחר.

טרויה, 2004


© Troy/ © warnerbros

הסרט הזה עמוס בטעויות, החל מהמטבעות ששמים על עיני הגופות (לא היו קיימים מטבעות באותו הזמן), עד למטריה בעלת חישורי המתכת מעל ראשיהם של פריס והלנה.


שודדי הקריביים, 2003-2017


© Pirates of the Caribbean/ © disney

האירועים המוצגים בסדרת ״שודדי הקריביים״ מתוארכים ל-1740. בזמנים הללו לאנשים היו בעיות עם פירות. אבל אתם יכולים לראות תפוחי ״גראני סמית׳״ (שלא היו קיימים עד 1868) ובננות מתוקות (שהופיעו לראשונה ב-1836).

טיטאניק, 1997


© Titanic/ © paramount

כשג׳ק מנסה למנוע את התאבדותה של רוזה בתחילת הסרט, הוא מספר לה סיפור ומציין שנהג לדוג באגם וויסטוה בעיר מולדתו וויסקונסין. אך למעשה, האגם המלאכותי הזה לא הופיע עד 1917, 6 שנים לאחר טביעתה של הטיטאניק.

ג'י. אף. קיי – תיק פתוח, 1991


© JFK / © warnerbros

הסרט רק מפיץ תיאוריות קונספירציה אשר קשורות במותו של קנדי. דייויד פרי הואשם ברצח מזמן. באחת הסצינות בסרט במלון פונטיינבלאו, הוא ״מתוודה״, לכאורה. למעשה, הוא מעולם לא הודה בדבר והכחיש כל מעורבות.

גלדיאטור, 2000


© Gladiator/ © imdb

בסרט ״גלדיאטור״ אפשר לראות את הרומאים העתיקים נושאים בלוני גז במרכבות שלהם. בימים ההם אפילו לא היה גז.

מארי אנטואנט, 2005


© Marie Antoinette/ © sonypictures

טעות נחמדה ניתן למצוא בסרט הביוגרפי מאת סופיה קופולה על חייה של מלכת צרפת, מארי אנטואנט. נעלי ספורט לא ממש היו טרנדיות בימים ההם.

מה אתם חושבים, אילו טעויות הן ממש אבסורדיות? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!

קרדיט תמונה ראשית Troy/ © warnerbros