כיצד אותה ארוחת בוקר מדי בוקר יכולה להיטיב אתכם?

״תפוח ביום מונע ביקור אצל הרופא״ (פתגם באנגלית), כך אומרים. אבל מה לגבי צלחת ביצים או גביע יוגורט כארוחת הבוקר שלכם על בסיס קבוע? בעוד שארוחת בוקר החוזרת על עצמה נשמעת קצת משעממת, מילוי הבטן שלכם באותו המזון מדי בוקר יכול דווקא להפוך אתכם לאנשים טובים יותר.

צוות האתר שלנו גילה כמה פיסות מידע מפתיעות אודות האופן בו קערת שיבולת שועל יומית יכולה להיות השלב הראשון בדרך שלכם להצלחה.


יהיה לכם יותר זמן פנוי

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כמה דקות (או אולי שעות) דרושות לכם כדי להחליט מה לאכול לארוחת בוקר? בעוד שזה נראה כמו חלק משגרת היומיום שלכם, ההחלטה על משהו אורכת זמן רב יותר מכפי שאתם חושבים.


כשאתם אוכלים את אותה ארוחת בוקר על בסיס יומי, זה זורם מכם בטבעיות – ממש כמו ללבוש מדים. אתם לא מבזבזים זמן על תהיות והחלטות – בנוסף, אתם בטח יכולים להכין את זה לילה לפני כדי שלא תצטרכו לדאוג לגבי זה בבוקר.

אתם מאפשרים למוח שלכם לחשוב על דברים חשובים יותר
האם אי פעם תהיתם מדוע סטיב ג׳ובס לבש תמיד חולצת גולף שחורה או מדוע מארק צוקרברג בוחר בצבעים אפורים? אולי בגלל שזה עושה אותם יותר פרודוקטיביים. אי הצורך לחשוב על מה ללבוש או מה לאכול לארוחת בוקר מאפשר למוח שלכם להתרכז בדברים חשובים יותר ואתם מצליחים לעמוד בכל היעדים היומיים שהצבתם לעצמכם.

הגוף שלכם לא מפספס לעולם את מנת הנוטריינטים הראשונה שלו ביום

© jelzic / Imgur

אם ארוחת הבוקר שלכם היא קערה של שיבולת שועל, חביתה פשוטה, או כוס מיץ טבעי, אתם מעניקים לגוף שלכם דברים נפלאים. הדוגמאות הללו לארוחת בוקר עשירה בנוטריינטים הם דרכים מעולות להתחיל את הבוקר שלכם והם יכולים לעזור לכם לצבור אנרגיה לקראת יום ארוך, שאי אפשר לומר תמיד על ספל קפה או קערת דגנים מסוכרים.

אולי תצליחו אפילו להשיל את המשקל העודף

© Pexels.com

מחקרים חשפו כי אכילת אותו המזון מדי יום עוזרת לכם למעשה להוריד במשקל. כשאתם אוכלים את אותו המזון מדי יום, יש לכם יותר שליטה על מה שאתם מכניסים לגוף שלכם, וכך אתם נמנעים מעליות סוכר חדות ושומנים, מה שיכול בסופו של דבר לצמצם את הצריכה הקלורית שלכם ובמשקל גופכם.


הוצאות המזון שלכם מצטמצמות
אם ארוחת הבוקר שלכם היא שיבולת שועל, על שעליכם להוציא עליו כסף הוא שיבולת שועל, חלב, וממתיק כלשהו. הידיעה מה תאכלו מדי יום במהלך השבוע מאפשרת לכם להכין רשימת מצרכים מדויקת יותר, אשר לדברי מומחים, היא המפתח לשמור על תקציב קניות יאות. לא רק שתוכלו לשלו בהוצאות שלכם אלא גם תבחינו שכשאין מבחר מזון רב במזווה שלכם, יש יותר כסף בארנק שלכם.

תאמנו את עצמכם להיכנס לשגרה
אם עושים משהו על בסיס יומי, בסופו של דבר הוא הופך להרגל. הרגלים טובים הם מה שאנחנו צריכים כדי לשגשג בעולם הזה ולהפוך למוצלחים. משהו פשוט כמו צלחת ביצים יומית יכולה לעשות פלאים לגוף ולמוח שלכם ולסגל אותם להרגלים חיוביים. לשחקנית והאימא ג׳ניפר גארנר יש ארוחת בוקר קבועה הכוללת שייקים שהחלה להכין ב-2018 במסגרת התפקיד שלה בסרט Peppermint. היא עדיין שומרת על משטר הכושר שלה וקוצרת את כל הפירות התזונתיים.

האם אתם חושבים שתוכלו לאכול את אותה ארוחת בוקר מדי יום? מהי ארוחת הבוקר שלכם?