כך תיפטרו מהשומן בבטן בעזרת שקית קרח. התוצאות מדהימות!

רוב האנשים שונאים את השומן המיותר שיש להם בטן, והיו מתים להיפטר ממנו. השומן בירכיים, הבגדים צרים מידי ולמרות כל מאמצינו, השומן עדיין נשאר שם. השמנת יתר יכולה לגרום למספר מחלות שונות וביניהם מחלות לב או סכרת, לכן מחקרים מנסים למצוא את הדרך הטובה ביותר להיפטר ממנו כבר שנים.

לאנשים ישנם שני סוגים של שומן, לבן וחום, וחשוב לדעת את ההבדלים ביניהם כדי להיפטר מהם ביעילות. שכבות שומן הלבנות נמצאות בבטן, מאחורי הידיים שלנו, ובירכיים. השכבות השומניות מבודדות חום, ומאפשרות לגוף לשמור על טמפרטורה קבועה.


מחקרים מראים שחשיפה יתרה לטמפרטורות נמוכות יכולה לעזור בהורדת השומן! 

חשיפה ממושכת לטמפרטורה נמוכה מעודדת את השומן הלבן להפוך לשומן חום ששומר על החום, וזה עוזר להורדת השומן! לכן, חוקרים ממליצים להוריד את הטמפרטורה של הטרמוסטת בכמה מעלות, לכמה שעות ביום בעונת החורף.


בחורף, רוב הבתים מחוממים ל21 מעלות, אבל ה-Maastricht University Medical Centre ממליץ דווקא להוריד ל17 מעלות, לכמה שעות ביום. מומחים אומריםפ שבגלל שאנחנו חיים בטמפרטורה חמה מידי, לגוף אין את היכולת לשרוף את השומנים, כמו במצבים של קור.

במחקר אחר, מספר גברים ישנו בחדר עם 18 מעלות, ואחרי 4 שבועות שהם ישנו בקור הזה הם הכפילו כמעט את כמות השומן החום, הרגישות שלהם לאינסולין עלתה והם שרפו יותר קלוריות.

קורים לתורה הזו cold thermogenesis:

– ברמה בינונית:  לשבת בחדר של 10-15 מעלות במכנסיים קצרים – חשוב ליצירת שומנים חומים

– ברמה הגבוהה: אפשר להגיע לזה על ידי לבישת אפוד העשוי קרח, ומכנסיים מלאים בשקיות קרח

טיפול בקרח להורדת שומנים יעילה


טיפ פריס כותב הספר ״הגוף בארבע שעות״, שבין היתר מדבר על שריפת השומנים החומים על חשיפה לקור, מדבר על כך שהפוטנציאל לשריפת שומנים גדל ב300% על ידי הוספה של טיפול בקרח ליום יום, יחד עם דיאטה בריאה ופעילות ספורטיבית.

הטענה הזו נתמכת על ידי הצהרה של נאסה בארצות הברית, שחקרו את השפעת הטמפרטורה על גופם של אסטרונאוטים וגילו שחילוף החומרים מואץ ב15 מעלות ומתחת.

90 גרם של שומן חום יכול לשחרר 400-500 קלוריות ביום ושזה שווה שעה של פעילות גופנית.

הקפאת השומן באיזור הבעייתיים

החוקרים אומרים שניתן לגרות את השומן בגוף על ידי הנחת שקיות קרח עליהם, למשך 30-60 דקות ביום, 3-4 פעמים בשבוע. זה מעודד את תהליך הפיכת השומן הלבן לחום, ומעודד הורדה במשקל. יש לזה השפעה גדולה עוד יותר ברגע שזה משולב עם תזונה נכונה ופעילות גופנית קבועה.

איך לשים את שקיות הקרח?

תעטפו את הקרח בבד דק והניחו על האיזור הבעייתי למשך 30-60 דקות

חזרו על כך פעם ביום למשך 12 יום

המינוס היחיד הטיפול זה כוויות קרח, אז תיזהרו כאשר אתם מניחים את הקרח על גופכם, שיהיה בד מפריד. ותשדלו להרים ולהניח בחזרה את הקרח בכל פעם שזה נהיה קר מידי.

תסמינים לכוויות קרח הם:

עקצוץ קל בעור

אדימות וכאבים

עור קשה

פצעים על העור

אם אתם חשים את אחד מהתסמינים הללו הורידו את הקרח וחממו את האיזור מיד עם שמיכה

האנשים שצריכים להיזהר עם הטיפול הזה הם אנשים מעשנים, שלוקחים נוגדני בטא, לחץ דם נמוך או סוכרתיים