כמה פעמים עליכן להסתפר, בהתאם לסוג השיער שלכן

אם אתן מסתפרות לעתים קרובות מדי זה יכול למנוע צמיחת יתר פרועה של השיער. אם אתן גוזרות את הקצוות רק לעתים נדירות השיער שלכם עשוי להפוך לקש. אך כמה תכוף זה באמת לעתים קרובות׳ וכמה נדיר זה ׳לעתים רחוקות׳? הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות לשיער שלכן הוא לטפל בו על סמך סוגו.

כדי לשמור על מראה נפלא, צוות האתר שלנו גילה באיזו תדירות עליכן להסתפר, על סמך מרקם השיער שלכן.


שיער מתולתל

עם סוג זה של שיער, מוטב למעשה להמתין זמן ארוך יותר לפני גזירתו. זה בגלל שאפילו כשהוא מתחיל לצמוח, הוא לא ייראה כל כך שונה. אם אתן רוצות להניח לו לגדול, גזרו אותו אחת ל-6 חודשים. אך אם אתן רוצות לתחזק את אורכו וסגנונו, גזרו אותו אחת ל-3 חודשים.


שיער ׳בקבוקי׳

שיער בעל מרקם כזה הוא בדרך כלל די יבש מטבעו. זו הסיבה מדוע אם יש לכן שיער ׳בקבוקי׳ ואת רוצה לתחזק את התלתלים שלו מוטב שתגזזי אותו אחת ל-6 עד 12 שבועות. במקרה והשיער שלך ניזוק כתוצאה מהשמש או מצביעה, מוטב לגזור אותו בכל פעם שאת צובעת אותו. זה ימנע עיבוד יתר בקצוות.

שיער חלק או גלי

שיער דק עשוי, רוב הפעמים, להיות קשה לתחזוקה. למעשה, את יכולה להיראות מדהים במשך שבועות ולפתע להתעורר בוקר אחד ולראות שהוא נראה משונה. המפתח לתחזוקה טובה של שיער ישר או גלי הוא לסדר את צורתו לעתים קרובות מבלי לגזור אותו יותר מדי. לקבלת תוצאות טובות, גזרי אותו אחת ל-10 שבועות עד 3 חודשים, כדי לשמור עליו בצורתו המיטבית.

שיער עבה

שיער עבה הוא יותר ׳סלחני׳ – הוא לא זקוק לתספורת תכופה. בכל מקרה, לפעמים הוא יכול לגרום לך להשתגע בגלל קצוות מפוצלים. אז, אם יש לך שיער עבה מוטב שתגזרי אותו כל 6 חודשים כדי למנוע ממנו ׳להתפזר׳.


שיער דק

שיער דק נוטה להישבר. בנוסף, הוא גם יכול לאבד מהסטייל שלו. לכן, כדי לשמור על הסטייל במקום ולמנוע ממנו להינזק, מוטב לגזור אותו אחת לחודשיים.

שיער שניזוק

אם השיער שלך נוטה לקצוות מפוצלים, את משתמשת בחום כדי לעצבו או צובעת אותו על בסיס קבוע, מוטב שתגזרי אותו אחת ל-8 שבועות (בין 6 ו-12 שבועות). זה יעזור לך לשמור על בריאותו. גזירה תכופה תעזור למנוע שבירה ויובש. אין זה אומר שעליך לגזור הרבה בכל פעם, גם גזירה קלה תעשה את העבודה.

איזה סוג שיער יש לך? באיזו תדירות את גוזרת אותו? האם יש לך טיפים לשמירה ותחזור הולם בהתאם לסוג השיער שלך?