כך תטפלו באקנה כהלכה מבלי להשאיר צלקות!

כולם חולמים על פנים נקיות מאקנה. אבל, האם מישהו מכם נקט אמצעי זהירות נגד בעיית הנעורים העדינה הזו? אף אחד, אני מניח. כדי להיראות טוב, לא מדובר רק בבגדים שאתם לובשים או באקססוריז שאתם עונדים, מה שמשנה יותר מכל הם הפנים שלכם.

תגידו, אתם אוהבים לצאת כשיש לכם חצ'קון ענק על הפנים או שאתם שואפים להסתיר את עצמכם מהציבור? קראו את המאמר המלא שיספר לכם על הדרכים הפשוטות ביותר כדי להיפטר מהחצ'קונים.


אל תפוצצו את החצ'קונים שלכם
זהו הטיפ הויראלי ביותר! כפי שאתם יודעים, חצ'קונים מכילים בקטריה גועלית שאם תפוצצו אותה ישנו סיכוי שהיא תחדור לנקבוביות. לכן, אנחנו מציעים לכם בכל תוקף שלא לפוצץ או לגעת בחצ'קונים שלכם.


זיהומים סביב החצ'קון
החיסרון הנוסף בפיצוץ החצ'קונים היא העובדה שהעור סביב החצ'קון הופך לדלקתי. זה גורם אפילו יותר אדמומיות וכאבים בפנים שלכם.

אל תגעו בפנים שלכם
הידיים שלכם הם האויב הגדול ביותר שלכם כשמדובר בחצ'קונים. לא משנה כמה נקיות הידיים שלכם, לרוב הן שומניות ומלוכלכות. לכן, בכל פעם שאתם נוגעים בפנים שלכם אתם מגדילים את הסיכוי להיווצרות בקטריה.

שתו מספיק מים
שתו בין 9 ל-12 כוסות מים בכל יום כדי להיפטר מהחצ'קונים בקלות. ככל שהגוף שלכם יקבל יותר מים, הוא ישפיע לטובה על תפקוד המערכות שלכם.

שתו פחות חלב
אתם אולי לא מעודכנים לגבי העובדה הזו – אבל המציאות היא שחלב משמש כ"סוכן" להפצת אקנה. חלב מאיץ את ייצור ההורמון הגברי – הטסטוסטרון והאנדרוגן, שהם הגורמים העיקריים להיווצרות חצ'קונים מכוערים.

תגידו שלום למתוקים ולמשקאות המסוכרים
אכילת מתוקים ומשקאות מסוכרים כמו סודה, מיצים, ושייקים הם בעלי השפעה רבה על היווצרות אקנה. סוכר גורם לעלייה חדה בייצור האינסולין, אשר גורם בתורו לחצ'קונים והיווצרות הורמונים.

שמרו על דיאטה מאוזנת
שמירה על דיאטה מאוזנת יכולה לגרום לעור שלכם לזהור. אכלו הרבה פירות וירקות טריים והיפטרו מהבקטריה על הפנים שלכם.

אכלו חומצות שומן המכילות אומגה 3
אכילת שומנים בריאים כמו אומגה 3 עוזרת לכם להילחם בדלקת ותורמת לבריאות התא. מזונות עשירים באומגה 3 הם אגוזים וזרעים, ירקות בעלי עלים ירוקים ודגים. בנוסף, נסו לאכול יותר מזונות נאים.