כמה צעדים עליכם לעשות ביום כדי לשמור על הבריאות

לפי מחקר, הליכה יכולה להעלות את רמות האושר שלנו, בעוד שמחקר אחר מציע כי זה יכול להפוך אותנו ליותר פרודוקטיביים. אך עד כמה שזה טוב עבורנו – כמו כל הדברים – מוטב לעשות זאת במתינות. מספר הצעדים שאנחנו עושים אכן משנה, ואנחנו רוצים לוודא שזה לא רק מועיל, אלא גם משימה הנמצאת בהישג יד.

צוות האתר שלנו מעודד בריאות ואורח חיים פעיל, ואנחנו מאמינים שהליכה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת כל עוד אנחנו עושיםז את כשורה.


10,000 צעדים ביום – תוצאה של קמפיין שיווקי מוצלח מאוד

בין אם אתם מנהלים אורח חיים בריא או לא, בטח שמעתם שעליכם לצעוד 10,000 צעדים ביום כדי להישאר בריאים. אבל מאיפה מגיע המספר הזה? ובכן, נראה שהוא מגיע ממד צעדים יפני, שנמכר ב-1965, בשם מאנפו-קיי (Manpo-kei) שפירושו המילולי הוא ׳מד 10,000 הצעדים׳. זה נפוץ בכל העולם ולבסוף הפך ליעד הצעדים עבור כולם, כש-FitBit הפכו את זה לפופולרי ב-2009 כשהשיקו את המוצר הלביש הראשון שלהם.


נמצא כי זה יותר מדי עבור רוב האנשים

© Depositphotos.com

מחקרים שנערכו אכן הציעו ש-10,000 צעדים יכולים להועיל לאנשים מסוימים מאחר וזה יכול לשפר את הלב שלהם והבריאות הנפשית, כמו גם לצמצם את הסיכון לחלות בסוכרת. בכל מקרה, האמת היא שהמספר הזה הוא בלתי נחוץ עבור רוב האנשים, מאחר ואין הוכחה אמיתית שיותר צעדים פירושם יתרונות בריאותיים רבים יותר. לכן, אם אתם לא יכולים לעמוד ביעד היומי הזה, אל פחד, מאחר ומספר נמוך יותר יכול להועיל לא פחות.

בנוסף, 10,000 צעדים ביום הם יעד גדול, ואנשים מעטים יכולים לעשות זאת או שיש להם זמן לכך. לכן, אם אתם נכשלים בניסיון להגיע ליעד, סביר להניח שיהיה לזה השפעות פסיכולוגיות שליליות עליכם וזה עשוי להוציא את האוויר מהמפרשים. לפי מחקר, קבוצת צעירים בריטית קיבלה משימה, להגיע ליעד פעילות יומי מסוים. בהתחלה, הם נהנו מזה, אבל מאוחר יותר הם החלו להתלונן שהמטלה קשה מדי להשגה והמוטיבציה שלהם ירדה.

המספר האופטימלי המומלץ הוא הרבה יותר נמוך

10,000 הפך ליעד ברירת המחדל עבור אנשים וחובבי כושר, אך אפילו 4,400 צעדים די בהם כדי להפיק יתרונות רבים, כך לדברי דוקטור אי-מין לי. במחקר שערכה, היא בדקה מספר גדול של נשים בין הגילאים 62 ו-101. הן קיבלו מדי תאוצה המחוברים למותן ויכולים למדוד את התנועות שלהם במשך 10 שעות ביום, במשך ארבעה עד שבעה ימים בין 2011 ו-2015.


התוצאות הראו כי אחוז התמותה בקרב נשים שצעדו 4,400 צעדים ביום ירדה ב-41%, בהשוואה לאלו שהלכו רק 2700 צעדים ביום. בעוד שנשים שהלכו 7500 צעדים ביום הורידו את אחוז התמותה שלהן ב-65%. זה הוכיח כי מספר צעדים מועט כיעד ברירת המחדל טוב לנו בכל זאת, ופחות מאתגר, וכך קל יותר להשגה. הידיעה שהליכה מועטה איננה בהכרח דבר ע עשויה להביא להשפעה פסיכולוגית חיובית על אנשים.

כיצד להגיע בקלות ליעד הצעדים היומי שלנו

© Depositphotos.com

למחקר היו גם כמה מגבלות, כך לפי דוקטור לי. הוא לא מאפשר לנו לדעת כמה צעדים דרושים כדי לשפר את איכות החיים שלנו או למנוע בעיות קוגניטיביות ופיזיות.

הנה עובדות המראות את התמונה הגדולה, לפי מה שגילתה דוקטור לי:

* קיצוץ בצעדים עשוי להרגיש פחות מאיים ואפילו מעשי יותר כשמודדים את הפעילות בזמן.
* האינטנסיביות לא משנה, כל צעד נחשב.
* אם החיים שלכם בלתי פעילים, עליכם לשקול ולהוסיף 2000 צעדים כד שתוכלו לפחות להגיע ל-4000 צעדים ביום. כמובן, לא צריך לעשות את זה במכה. במקום זאת, קחו כמה צעדים נוספים כשמתאפשר לכם.


© sirylok / Depositphotos.com

כמה עצות מדוקטור אי-מין לי:

* קחו את המדרגות במקום את המעלית.
* חנו במקום החניה הראשון שאתם רואים, לא זה שקרוב לכניסה.
* רדו מהאוטובוס תחנה אחת לפני היעד שלכם.
* בבית, פרקו מטלות. עשו יותר מ׳נגלה׳ אחת להביא את הכלים של ארוחת הערב שלכם למטבח או את הקניות שלכם לרכב.

״הדברים הקטנים הללו מצטברים״, אומרת דוקטור לי. ״אל תהיו מאוימים ואל תניחו למספר 10,000 לערער אתכם״.

כמה אתם פעילים? מהי הפעילות הגופנית המועדפת עליכם?