לאלטר אגו יש יתרונות אדירים, כך לפי מחקרים

אלטר אגו הוא העצמי האחר שלכם, מישהו בעל אישיות שונה משלכם. זה יכול לנוע בין לעשות לעצמכם דמות ׳תאומה׳ בדיונית ועד לגרסה שונה שלכם – מישהו עם מחשבות מגוונות, דפוסי התנהגות וחיתוך דיבור שונה. לאלטר אגו יכולה להיות השפעה חיובית על חייכם, וכמה מהסלבס המפורסמים נושאים עימם את ה׳אני האחר׳ שלהם כשהם מתמודדים עם מצבים קשים.

צוות האתר שלנו מציע לכם רשימה של יתרונות הקשורים באלטר אגו והיכולת שלו לחולל השפעה חיובית על חיי היומיום שלכם.


זה יכול לעזור לכם להביט על התמונה הגדולה

© pexels.com

כשאתם חושבים יותר ובוחנים את הרגשות שלכם, מחשבות שליליות רבות קופצות לראש. זו הסיבה מדוע אלטר אגו לצידכם יכול לעזור לצמצם את החרדה ולסייע לכם להביט בתמונה הגדולה.


לדוגמה, אתם עוברים פרידה קשה, ובמקום להרגיש רע ולבכות, אתם עשויים לראות את הוויכוח עם הפרטנר שלכם מנקודת מבט שלישית ובלתי משוחדת. כתוצאה מכך, תהיה לכם הבנה טובה יותר של המקום בו אתם והפרטנר שלכם עומדים.

זה יכול לעודד אתכם להגיע לביצועים טובים יותר

© unsplash.com

אלטר אגו יכול לעזור לכם להגשים את היעדים שלכם בעזרת דיבור עם עצמכם בגוף שני. אתם עשויים לראות את עצמכם כאינדיבידואל נפרד, באמצעות ביטויים כמו, ׳אתה הולך להצליח׳, או ׳אתה בדרך הנכונה׳. זה יכול לעזור לכם להתאמץ יותר ולגלות יותר רצון לבצע משימות.

זה עשוי לשפר את הבריאות שלכם

© unsplash.com

מאחר ויצירת תוצאות הקשורות בריחוק עצמי באמצעות שליטה עצמית טובה יותר, זה עשוי לעזור לכם להפוך לאנשים ממוקדי מטרה. האלטר אגו שלכם יכול לסייע לכם לקבל החלטות בריאות יותר בנוגע למזון ולתת לכם מוטיבציה להתאמן. בנוסף, הדיבור העצמי המרוחק יכול בכל זאת לעודד אתכם לאכול בריא יותר בין אם אתם בדיאטה ובין אם לאו

זה עשוי לעזור לכם לצאת מאזור הנוחות שלכם

© depositphotos.com


אם אתם מודאגים לעתים קרובות מדעותיהם של אחרים, אלטר אגו יכול להיחלץ לעזרתכם. אתם עשויים לפסוע החוצה מהרגשות והתחושות שלכם ולהביט במצב מנקודת מבט חדשה.

זה יכול לאפשר לכם להתרכז פחות בחוויות הרעות שלכם ויותר באופן בו המצב הופך אתכם מודעים ומלאי תובנות. אתם יכולים להפוך לאמיצים יותר, לזכות ביותר הזדמנויות, ולשחרר מדברים שהופכים אתכם חסרי ביטחון.

זה יכול להפוך אתכם למלאי ביטחון במצבים חברתיים

© shutterstock.com

המוח היצירתי שלכם והדמיון יכולים לשמש ככוחות על בכל הנוגע לחרדה חברתית. העצמי השני שלכם עשוי להיות דרך מופלאה לאתגר את עצמכם ולהיפטר ממחשבות שליליות, כמו איך אתם מרגישים, חושבים ופועלים במצבים חברתיים, וכך לצמצם את החרדה החברתית שלכם.

אפילו השינויים הקלים ביותר באופן בו אתם רואים את עצמכם יכולים להיות בעלי השפעה חיובית על הלך המחשבה והרגשות שלכם כשאתם במצב מותח.

האלטר אגו שלכם יכול להיות החבר הכי טוב שלכם

© depositphotos.com

האלטר אגו שלכם יכול לשמש כחבר אינטימי וכזה שאפשר לבטוח בו – מישהו שאתם קרובים אליו, ובו בעת הוא גם חלק מכם. במציאות, הם עשויים להבין אתכם הכי טוב בגלל שהם אתם.

אתם יכולים לסמוך על האלטר אגו שלכם כשאתם חסרי ביטחון או עצבניים לגבי האופן בו עליכם לפעול במצבים מסוימים, כמו בעבודה. אתם עשויים להתעכב פחות על בעיות הקשורות בעבודה ולהרגיש לחץ רק לעתים רחוקות כשאתם חושפים את האישיות הנוספת שלכם מול הבוס.

האם יש לכם אלטר אגו? האם אתם שוקלים לאמץ אחד אחרי קריאת הכתבה הזו?