כיצד משך החיבוק יכול להשפיע על הגוף שלכם

לפעמים הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות עבור אדם אחר הוא להציע לו נוחות, חמימות ואהבה באמצעות חיבוק. ואם אתם לא מעריצים גדולים של מגע פיזי, אתם עשויים לשנות את דעתכם אחרי שתלמדו כמה עוצמתי זה יכול להיות עבור הבריאות הפיזית והנפשית שלנו. חיבוק יתקשר ליקרים לכם שהם בטוחים ואינם לבדם, וכולנו זקוקים לחיבוק מעת לעת.

לצוות האתר שלנו אכפת מאחרים, לכן אנחנו מאחלים לכל מי שיקרא את זה – חיים בריאים ומאושרים. חיבוק יכול לתרום רבות לדבר.


מדוע מגע אנושי הוא כל כך חשוב

מגע אנושי הוא צורת התקשורת האינטימית ביותר ובאופן טבעי יש לה יתרונות רבים. אנשים שמרגישים בודדים מבינים לעתים קרובות שמשהו חסר, אבל אנחנו לא מודעים שמדובר במשהו פשוט כמו חיבוק. לפי מחקר, בו השתתפו 40,000 אנשים, המילים הנפוצות ביותר הקשורות במגע הן ״נחמה״, ״חמימות״ ו״אהבה״.


מדוע חיבוקים ארוכים הם טובים לנו

אנשים רגילים לחיבוקים קצרים, אבל ישנה סיבה גדולה מדוע עלינו לנסות להאריך אותם מעתה והלאה. מחקר אחד בדק את משך החיבוקים, בו המשתתפים נאלצו לחבק אחרים במשך שנייה, 5 שניות ו-10 שניות. התוצאות הראו שחיבוק של שנייה אחת היה הכי פחות מענה, בעוד שחיבוק של 10 שניות היה המהנה ביותר. היתרונות בחיבוק פשוט הם אדירים, ומגע נוסף, כמו עיסוי של הגב רק יעצים אותם.

חיבוקים יכולים להקטין סטרס, מה שגורם לאושר

חיבוקים מייצרים את ה״הורמון השמח״, או אוקסיטוצין, שנקרא גם לעתים קרובות בשם ״הורמון החיבוק״ או ״הורמון האהבה״. ככל שאנחנו נוגעים או מתחבקים במשך זמן רב יותר, כך אנחנו מפיקים יותר ממנו וכך אנחנו גם מרגישים טוב יותר. זוהי הוכחה שלהורמון הזה יש השפעות נוגדות מתח.

כוחו של חיבוק נלחם במתח ובפחד

לחיבוקים יש השפעה משמעותית על אנשים עם חרדה, הערכה עצמית נמוכה וליתר דיוק, גם בקרב אנשים שחוששים מהיותם בני תמותה. מחקר מציע שאנשים שחוו רגשות כאלה ירצו שיגעו בהם בצורה בה ירגישו נחמה. התוצאות הראו שאלו שנגעו בהם חוו פחות מתח קיומי מאחרים שלא היו במגע עם אדם אחר.


חיבוקים יכולים להקטין את הסיכוי שלכם לחלות

מחקר מציע שאנשים שקיבלו תמיכה חברתית וחיבוקים הם מוגנים מעת יותר מפני זיהומים. 404 מבוגרים בריאים השתתפו בניסוי, ולאחר שקיבלו חיבוקים, הם נחשפו לווירוס שפעת נפוץ והסימפטומים שלהם נוטרו. התוצאות הראו שאנשים שקיבלו תמיכה וחיבוקים נמצאים בסכנה מופחתת לזיהום.

מגע פיזי יכול לתרום לבריאות הלב שלכם

לפי מחקר, לחיבוקים יכולים להיות השפעה משמעותית על בריאות הלב אצל אנשים. המחקר פיצל קבוצה של 200 אנשים ל-2 קבוצות. בראשונה, זוגות החזיקו ידיים במשך 10 דקות בעודם צופים בסרטון רומנטי ואז התחבקו במשך 20 שניות, והקבוצה השנייה נאלצה לשבת בשקט מבלי לגעת זה במזה במשך 10 דקות ו-20 שניות. התוצאות הראו שאנשים מהקבוצה שגילתה חיבה זה כלפי האחר הציגו ירידה בקצה הלב ובלחץ הדם.

מגע יכול לצמצם כאב פיזי

כשמישהו מחזיק אותנו או נוגע בנו ההשפעות אינן רק פסיכולוגיות, אלא גם פיזיות. לפי מחקר, מגע יכול לצמצם כאב. 22 זוגות נבחנו בזמן שהשתתפו בניסויים שונים, בהם חיקו את חווית הלידה. נשים שחוו כאב רב יותר היו אלו שהפרטנרים שלהם לא נגעו בהן. בכל מקרה, כשבן הזוג החזיק בידה של האישה, הכאב הצטמצם.

מספר החיבוקים לו אנו זקוקים כדי להישאר מאושרים ובריאים

לדברי המטפלת המשפחתית, וירג׳יניה סאטיר, ישנה נוסחה פשוטה. 4 חיבוקים ביום הם להישרדות. 8 חיבוקים ביום הם לתחזוקה. ו-12 חיבוקים יום לצמיחה. האמת היא, שכולנו זקוקים לכמה שיותר חיבוקים. לחיבוקים אין חסרונות, בעוד שהיתרונות חשובים מאוד וקשה להתעלם מהם.

באיזו תדירות אתם מחבקים את היקרים לכם? אולי כעת תתחילו לחבק אותם קצת יותר?