כמה שבועות לפני התקף לב, הגוף מאותת לכם באמצעות 6 הסימנים האלו! אל תתעלמו מהם!

מחלות לב הם הסיבה העיקרית למוות בכל העולם, ובערך 25% מהמקרים הקטלניים נגרמים בגלל הסיבה הזו. למרות זאת, 90% מחלות הקשורות בלב ובכלי הדם ניתנות למניעה בעזרת תזונה מאוזנת, כושר גופני וזניחת ההרגלים הרעים.

מחלת עורקים כלילית (CAD) היא מחלה המשלבת טרשת עורקים, תעוקת לב ואוטם שריר הלב. יחד עם הצטברות שכבות כולסטרול על קירות העורק הכלילי, קירות הלב הופכים צרים וזרימת הדם נפגמת. לבסוף, שכבות הפלאק גדלות, וחוסמות את זרימת הדם. בעוד רוב התרופות לא מסוגלות למוסס אותן, הסיכויים להתקף לב הופכים גדולים יותר.


התקף לב עלול להתרחש באופן פתאומי. יתרה מזאת, 20% מהתקפי הלב אינם מלווים בסימפטומים. התקפי לב "שקטים כאלו" גורמים נזק רב למצבו הבריאותי של האדם. לכן חשוב מאוד ללמוד על הסימפטומים האלו שעשויים להזהיר אתכם מהתקף לב אפשרי. הנה 6 סימני אזהרה לפני התקף לב.


1. לחץ בחזה

אסור לכם להתעלם מלחץ או כאבם בחזה. זהו סימן מובהק שישנה בעיה בלב שזקוקה לתשומת לב מיידית. כאבי תכופים בחזה הם סימן להתקף לב שעשוי להתרחש בכל רגע. אם הכאב מתפשט לזרועות, לגב, לכתפיים ולצוואר שלכם – עליכם להתקשר לאמבולנס ומיד!

2. קוצר נשימה

הלב והריאות עובדים בזה אחר זה, לכן בעיות עם איבר אחד עשויות להשפיע על השני. היצרות של העורקים חוסמת את זרימת הדם התקינה. בנוסף לעובדה הזו, הריאות שלכם לא מקבלים מספיק דם ואתם נחנקים.

3. עייפות אידיופתית (שקשורה למחלה ממקור בלתי-ידוע)

אם התעוררתם עייפים ואתם מרגישים חוסר באנרגיה הדרושה לביצוע המטלות היומיות שלכם, זהו סימן להתקף לב קרב. עייפות רבה מצביעה על מאמץ יתר של הלב כדי לשאוב דם.

4. סימפטומים של שפעת או התקררות

זה עשוי להישמע מוזר אבל רוב האנשים ששרדו התקף לב, התלוננו על סימפטומים המזכירים שפעת או התקררות לפני התקף הלב.

5. זיעה קרה

זיעה קרה היא סימפטום מוכר לפני התקף לב. פירוש הדבר הוא שהלב לא מקבל מספיק דם רווי בחמצן. המוח מתחיל לסבול ממחסור בחמצן ומחזור הדם נכשל כך שהתודעה הופכת ערפילית וזיעה קרה מבצבצת על המצח שלכם.

6. שינויים במצב הרוח

תחושה של פחד לא מוסבר שלא נותן לכם מנוח הוא סימן למחסור בחמצן. אם מצב הרוח שלכם קופץ מרגוע ושמח למתוח מבלי סיבה, פירוש הדבר הוא שהאורגניזם שלכם מזהיר אתכם מהתקף לב.

כמובן, סימפטום בודד אין פירושו שתחוו התקף לב. אבל בעזרת הסימנים האלו, הגוף מאותת לכם ומבקש עזרה. זכרו, יש לקחת את כל הסימפטומים האלו בחשבון ולחפש אחר סיבה במקום לקחת משככי כאבים ולהיפטר מהם. הקשיבו לגוף שלכם, ותהיו בריאים!