כיצד חיים אנשים עשירים ואנשים עניים מסביב לעולם?

Dollar Street הינו פרוייקט מיוחד שמציץ לתוך חיים של אנשים מסביב לעולם, ולאופן בו הם מנהלים את שגרת היומיום שלהם. כ-30,000 תמונות של 264 משפחות מ-50 מדינות שונות לקחו חלק בפרוייקט הזה. כמה אנשים מצליחים לשרוד על 27$ בחודש, בעוד אחרים מרוויחים יותר מ-10,000$. השוני הזה גורם לנו לחשוב על החיים מכל מיני פרספקטיבות וגם עוזר לנו לראות את הדברים אותם אנחנו לוקחים כמובנים מאליהם – בצורה שונה לחלוטין.

צוות האתר שלנו שמח להציג בפניכם 7 משפחות שלקחו חלק בפרוייקט Dollar Street.


משפחת בוטויי, בורונדי (הכנסה חודשית 27$)


אימלדה היא אם חד הורית בת 41 וחוואית במקצועה. בדירת שני החדרים שלה אין חשמל או מים זורמים. אימלדה מוציאה 80% מהמשכורת שלהם על מזון והחלום שלה ושל משפחתה הוא שיהיה להם בית טוב יותר.

פה הם חיים כיום

כך נראית ארוחת צהריים טיפוסית בביתם

חדר שינה


הדרך למקור המים הסמוך אורכת כ-40 דקות

הילדים קוראים לזה ״מחברת״ וזהו הצעצוע האהוב עליהם

משפחת גקוטרה, הפיליפינים (הכנסה חודשית, 194$)

ליאו בן ה-40 הוא חוואי וחוטב עצים. הוא חי בבית הזה מאז שנולד. אשתו של ליאו, מריה בת ה-36, לא עובדת. הם מגדלים 3 בנים. 50% מההכנסה שלהם הולכת על אוכל. ליאור ומריה אוספים כרגע כסף כדי לבנות גג חדש וחולמים על בית חדש וגדול יותר.

הבית שלהם

חדר ישיבה

מטבח

פריט אהוב

כך נראה בית החלומות של משפחת גקוטרה

משפחת קיריני, רוסיה (הכנסה חודשית 578%)

וסילי, פנסיונר בן 60 ואולגה, עובדת סוציאלית בת 57 חיים עם בתם בת ה-17 ורורה, סטודנטית. בדירה שלהם יש שני חדרי שינה. הם מוציאים 70% מההכנסה שלהם על מזון ומתכננים לקנות מסך LCD. הם חולמים לגור בדירה חדשה.

זה הבית בו מתגוררת משפחת קיריני

חדר שינה

פינת לימודים

מטבח

חתול: חיית המחמד האהובה עליהם

משפחת הילגנסטילר, ברזיל (הכנסה חודשית 956$)

ויטור בן ה-28 הוא מכונאי ואשתו שלינה בת ה-37 עובדת במכירות. לזוג ילדה בת 4 בשם הלנה. המשפחה מתגוררת בבית בן 3 חדרי שינה ומבזבזים 40$ מההכנסה שלהם על מזון. החלום שלהם הוא לקנות רכב.

זה הבית שלהם

חדר ישיבה

מטבח

חדר שינה

הצעצועים החביבים על הלנה

משפחת מולפרה, צרפת (הנכסה חודשית 2895$)

סימו, טכנאי בן 42 וקרולין, אדריכלית בת 39 מגדלים יחד שני ילדים. המשפחה חיה בבית פרטי בן 4 חדרי שינה. סימו וקרולין משלמים יחד משכנתא חודשית של 600$, ומבזבזים כ-30% מההכנסה שלהם על מזון. הם יכולים להרשות לעצמם לצאת לחופשה (כמו מרוקו) והם אינם חוסכים כסף.

זה הבית שלהם

איזור ישיבה

מטבח

חדר ילדים

חתול

משפחת וסטיבקן, שוודיה (הכנסה חודשית 4883$)

יונס בן ה-35 ואשתו טובה בת ה-38 עוסקים בתחום הניהול. הזוג מגדל שני בנים והם חיים בבית פרטי בן 4 חדרי שינה. הם מוציאים 30% מההכנסה שלהם על מזון. יונס וטובה אוהבים לטייל וחוסכים כסף כדי לקנות רכב חדש. לדעתם, הפריט החשוב ביותר עבורם הוא האלבום המשפחתי והפריט יקר הערך הוא הבית שלהם.

זה הבית שלהם

חדר שינה

מטבח

חדר ילדים

ארון הספרים

משפחת בי, סין (הכנסה חודשית 10,098$)

כל בני המשפחה הבוגרים (בי הוה בן ה-57, אשתו יוה הן, אחייניתו מנג ובעלה) עובדים כולם בעסק המשפחתי. הם חיים בדירה בת 3 חדרי שינה ומוציאים 30% מההכנסה שלהם על מזון

זו הדירה שלהם

חדר ישיבה

ארוחת צהריים

חדר שינה

הפריט יקר הערך ביותר הוא הגיטרה שלהם

כמובן, אושר לא קשור רק בכסף. ישנם דברים חשובים אחרים רבים כמו אהבה, הבנה הדדית, כבודה וחברות. אבל כולם מסכימים על העובדה שקשה מאוד לקיים חיים מלאים ללא דברים בסיסיים כמו מים, מזון ומחסה.

אז, כמה כסף אתם צריכים כדי להרגיש בטוחים לגבי מחר? נשמח לשמוע את דעתם בתיבת התגובות בהמשך!