ילד מחזיק פג על החזה שלו. כשתראו על מה הוא נשען, אתם תבכו

תמונה של ילד צעיר ואביו מחבקים תינוקות פגים הפכה לויראלית. התמונה הזו, על פי ה-Atlanta Journal Constitution, פורסמה במקור על ידי קבוצת Danish family advocacy, מדגישה את היתרונות של טיפול זהה לאופן בו מטפלים הקנגורו בצאצאיהם. הוא פורסם מחדש בפייסבוק ע"י NINO Birth, ארגון שמטרתו היא להראות כיצד נראית ליד בהתאם למדעי המוח וחקר האנטומיה.

טיפול בשיטת קנגורו היא צורה בה נעשה מגע של עור-לעור, על פי המידע באתר של מרפאת קליבלנד. זה כולל בין היתר, החזקה של התינוק, כאשר הוא אינו לבוש פרט לחיתול, על החזה. ההבדל הגדול בין טיפול בשיטת קנגורו והשיטה הישנה של עור-לעור היא שבשיטת הקנגורו, ברגע שהילד מונח על חזה חשוף, היא או הוא מכוסים בשמיכה או בחולצה. זה יוצר מעין "כיס", ממש כפי שיש לקנגורו.


מקור השיטה הזו הוא באופסלה, שוודיה, כשיטת טיפול בתינוקות פגים המיועדת לדלג על האינקובטור, על פי מידע מ- NINO Birth.
פרופסור שוודי בשם אווה אוואלד אומר, ש"בהתאם ל- NINO Birth, תינוקות שנולדים עד 3 חודשים טרם זמנם יכולים להרוויח משיטת הקנגורו. הוא אומר ששיטת הקנגורו טובה יותר מלשים ילד באינקובטור, כיוון שהוכח שמגע בין עורי עוזר לתינוקות לנשום טוב יותר, לעלות במשקל מהר יותר ולעזור להם להתפתח כהלכה. כשתינוק מטופל בשיטת הקנגורו, היא או הוא מצליחים להילחם טוב יותר בזיהומים מאחר והם שותפים ל"אוכלוסיית החיידקים והבקטריה של המטפל".


ילד מחזיק פג על החזה שלו. כשתראו על מה הוא נשען, אתם תבכו.