ילד כן וישר בן 11 מחזיר ארנק שמצא חרף בעיותיה הכלכליות של משפחתו

כל כך קל בימינו להכליל את כל הילדים כחצופים ומפונקים, אבל יש גם אחרים שהם אדיבים, מנומסים, ומחונכים. וינס הייאטפס, לקח את זה אף צעד אחד רחוק יותר.

לאחר שמצא ארנק ברחוב, הילד הכן והישר בן ה-11 לקח את הזמן להשיב את הפריט האבוד לבעליו, חרף הקשיים הכלכליים של משפחתו.


ביום הזיכרון, וינס עבר דרך פארק וויאג׳ר בוויסקונסין, כשהוא ואביו לורנזו נתקלו בארנק על הרצפה. האב ובנו חיפשו בתוך הארנק רמזים לזהות בעליו. לאחר שמצאו רישיון נהיגה, אם איתרו את הכתובת כך שיוכלו להשיב את הארנק לבעליו.


© Michelle Dahlke / Facebook


צ׳ייס דהאלקה הבין שהארנק שלו חסר רק לאחר שהגיע הביתה לאחר שדג בפארק וויאג׳ר. הוא כבר עמד להשלים עם העובדה שהארנק שלו עבד לנצח, עד שוינס הופיע על סף דלתו!

בני משפחת דהאלקה היו למעשה בבית השכנים כשוינס עמד על המרפסת שלהם. דרך המצלמה שמותקנת על פעמון הדלת, ג׳ייסון, אביו של צ׳ייס, ראה נער צעיר מחזיק את הארנק האובד, ומיהר לשוב הביתה.

ג׳ייסון היה שמח לתגמל את וינס על כנותו והתחשבותו ועל מאמציו להשיב את הפריט יקר הערך, אבל יכול היה לתת לו 2$ בלבד, הסכום שנותר בארנק. זוהי עדות לאופיו של וינס שקיבל בצורה נרגשת וצנועה את הסכום שנתנו לו בני משפחת דהאלקה.


© Michelle Dahlke / Facebook

יש לציין מעשים טובים שכאלה! באופן דומה, שני נערים צעירים השיבו ארנק ובו 495$ לבעליו. דייויד גריי בן ה-12 וקייס בייקר בן ה-11 מצאו ארנק בתחנת דלק בארלינגטון, וושינגטון, והשיבו אותו לבעליו סקוט ארמס.

גריי אמר, ״אימא שלי תמיד אמרה לי לא לגנוב דבר״. פרץ החיוביות הזו בא לידי ביטוי בזמן הנכון מאחר וארנס עבר בעת ההיא גירושין. הוא תגמל בשמחה את השניים ב-100$ על כנותם ויושרתם.


ועדיין, אימו החורגת של צ׳ייס, מישל, רצתה לעשות יותר. היא פרסמה בפייסבוק תמונות ממצלמת הדלת, וכתבה, ״מי מכיר את הילד הזה? אנחנו רוצים לתגמל אותו! אנחנו אסירי תודה עבורו ועבור אביו. ישנה שנאה כה רבה בעולם וכל כך הרבה שליליות. הגיע הזמן להתמקד בצד החיובי. הילד הזה ואביו מצאו את הארנק של צ׳ייס בסמוך לפארק וויאג׳ר. במקום לגנוב כל מה שבבעלותו של צ׳ייס, הם מצאו את כתובתו על רישיון הנהיגה שלו והחזירו את הארנק בשלמותו! ישנה חיוביות רבה וטוב לב בעולם, הגיע הזמן להתמקד בזה. תודה לך, אדוני הנפלא, על שגידלת ילד מצוין שכזה״.


© Michelle Dahlke / Facebook

הקהילה המקוונת לא אכזבה, ובמהרה, מישל יצרה קשר עם וינס ואביו. רק אז הבינו בני משםפחת דהאלקה את טוב ליבה של המשפחה הזו.

לורנזו, שהחלים לאחרונה מקוביד, עובד במפעל לבשל, ומבצע עבודות שונות ומוזרות כדי לכלכל את משפחתו.

הוא לא יכול היה לשוב לעבודתו בגלל קשיי נשימה, תופעת לוואי של קורונה, שנגרמו מהבגדים המגנים שנאלץ ללבוש בעבודה. חרף הקשיים, וינס ואביו לא חשבו פעמיים על השבת הפריט יקר הערך לבעליו.

זה רק עודד את מישל לפעול. היא פרסמה, ״עדכון אחד חשוב…יצרנו קשר עם המשפחה. האב חלה בקורונה ולא יכול היה לשוב לעבודה. המשפחה השיבה את הארנק למרות שאין לה דבר! המשפחה יכולה לקבל מאיתנו קצת תמיכה ואהבה. אנחנו אסירי תודה להם ומקווים שנוכל לתרום למשפחה הנפלאה הזו. המשפחה רוצה שתדעו כי הם אסירי תודה על כל המילים הטובות והאהבה! הילד שמח לקרוא את כל התגובות ומודה לכם!״


© Michelle Dahlke / Facebook

מישל אומרת כי כששאלה את וינס איזה תגמול הוא היה רוצה, הילד השיב, בכל הצניעות, שהוא רוצה גרביים, מאחר והוא ואביו נאלצים לחלוק גרביים בזמנים קשים אלו. קמפיין מימון ההמונים כבר אסף מאז 10,810% מתוך היעד של 15,000$ שהוצב.

בעת מצוקה, וינס הישר ואביו עשו בכל זאת את הדבר הנכון. בני משפחת דהאלקה ראויים להערכה גם הם על מאמציהם לסייע לוינס ולמשפחתו. כולנו תקווה, ששתי המשפחות הללו יעוררו בכולנו השאה לפעול באדיבות ובחמלה.