כמה כוסות קפה יכולים להועיל לבריאות שלכם, לפי המדע

במהלך המאה ה-17, שתיית קפה יכלה להסתיים בעונש מוות. אז, האמינו שלקפה יש השפעות משנות תודעה. למרבה המזל, כעת אנחנו יכולים לשתות כמה קפה שבא לנו, ומגוון הרכיבים בקפה כבר הוכח כיעיל לבריאות שלנו. אבל ישנו דיון רב אודות כמו הקפה אשר בטוח לשתות במרוצת היום.

צוות האתר שלנו החלט לגלות כמה כוסות קפה בממוצע טובות לגוף שלנו וכמה זה כבר יותר מדי. והכנו לכם בונוס בסוף הכתבה שכדאי לכם לבדוק.


כמות הקפה הנכונה יכולה להועיל ללב שלכם

© Nichita Galactionov / Unsplash© Depositphotos.com

קבוצת מדענים מגרמניה גילו שקפאין גורם לתאי בכלי הדם שלנו להגיב בצורה מסוימת. הוא משפר את האופן בו התאים האלה עובדים וגורם להם להתנהג כמו התאים הצעירים יותר. חוקרים מאמינים שכמות הקפה האופטימלית שתשמור על בריאות הלב שלנו היא 4 כוסות ביום.


צרכני קפה חיים יותר זמן

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

במרוצת השנים, חוקרים הבחינו שצרכני קפה מושפעים פחות ממחלות שונות. הרשימה כוללת מחלות לב, שבץ, פציעות, בעיות בנשימה, זיהומים וסוכרת. מחקר עצום שכלל 400,000 אנשים בארצות הברית מצא שאנשים ששותים קפה על בסיס יומי נוטים לחיות יותר מאשר אנשים שלא צורכים קפאין.

אבל אל תגזימו עם זה

בכל מקרה, אם אתם צורכים לעתים קרובות 6 כוסות או יותר, הסקאלה מתחילה לנוע לאזור הסכנה. אנשים ששותים יותר מדי קפה מציבים עצמם בפני סיבוכים בריאותיים. צריכה של יותר מ-6 שוטים של אספרסו בכל יום מעלה את הסיכון למחלות לב ב-22%, כך לפי מחקר.

מה הופך את הקפה שלכם למזיק?

© Fahmi Fakhrudin / Unsplash© SnapbyThree MY / Unsplash

אם אתם שותים יותר מ-6 כוסות קפה ביום, הקפאין לבדו איננו זה שמסכן את בריאותכם. אוהבי קפה רבים מפוצצים את המשקאות שלהם בסוכר ושמנת שמוסיפה קלוריות ושומן, ומובילה לבעיות בריאותיות. בעוד שכמות ראויה של קפה שחור מקטינה את הסיכון לחלות בסוכרת, הוספת מממתיקים, שמנת וחומרי טעם יכולה להעלות את רמות הסוכר בדם שלכם.


כיצד למדוד את צריכת הקפאין שלכם

© Pratik Gupta / Pexels© Lukas / Pexels

קפה איננו המקור הבלעדי לקפאין. ניתן גם למצוא את זה בתה ובמזונות אחרים. אתם יכולים להשתמש במחשבון הקפאין המקוון כדי להבין כמה מהחומר הממריץ הזה אתם צורכים ביום.

כמה כוסות קפה אתם שותים ביום? האם ניסיתם פעם להפסיק?