כיצד ההשפעה החיובית של מחמאות יכולה לחולל הבדל גדול בחייכם

אנשים נוטים להיות הססניים בנוגע למתן מחמאות לאחרים מאחר והם חושבים שלמילים שלהם אין ממש ערך. בכל מקרה, מחקר מראה שזה לא נכון. מתן מחמאות לאחרים, כמו גם קבלתם בעצמכם, יכול להשפיע עליכם יותר מכפי שאתם חושבים.

צוות האתר שלנו קרא מחקר אודות ההשפעה של מחמאות והיה רוצה לשתף אתכם בנקודות העיקריות שלו. לאחר שתקראו את הכתבה הזו, תוכלו להחמיא למישהו כדי לשפר את יומו.


מחמאות הן כמו מזון למצב רוח טוב

ממש כפי שאנחנו צריכים לאכול מדי יום, אנשים גם מרגישים את הרצון לקבל מחמאות על בסיס יומיומי. מחקר מראה שאנשים שקיבלו מחמאות מדי יום במשך שבוע הרגישו טוב באותה רמה בה קיבלו מחמאות ביום הראשון. הם לא הרגישו שהמחמאות היו מאולצות או שהשפעתן נמוגה בגלל ששמעו אותן לעתים קרובות, בניגוד למה שציפו מהאנשים לחוש במהלך הניסוי הזה.


מתן שבחים לעובדים היא דרך יעילה לגרום להם להרגיש טוב

כמובן, השכר הוא הסיבה העיקרית מדוע אנחנו הולכים לעבודה, אבל לאנשים רבים אכפת מהעבודה שלהם באופן אישי מאחר ועבודתם היא השתקפות של הכישרונות והיכולות שלהם. זו הסיבה מדוע קבלת מחמאות בעבודה היא דרך מרכזית להקל על הלחץ של העובד ולגרום לו להרגיש שרואים אותו, מעריכים אותו ומודעים ליכולותיו. מדעני מוח הגיעו למסקנה שמודעות ליכולותיו של אדם מביאה אושר רב ממש כמו קבלת השכר. לכן שמרו על המוטיבציה של העובדים שלכם עד השכר הבא, ואל תשכחו להחמיא להם!

מחמאות ראויות לא גורמים לאנשים לחוש חוסר נוחות

אין ספק, ישנם דברים שאנשים מנסים להחליק כמחמאה אך הם אינם ראויים להיאמר כלל ובסוף הם גורמים לצד המקבל לחוש חוסר נוחות. אבל מחמאות כנות אינן בעלות השפעה זהה. אנשים מניחים שלאדם שאינם מכירים לא אכפת לקבל מחמאות והוא עשוי לחוש לא בנוח, אך במציאות, אנשים שמקבלים מחמאה מרגישים טוב ויומם משתפר הרבה יותר מהמצופה.

מחמאות יכולות לשפר את יכולת ההתמדה

התנסות בדבר חדש היא ללא ספק קשה בגלל שאתם מתמודדים עם אתגרים וכישלונות רבים. הדברים האלה יכולים בקלות לבאס כל אחד ולגרום לו להרגיש כי מוטב שיוותר מאשר שימשיך להיכשל, ולעתים קרובות מאשימים עצמם בחוסר כישרון מחמאות הן דרך מעולה לתת מוטיבציה לאנשים להמשיך – הן מעין מרפא לתחושת של חוסר מוטיבציה. חשוב להיות מודעים לנצחונות הבקטנים והצד המקבל יעריך זאת יותר מכפי שאתם חושבים.


מתן מחמאות יכול גם לגרום לצד הנותן להרגיש טוב

התחושה הטובה לאחר מתן מחמאה שוות ערך לתחושה הטובה לאחר תרומה לצדקה. אתם יוצרים אינטראקציה חיובית עם האדם לו נתתם את המחמאה, שמובילה לשיפור במצב הרוח ולגרום לו לחשוב שאתם מחבבים אותו. זה לא סוד שהתנהגות אדיבה יכולה לגרום לאחרים להרגיש טוב לגביכם.

מהי המחמאה הטובה ביותר שנתתם למישהו? האם אתם מתקשים לתת מחמאות?