כאשר נשר השיער של בת ה-22 הזו, היא רצתה לשים קץ לחייה. כל מה שהיא באמת הייתה צריכה לעשות היה להיפרד מהחבר שלה

כאשר אשלי אלקוטאיבי משפילד, אנגליה, פגשה את החבר הראשון שלה בדצמבר 2013, הכל היה נהדר. אבל הזמנים הטובים לא נמשכו זמן ארוך ובמהרה כל מה שעשו היה לריב. לבסוף המתח המתמשך במערכת היחסים גבה את המחיר בבריאות של אשלי.


בנובמבר 2014 הצעירה בת ה-22 נחרדה לגלות איזור קרח קטן ברש שלה בערך בגודל של מטבע. היא הייתה מודאגת אבל החליטה להתעלם מזה במחשבה שזה פשוט יצמח בחזרה. אבל האיזור הקרח נשאר כשהיה. אשלי הפסיקה להשתמש במיישר השיער שלה והחלה לצבוע את האזור במסקרה שחורה כדי להסתיר אותו.


שיערה השחור והעבה הפך דליל בכל יום והיא הבחינה בגושי שיער עבים שנושרים במקלחת. רוב הבקרים היא התעוררה לגלות שיער רב על הכרית שלה. היא הלכה למספר רופאים ולבסוף אובחנה כחולה בהתקרחות, מעין אובדן שיער הקשור ישירות לרגשות שליליים. זהו מצב בו קשה מאוד לטפל והשיער שלה המשיך לנשור אפילו מהר יותר. עד פברואר 2015 היא הפכה לקירחת ב-95%.

אשלי הפכה לנואשת והחלה אפילו לשקול התאבדות. "עם כל קווצת שיער שנשרה, פיסה מהביטחון העצמי שלי הלכה יחד איתה. הרופאים הציעו לה לצמצם את כמות המתח בחיים שלה. זה לקח לאשלי זמן מה, אבל לבסוף היא חיברה את הנקודות. הייתה זו מערכת היחסים עם החבר שלה שגרמה לה לאובדן השיער.

"במבט לאחור, הייתי מאוד לא מאושרת במערכת היחסים, אבל לקח לי זמן לקשר בין הוויכוחים המטופשים שהיה לי עם החבר שלי לגושי השיער שנשרו בכל יום. הוא לא היה האדם הנכון עבורי, הרגשתי מתח רב כשניסיתי להתמודד עם חוסר הביטחון שלו ועם ההתנהגות השתלטנית שלו. אבל, מאחר וזו הייתה מערכת היחסים הראשונה שלי, לא רציתי להיפרד ממנו", היא מסבירה.

אבל בסוף אשלי עזבה את החבר הראשון שלה. כמה חודשים לאחר מכן היא פגשה מישהו חדש בשם ג'ון רובינסון ובהדרגה נפתחה לפניו עד לאפשרות של מערכת יחסים חדשה. ולמרבה ההפתעה, השיער שלה התחיל לצמוח בחזרה.

היום לאשלי יש שוב ראש מלא בשיער עבה ובריא. היא מאמינה בכל ליבה שהייתה זו מערכת היחסים עם ג'ון שעזרה להשיב לה את השיער.

"קשה להכחיש שברגע שנפטרתי ממערכת היחסים מלאת המתח בה הייתי והחלפתי אותה באחת שמחה ובריאה, השיער שלי החל לצמוח שוב. השיער שלי עדיין נושר מדי פעם, אבל עם ג'ון לצדי, אני יודעת שחיי האהבה שלי מעולם לא יהיו הגורם למתח".

ביוני 2016 ג'ון ואשלי התארסו. זה היה נהדר לראות שמערכת יחסים מאושרת עם אדם אהוב יכולה להחזיר לא רק את השיער, אלא גם את התשוקה לחיות.