כלה שמקבלת תרומת איבר מציל חיים מבקשת מאביה של התורמת לצעוד איתה במורד החופה

דן דונלי ג׳וניור מעולם לא זכרה לראות את בתו, הת׳ר רנה דונלי, צועדת במורד החופה ביום חתונתה. לפני 4 שנים, היא נהרגה בתאונת דרכים שלושה ימים לפני שעמדה להתחתן עם ארוסה.

אבל בשל תרומת איבר מצילת חיים שהת׳ר העניקה, לאביה דן הייתה הזדמנות לחוות כיצד היה זה מרגיש כאשר דיאנה דונרומה, אחת מ-8 אנשים שקיבלו תרומת איבר מצילת חיים מהת׳ר, קיימה את חתונת החלומות שלה באוגוסט 2021.© Happily / Youtube

דיאנה בת ה-28, נישאה בבאפלו, ניו יורק. האירוע היה מיוחד מאוד מאחר ודן הוביל אותה מחצית הדרך לחופה. במחצית השנייה, אביה הביולוגי של דיאנה, גלן, תפס פיקוד וליווה אותה את יתר הדרך.


״אני משתדלת לשאת את רוחה בכל יום״, אמרה הכלה. ״ואני מרגישה כאילו שהייתי צריכה – אבל גם רציתי – לתת לאבא שלה את ההזדמנות״

הת׳ר הייתה בדרכה למסיבת יום הולדת של חבר באוקטובר 2017 כשנפצעה קשה מאוד בתאונת דרכים.

היא הייתה רק בת 26 וזה עתה קיבלה את התאור השני שלה בייעוץ כמה חודשים קודם לכן מאוניברסיטה בטקסס. היא רצתה לעבוד עם ילדים.


© Happily / Youtube

״היו ילדים רבים בהלוויה שלה. זה היה פשוט בלתי ייאמן שכל הילדים הקטנים הללו באו ממעונות היום ומכל מקום אחר. זה היה פשוט מדהים״, משחזר דן.

דן לא ידע שהת׳ר נרשמה כתורמת איברים עד שהגיע לבית החולים. הוא אמר שאיבריה של בתו הצילו את חייהם של שבעה אנשים נוספים.


דיאנה התמודדה עם בעיות בריאותיות. מאז ילדותה. ב-2016, היא אובחנה כחולה בגסטרופרזיס, מחלה משתקת של הקיבה והמעיים שלא מאפשרת לה לדחוף את המזון דרך צינורית העיכול. המחלה שלה אילצה אותה להיות מוזנת דרך צינורית מיוחדת.

באוקטובר של אותה השנה, צוות רפואי הסיר את המעי של דיאנה, אבל זה לא עזר.

בספטמבר 2017, היא גילתה שהיא ברשימת השתלות במרכז הרפואי של אוניברסיטת ג׳ורג׳טאון בוושינגטון הבירה. בחודש שלאחר מכן, התקשר חבר צוות לבשר לה כי יש להם איבר עבורה. הנוגדנים וסוג הדם של הת׳ר היוו התאמה מושלמת עבורה.

דיאנה קיבלה את המעי הדק ואת הצד הימני של המעי הגס בהשתלה מצילת חיים שלקחה 8 שעות.


© Happily / Youtube

היא המשיכה לקבל עירוי מזון וסבלה מהקאות עד האביב של 2018 שם עברה ניתוח מעקף קיבה כדי שהמעי החדש שלה יוכל לסייע בעיכול המזון שלה.

היום, דיאנה עדיין סובלת מבחילות והקאות. היא גם נוטלת תרופות המונעות ממנה לדחות את המזון וסטרואידים עד סוף חייה, אבל ההשתלה חוללה שינוי משמעותי בבריאותה.

דיאנה תהיה אסירת תודה לנצח על הת׳ר שבחרה לתרום את איבריה.

״הייתי מותשת מבחינה פיזית ונפשית, אבל כעת יש לי עתיד. זכיתי להרגיש את כל האהבה הזו…של חברים ובני משפחה. לא היה לי עתיד כעת אלמלא הדברים. לא הייתי מתחתנת בלעדיה״, היא אומרת.

ב-2019, מיד לאחר שבן זוגה של דיאנה הציעה לה נישואין, היא חשבה לבקש מדן להשתתף בחתונה לא רק כאורח, אלא גם כאחד מהשניים שילוו אותה לחופה.

החתונה של דיאנה הייתה נפלאה וכללה ריקודים רבים, מזון, ואנשים שסיפרו לדן אודות הדברים הטובים ששמעו על הת׳ר ומה שהיא עשתה כדי להציל את חייה של דיאנה.


© Diana Donnarumma / Instagram

״בכנות, זה היה כל מה שציפיתו לו ויותר. זה היה מלא ברגש וצחוק ודמעות ואושר מציף״, אמרה דיאנה.

אך חרף האושר הסובב אותו, החתונה הייתה קצת ׳קשוחה׳ עבור דן, אב חד הורי שגידל את הת׳ר בעצמו מגיל שנה. יש לו גם ילד בן 19 בשם האנטר. דן מתגעגע מאוד להת׳ר, והכאב בהיעדרה עוד נמשך. למרות זאת, הוא זכה. כבוד להשתתף בחתונתה של דיאנה.

״שמחתי מאוד על שהיא ביקשה ממני לעשות זאת״, הוא אמר. ״לא היה לי הזדמנות לעשות זאת עם ילדתי שלי״

כעת כשהסיפור שלהם הפך לוויראלי, דיאנה מקווה שאנשים נוספים ישקלו תרומת איברים.

״ללא החלטתה של דיאנה, לא הייתי פה היום. המוות הוא טרגדיה אבל ההשתלה היא קרן אור באמצע כל הטרגדיה הזו״, היא אמרה.

תוכלו ללמוד עוד אודות הסיפור של דיאנה בסרטון הבא: