כל האמת על מה שבאמת גורם לצלוליטיס וכיצד להיפטר מזה לתמיד

נשים רבות ברחבי העולם מתמודדות עם שומן תת עורי הידוע גם בשם צלוליטיס, שמשפיע בדרך כלל על הישבן, הירכיים והמותניים. למרות שהוא לא מסוכן, זוהי בעיה אסתטית חמורה שיכולה לפגוע בביטחון העצמי.

מהו צלוליטיס?
לפני שנדבר על צלוליטיס, אנחנו צריכים להסתכל קודם על העור. לעור יש שתי שכבות – החיצונית קרויה בשם אפידרמיס והשכבה הפנימית ידועה בשם דרמיס. ישנם מצבורי שומן מתחת לשכבות האלו שמופרדות בעזרת סיבי קולגן עבים. אם אין לכם צלוליטיס, לעור יש מראה חלק מאחר ותאי השומן אינם מלאים. במקרים של צלוליטיס, תאים אלו מלאים בשומן ומתחילים להצטופף, מה שיוצר את התופעה המוכרת לנו כצלוליטיס על פני העור. אנחנו נולדים עם סט של תאים הנקבעים בדרך כלל ע"י הגנטיקה שלנו.


למרות שצלוליטיס משפיע על נשים וגם על גברים, הוא נפוץ יותר אצל נשים. לפי מומחים, זה קורה כתוצאה מאחוז שומן גוף גבוה יותר אצל נשים, עור דק, מצבורי שומן קטנים יותר ורמות גבוהות של אסטרוגן ופְּרוֹגֶסְטְרוֹן בגוף הנשי.


הגורמים העיקריים לצלוליטיס
הגורמים העיקריים להופעת צלוליטיס הם מחסור בפעילות גופנית, השמנת יתר, מחזור דם לא תקין או כתוצאה מהיריון. בגלל גורמים אלו, שכבות שומן מופיעות במצבורי השומן תחת העור והורסות את סיבי הקולגן, וכך גורמים לצלוליטיס.

הנה 5 הדרכים הטובות ביותר להיפרד מהצלוליטיס:
1. אכלו טוב
אכלו לפחות 3 ארוחות ביום עמוסות בירקות ירוקים כדי לשמור על צריכה קלורית נמוכה ולהעלות את רמת הסיבים. היפטרו ממזונות מעובדים וסוכר מאחר ויש להם חלק מכובד כגורמים לצלוליטיס.

2. "סירוק" עור יבש
נסו את השיטה המדהימה הזו מאחר והיא תשפר פלאים את תפקוד מערכת הלימפה וזרימת הדם אך גם תחסל את הרעלנים בעוד ותרכך את מצבורי השומן בדרמיס.

3. פעילות גופנית
חוסר בפעילות ספורטיבית היא אחת הגורמים העיקריים לצלוליטיס, לכן אם תישארו פעילים תוכלו למנוע הישנות תופעה זו. וודאו שאתם מתאמנים חמש פעמים בשבוע, כ-30 דקות בכל פעם והתמקדו באירובי ובהתנגדות למשקל. זה יעזור לכם להישאר בכושר ויחטב את השרירים שלכם. אימון יכול לצמצם את אחסון השומן התת עורי ולשפר את זרימת הדם לרקמות החיבור, וכך לחזק אותם.

4. שתו הרבה מים
מים הם הכרחיים לניקוי רעלים, סילוק רעלנםי מהגוף ושיפור הזרימה הלימפתית.

5. עיסוי
נסו לעסות את האזורים הנוגעים בצלוליטיס בכל פעם שאתם מתרחצים כי זה יעזור לכם להיפטר מהרעלנים, ישפר את זרימת הדם ועשוי גם לעזור להיפטר מהצלוליטיס. וודאו שאתם משתמשים בשמן קוקוס שלו השפעה מדהימה על העור.