ילדה בת 8 שקוראים לה ׳מוזרה׳ מגלה שיש לה איי.קיו גבוה יותר מאלברט איינשטיין

ילדה מקסיקנית בת 8 בשם אדהארה פרז זכתה לכינוי ׳מוזרה׳ בבית הספר. היא בלטה מבין כל היתר. הסיבה לכך היא שאדהארה היא ילדה גאונה. הבריונים שלה היו שמחים לדעת שאדהארה עושה שני תארים מקוונים בגיל 8 בתחום ההנדסה.


© Pauly Wul / YouTube


לעתים קרובות מאוד, המחוננים הם אלו שסובלים בחברה. הם חושבים אחרת ורואים את העולם מנקודת מבט רחבה ועמוקה יותר. אינטלקטואלים, אמנים, ואפילו מוזיקאים סובלים מניכור.

וזה משהו שאדהארה פרז הצעירה יודעת© Pauly Wul / YouTube

לכאורה, לפרז יש איי.קיו של 162. אם לשים את זה בפרספקטיבה, המספר הזה גבוה קצת יותר מזה של גאונים כמו אלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג. שני הגברים הללו היו בעלי איי.קיו ממוצע של 160.


© Pauly Wul / YouTube

אדהארה הייתה רק בת 3 כשאובחנה כבעלת תסמונת אספרגר. אספרגר היא הפרעה התפתחותית הכוללת גם את הספקטרום האוטיסטי. אדם המאובחן בהפרעה זו מושפע במונחים של ניהול קשרים חברתיים.

לדברי הגברת הצעירה, שמו אותה ללעג ולקלס בבית הספר. חבריה לכיתה היו קוראים לה בשמות כמו ׳מוזרה׳. אפילו המורים בבית הספר חשבו שלאדהארה אין עתיד.


© Pauly Wul / YouTube


״ראיתי שאדהארה משחקת בבית קטן והם נעלו אותה בפנים. הם התחילו לצעוק, ׳מוזרה!׳״, מספרת אימה של נללי סנצ׳ז. ״הם גם התחילו לחבוט בבית הקטן. אז אמרתי, ׳אני לא רוצה שהיא תסבול׳״.

החוויות הנוראיות שלה בבית הספר גרמו לאדהארה הצעירה ליפול לדיכאון ׳עמוק מאוד׳. היא כבר לא רצתה ללכת לבית הבפר, והמורים היו מדווחים שהיא ישנה בשיעורים ולא מביעה עניין במתרחש.


© Pauly Wul / YouTube

נללי ידעה שבתה הייתה שונה ושהיא בעלת אינטליגנציה שלרוב הילדים אין. אדהארה שלטה בידע אלגברי ובטבלה המחזורית. אז נללי לקחה את בתה לטיפול.

נללי לקחה את אדהארה למרכז לכישרונות צעירים כפי שהציע הפסיכיאטר

© Pauly Wul / YouTube

במרכז אישרו את גאונותה של אדהארה. שם היא הצליחה לשגשג בסביבה לימודים יחד עם תלמידים בעלי אינטליגנציה מדהימה

אדהארה סיימה את בית הספר היסודי בגיל 5, חטיבה בגיל 6, ותיכון בגיל 8. אדהארה נמצאת כרגע בתהליך קבלת 2 תארים מקוונים. היא לומדת הנדסה תעשייתית במתמטיקה ושאר מערכות הנדסיות.


© Pauly Wul / YouTube

אדהארה הופיעה במגזין ׳פורבס׳ המקסיקני ברשימת 100 הנשים המשפיעות ביותר במקסיקו. לאחר מכן היא כתבה ספר על חוויותיה כ׳ילדה גאונה׳. ילדה שנפלה קורבן לבריונות.

לספר קוראים ׳אל תוותרו׳


© Pauly Wul / YouTube

פרז מפתחת צמיד חכם שמטר את רגשותיהם של ילדים ׳מיוחדים׳

לנללי יש תוכניות לקחת את אדהארה לארצות הברית שם בתה תוכל לעשות מבחני כניסה לאוניברסיטת אריזונה. זהו חלומה של אדהארה. ואנחנו יודעים שהיא תתקבלה.

הילדה הגאונה עובדת על האנגלית שלה לפני שתעשה דרכה לארצות הברית שם היא מתכננת ללמוד אסטרופיזיקה. הביבה לכך היא שאדהארה חולמת להפוך לאסטרונאוטית.

הכירו את הילדה הגאונה בסרטון הבא!

בבקשה, שתפו את הכתבה הזו עם בני המשפחה והחברים כדי שגם הם יוכלו להכיר את אדהארה המקסימה.