טריק פשוט אך יעיל שיעזור לכם להירדם מהר יותר מפעוט עייף

הקושי להירדם יכול להיות מטריד במיוחד. ובהתחשב בעובדה ש-30%-35% מהאנשים הבוגרים סובלים מסימפטומים של נדודי שינה, זוהי בעיה חמורה אך די נפוצה. למרבה המזל, לדוקטור לוק פ. בודואין (Dr. Luc P. Beaudoin), פרופסור למדעי הקוגניציה באוניברסיטת סימון פרייזר, יש את הטריק שיכול לעזור לאנשים להירדם מהר כמו תינוק.

צוות האתר שלנו סקרן מאוד לגבי השיטה הבלתי מסורתית – וככל הנראה היעילה מאוד הזו – ואנחנו מקווים שהיא תעזור לקוראים שלנו להירדם כהרף עין.


׳הערבוב הקוגנטיבי׳


דוקטור לוק קרא לשיטה הזו ׳הערבוב הקוגנטיבי׳, והוא מתייחס לטכניקה, בה יש לדמיין אובייקטים רנדומליים שקל להעלות בעיני רוחכם. כפי שמנסח זאת דוקטור לוק, השיטה מערבבת את המחשבות שלכם כדי למנוע מהמוח לחשוב על הנושאים שמונעים מכם להירדם.

בהתחשב בעובדה שמחשבה על אובייקטים רנדומליים כאלה שקל להעלות בעיני רוחנו אינה קלה, דוקטור לוק ממליץ להשתמש באפליקציית MySleepButton, שעוצבה במיוחד כדי לסייע לאנשים להפיק את המירב מהשיטה הזו. האפליקציה עוזרת לבחור רשימת מילים עבורכם, וכל שעליכם לעשות הוא לדמיין את המילים שנאמרות לכם.

הניחו לדמיון שלכם להרדים אתכם

אם אתם חוששים משימוש באפליקציה הזו, תוכלו להשתמש בשיטה הזו בעצמכם. הדרך הטובה ביותר היא לחשוב על מילים רנדומליות ונייטרליות במחינה רגשית בעלות 5 אותיות לפחות, כמו ׳להירדם׳, ולאיית את המילים תוך כדי שאתם מדמיינים את האובייקט שמתחיל עם כל אות.

לדוגמב:


* אסטרונאוט
* כבשה
* אריה
* שדון
* פיל
* עט

בכל אופן, וודאו שאתם לא חושבים על מילים שמעוררות רגשות שליליים או מכניסות אתכם לסטרס. ואם הגעתם לסוף הרשימה ולא נרדמתם, פשוט חזרו על אותה השיטה במילה שונה.

העמידו את השיטה למבחן

כדי לוודא שהשיטה עובדת, אוניברסיטת סאן פרנסיסקו ניסתה אותה על 154 תלמידים שהתלוננו על הרגלי השינה שלהם. המשתתפים ניסו את השיטה, והתוצאות הוכיחו שיכולות השינה הקוגניטיביות שלהם השתנו בצורה מרשימה. לא רק שהם נרדמו מהר יותר, המשתתפים גם תיעדו את איכות השינה המשופרת שלהם.

יתרה מזאת, דוקטור לוק קיבל המון פידבקים חיוביים על אפליקציית MySleepButtonֿ, כשאנשים רבים שיתפו בשביעות הרצון שלהם ויעילות האפליקציה.

באיזו תדירות אתם מתקשים להירדם? האם הייתם מנסים את השיטה הזו? ספרו לנו האם יש לכם שיטות נוספות שעוזרות לכם להירדם מהר יותר בכל לילה.