כיצד לזהות את 5 שפות האהבה ולהשתמש בהם כדי לשפר את מערכת היחסים שלכם

דוקטור גארי צ׳אפמן, מחבר רב המכר ״5 שפות האהבה״ מאמין שלמערכות יחסים יש סיכוי טוב יותר לגדול אם נבין האחד את השנייה. הוא מציע שכולם מעניקים ומקבלים אהבה בצורה שונה, לכן עלינו להכיר את הפרטנר שלנו כדי לתת לו את סוג האהבה הנכון, ואת זו אשר לה הם ראויים. לדבריו, שפות האהבה עשויות להשתנות בין אדם אחד לאחר, אבל קל ללמוד אותן להן יעזרו לנו לקיים מערכות יחסים משמעותיות ואוהבות יותר.

צוות האתר שלנו מאוהב באהבה, לכן אנחנו רוצים לתת לכם את המידע הזה, בתקווה שיעזרו לכם במערכות היחסים הרומנטיות וגם אלו שאינן כאלה. בסוף הכתבה, ישנו חלק בונוס ובו חידון קטן כדי לבחון את הידע שלכם בשפת האהבה!


מילות אשרור

אנשים אשר שפת האהבה שלהם היא מילות אשרור מעריכים תקשורת מילולית, לא משנה באם מדוברת או כתובה. אלו יכולים להיות מילים שמביעות חיבה, מחמאות, הערכה, עידוד או משהו פשוט כמו, ״אני אוהב/ת אותך״. דוקטור מישל רוסר-מייג׳ורס, פרופסורית באוניברסיטת אריזונה, מסבירה שמילות אשרור חיוביות מסבות לנו יותר מאשר רק תחושה טובה. לדבריה, אנשים שואפים להיות מוערכים ומוכרים, לכן מילות אשרור יכולות לסייע לנו לבנות מערכות יחסים חזקות ובריאות.


פעולות שירותיות

לדברי דוקטור גארי צ׳אפמן, מעשה שירותי הוא לעשות משהו בשביל הפרטנר שלכם שאתם יודעים שהוא ישמח לקראתו. זה יכול להיות כל דבר, בין אם הצעת עזרה במשהו חשוב לנו או לצד השני, כמו להשקות את העציצים. דוקטור רוסר-מייג׳ורס מסבירה שמנהיגים אמיתיים משרתים אחרים לפני עצמם ושמעשים בלתי אנוכיים אלו מפיחים השראה באנשים אחרים ומחזקים קשרים.

זמן איכות

לדברי דוקטור צ׳אפמן, שפת האהבה הזו עוסקת באיכות ולא בכמות. זמן איכות הוא להעניק לאדם אחר את תשומת לבכם באין מפריע, אבל לא מדובר בישיבה וצפייה ב׳נטפליקס׳. רק אתם והפרטנרים שלכם משוחחים, בלי טלוויזיה, טלפונים או הסחות דעת אחרות. אנשים מרגישים טוב כשהם יודעים שרק הם נמצאים בסדר היום שלכם. דוקטור צ׳אפמן שם לב גם כן שחשוב מאוד לבטא את שפת האהבה הזו גם במערכות יחסים הבלתי רומנטיות שלכם.

מגע פיזי

מגע פיזי עשוי להיות משהו פשוט כמו לתת כיף או לחלוק נשיקה אינטימית עם הפרטנר שלכם בזמן שאתם מחזיקים לו את היד. מגע הוא אופן התקשורת הראשוני שאנחנו לומדים כשאנחנו נולדים, וזהו חלק הכרחי בהתפתחות שלנו. אנשים שזוהי שפת האהבה שלהם עשויים להיתקל בקשיים אם אינם מסוגלים למצוא כזו. זו הסיבה מדוע משהו פשוט כמו חיבוק או שליחת הודעה בה אתם אומרים להם שהלוואי והייתם יכולים לעשות זאת מקרוב גורמת למוח שלהם לשחרר אנדורפינים, באותו האופן אילו היה מדובר בחיבוק אמיתי.


מתנות

הענקת מתנות היא שפת האהבה הפשוטה מכולן. הן לא צריכות להיות יקרות או גדולות. זה יכול להיות משהו קטן כמו ללכת למכולת ולקנות לשותף שלכם את השוקולד או דגני הבוקר האהובים עליו, אולי לשלוח לבן משפחה שחי רחוק תמונה משפחתית, או של חיות המחמד. המחשבה, בחירת המתנה והענקתה ימלאו את הצד המקבל בתחושת חיבה. וזה לא רק זה אלא שישנם גם יתרונות פסיכולוגיים בהענקת מתנות, לא רק בקבלתן.

מהו הדבר הבלתי נשכח ביותר שהפרטנר שלכם עשה למענכם? באיזו שפת אהבה השתמש? אם אתם לא בטוחים, תוכלו לעשות את החידון של דוקטור צ׳אפמן כדי לגלות.