לאחר שתרם כליה לחברו הטוב, אדם תורם חלק מהכבד שלו לתינוק בטיפול נמרץ

תרומת איברים היא המתנה האולטימטיבית מאחר והם מעניקים חיים חדשים לאדם המקבל אותם. מסביב לעולם, אלפי אנשים חולים נכנסים לרשימת המתנה כדי להחליף איבר כושל בגופם ולזכות בהזדמנות שנייה לחיים.

ג׳וש הרול, מדרום קליפורניה, הקריב קורבן אדיר כשתרם כליה לחברו הטוב. כעת הוא לוקח את זה צעד אחד קדימה – הרולד מתכנן לתת חלק מהכבד שלו לתינוקת במצב קשה.


הרולד, הבריא לחלוטין, עומד להשתתף בניתוח משנה חיים בפעם השנייה.

הרצון שלו לעזור נובע מחוסר האונים שאנשים חשים כשהיקרים לליבם נמצאים בחסדי הרפואה.© YouTube | ABC7

לפני 9 שנים, הוא גילה שלאשתו אריקה יש גידול במוח, ורוב הרופאים נתנו לו אבחנה עגומה מאוד.

הוא משתף, ״בכל מקום אליו פניתי, כל מנתח היה אומר לנו, ׳אני מצטער. אי אפשר לנתח את הגידול שלך. יש לך שנתיים עד 4 שנים לחיות. אנחנו יכולים לעשות כימותרפיה, אבל זה כל מה שאנחנו יכולים לעשות. ואז הגענו לאוניברסיטה של דרום קליפורניה והם היו כזה, ׳כן, בואו נעשה זאת׳״


© YouTube | ABC7

הניתוח וההחלמה של אריקה עברו בהצלחה, מה שדחף את הרולד לרצות להיות חלק מהחדשות הטובות שהמנתחים מוסרים למטופלים שלהם. הוא עשה את זה בדיוק כשחברתו קלי ואן דן ברג, שחיה ססנטה קרוז, נזקקה לכליה ב-2017.

ואן דן ברג סבלה ממחלת כליות פוליציסטית, אשר פירושה לעתים קרובות היא חיים לצד דיאליזה אם הקורבן לא זוכה להשתלת כליה.


ואן דן ברג ביקשה עזר בפייסבוק והרולד היה האדם הראשון להושיט יד. הוא לא היסס לתרום כליה אך בדק זאת קודם עם אשתו.


© YouTube | ABC7

הוא מספר, ״הייתי כזה, ׳אריקה, ראית במקרה את הפוסט של קלי?׳ ואריקה הסתכלה עלי ואמרה, ׳אתה רוצה לעשות את זה, נכון?׳״

למרבה המזל, הוא התאים. ואן דן ברג אמרה, ״הוא חלק ממני. והכליות שלי מושלמות. אז הוא הציל את חיי״

הוא אמנם תרם כליה, אך הרולד לא סיים את עבודתו. כשבתו נולדה, היא נולדה פגה ושקלה 1.304 ק״ג.


© YouTube | ABC7

היא בילתה 8 שבועות במחלקה לטיפול נמרץ בפגים והוא ראה משפחות רבות מיואשות בהמתנה לתרומת איברים עבור ילדיהם. בדיוק אז החליט הרולד להוסיף את שמו לרשימת התורמים של בית החולים לילדים בלוס אנג׳לס.

וכך שנים לאחר שתרם כליה, הרולד התכוון לתרום כעת 25% מהכבד שלו לילדה, זרה מוחלטת, בת פחות משנה.


© YouTube | ABC7

הוא משתף, ״פצחתי בסדרת בדיקות ולמרבה המזל הכל התאים. היה נראה כאילו אני מהווה התאמה מושלמת לתינוקת הזו״. לאחר הניתוח, הצפי היה כי הכבד שלו ייקלט תוך כ-6 שבועות.

ישנה דרישה עולמית גבוהה לתרומת איברים. לפי ה- Global Observatory on Donation and Transplantation, היו 129,681 תרומות איברים מסביב לעולם ב-2020, וזו עליה של כ-17.6% מ-2019.

זה נחשב רק כ-10% מהדרישה העולמית. ה- Health Resources and Services Administration מצהיר גם ש-105,900 אנשים נמצאים ברשימת המתנה ארצית להשתלות, עם רשומה חדשה הנוספת כל 10 שניות.


© YouTube | ABC7

כל תורם יכול להציל 8 אנשים ולשפר את חייהם של 75. הרולד מוסיף, ״בין אם מדובר בסימון התיבה לתרומת איברים על רישיון הנהיגה (בארצות הברית) או תרומת דם…אתם לא חייבים לעשות משהו קיצוני כמוני, אבל כל אחד יכול להיות גיבור״.

כשהרולד תרם כליה לחברו, הם השתמשו בנקודת המבט החדשה שלהם על החיים כדי להפיץ את חשיבות ההרשמה לתרומת איברים.

בארצות הברית, בזמן ש-90% מהבוגרים תומכים בתרומת איברים, רק 60% אכן רשומים כתורמים. הרולד מוכיח בפעם השנייה שתרומת איברים היא המתנה הכי טובה שאפשר לקבל, והיא חיים שלמים עבור אנשים שהיה נדמה כי אוזל להם הזמן.

צפו בסרטון בהמשך כדי ללמוד עוד: