לא הייתי זקוקה לסטייליסטית כדי להיראות רזה יותר, וכעת אני מתלבשת הרבה יותר טוב

לא כולם נולדים עם חוש אופנה ויופי מובנה. שמי יוליה ואני אחת מהנשים שחסרות את התכונה הזו. למרבה המזל, הכל אפשרי: כל אחד יכול ללמוד לשלב בגדים כך שיחביאו את החסרונות שלו וידגישו את החוזקות. הדבר החשוב ביותר הוא לדעת כמה כללי יסוד ולעקוב אחריהם.

מעולם לא ידעתי כיצד לסגנן ולשלב בין הבגדים שלי ותמיד יצא שהלבוש שלי היה משעמם. אבל בסוף, התייאשתי מזה.


צוות האתר שלנו מאמין שכולנו צריכים לנסות ולהיות מושלמים. זו הסיבה מדוע החלטתי לקחת חלק בניסוי. המטרה שלי הייתה להפוך את הבגדים שאני לובשת למגוונים מעט יותר אבל היה עלי לעשות זאת בעצמי, ללא סטייליסטית. בכל מקרה, פניתי לאינטרנט בבקשת עזרה. מצאתי אילו בגדים גורמים לי להיראות נפלא ואילו לא וכעת אני יכולה לתת לכן כמה טיפים שבאמת עובדים.

בחלק הבונוס של הכתבה הזו, תוכלו ללמוד את יתר הדברים שלמדתי מהניסוי הזה, פרט לבחירת הבגדים.


אז נכנסתי לחנות (פעמים רבות) והתחלתי לנסות כל מיני דברים, והנה מה שמצאתי.

* הדעה הרווחת היא כי פסים אנכיים גורמים לנו להיראות רזים יותר ופסים אופקיים גורמים לנו להיראות גדולים יותר. אך לפי התיאוריה של הפיזיקאי הגרמני, הרמן וון הלמהולץ, ריבוע שמורכב מפסים אופקיים נראה גבוה יותר מגובהו האמיתי, וריבוע המכיל פסים אנכיים נראה רחב יותר. בנוסף, גיליתי שפסים אופקיים לא תמיד גורמים לך להיראות גדולה יותר. הייתה זו תגלית משמעותית עבורי, כזו שהולכת להפוך את המלתחה שלי למגוונת הרבה יותר.

* סטייליסטים ממליצים לקנות בגדים שמתאימים לך. מידות קטנות מדגישות את כל החסרונות. ניסיתי את אותה השמלה אך במידות שונות. כעת אני מבינה שעלי לזרוק חצי מהבגדים שלי – הם צמודים מדי.

אשליית צבעים


* ידוע שאנחנו יכולים להשתמש בצבעים כדי לשנות את הפרופורציות החזותיות של הגוף שלנו. לדוגמה, שחור גורם לנו להיראות רזים יותר בגלל אפקט ההקרנה: צבעים שחורים סופגים טוב יותר את האור וזה גורם לדברים להיראות קטנים יותר.
האפקט הזה נראה בבירור בתמונות. הפסים האופקיים הרחבים על קו המותניים גורמים לי להיראות רזה יותר. נפעמתי מהתוצאות.

* נעליים שחורות נחשבות קלאסיות אבל אם מתכוונת ללבוש טייטס בצבע עור, נעליים בצבעים עירומים נראות טוב יותר בגלל שהם גורמים לרגליים שלך להיראות ארוכות יותר. אם את בוחרת באותו הצבע עבור הטייטס והנעליים שלך, הרגל והנעליים נראות כמו חתיכה אחת, מה שגורם לרגליים להיראות ארוכות יותר מכפי שהן.

* ניסיתי נעליים בצבע שחור ובז׳ : לנעל השחורה יש עקב גבוה פי 2.5 אבל הרגליים שלי נראות טוב מנעלי הבז׳.

* שוב, לדבריו של הרמן וון הלמהולץ, ריבוע, המוגבל בפסים שחורים מלמעלה ועד למטה, נראה גבוה יותר מאשר ריבוע המוגבל בצבעים לבנים. זו הסיבה מדוע אין לשלב שמלות וחצאיות בעלות פסים שחורים בחלק התחתון עם טייטס שחור. באופן וויזואלי, השילוב הזה יפצל את חלק הגוף ובסוף תראי נמוכה ורחבה מכפי שאת רוצה. תמיד חשבתי שצבע שחור גורם לנו להיראות רזים לא משנה מה. אבל מסתבר שאותה השמלה נראית שונה מאוד, תלוי בצבע הטייטס שלך.

* ידעתי שפסים אופקיים גורמים לנו להיראות גדולים יותר. אבל מסתבר, שישנם כמה ניואנסים שכדאי לנו לדעת עליהם: פסים רחבים לא תמיד מסתירים פגמים, הם גורמים לנו להיראות מאסיביים יותר. אבל פסים אופקיים דקים מדגישים את הצללית ומסתירים את הפגמים.

* ניסיתי שמלה בעלת פסים רחבים וזה לא גרם לי להיראות טוב יותר. אבל לשמלה השנייה היו פסים דקים. כשניסיתי את זו, הבנתי שכל הסיפורים על פסים שגורמים לנו להיראות גדולים יותר אינם נכונםי. פשוט הביטו כמה נפלאים הפסים הדקים הללו מדגישים את החזה וגורמים למותניים להיראות צרות יותר!

* שמלות בגובה בינוני (מקסי) גורמות לנו להיראות גבוהות ואלגנטיות יותר. אבל זה יכול להיות קצת מבלבל עבור נשים נמוכות. יש ללבוש שמלות בגובה בינוי וחצאיות בצורה נכונה והדרך הטובה ביותר להימנע מטעויות היא ע״ שימוש בעקבים – כמה שיותר גבוה יותר טוב. התמונה הזו מראה כיצד עקבים גורמים לחצאית להיראות הרבה יותר טוב.

* הפסים שהולכים למרכז הגוף גורמים לקו המותניים להיראות צר יותר וגורמים לפלג הגוף העליון להיראות גדול יותר. זוהי אשליית מולר-לייר בפעולה. בגדים כאלה גורמים לנו להיראות גבוהים ורזים יותר. המעיל הישר לא גורם לי להיראות אלגנטית יותר. לכן, כשאני רוצה להיראות יוקרתית יותר, אני לובשת מעיל בגזרה רזה (סלים).

* קווים מנוגדים אנכיים על הצדדים הם הדרך המושלמת לגרום לגוף שלך להיראות רזה יותר. במקרה הזו, אשליה אופטית דווקא עוזרת לך. ואם הפסים מעוקלים קצת, הגוף מקבל צורה של שעון חול.

* אני חושבת שכל אישה זקוקה לשמלה מסוג זה כיוון שהיא גורמת לנשים גדולות להיראות קטנות יותר, בעוד שנשים רזות יכולות לקבל צורת גוף מובחנת יותר.

הניסוי הזה עזר לי לגלות דברים חדשים רבים אודות הגוף שלי. אני בטוחה שמעתה והלאה, לא אפחד לקנות בגדים אם פסים אופקיים דקים ואשקול לקנות שמלות בעלות צבעים מנוגדים בצדדים. אקנה גם בגדים במידה גדולה ונעליים בצבעים עירומים.

בנוסף, הבנתי שזה הכרחי לחלוטין לנסות בגדים בצבעים שטרם ניסיתי. כדאי לנסות ולראות בעצמך מזווית שונה ואת תראי שבגדים מסוימים נראים עליך מצוין, ולא רק על דוגמניות על ממגזינים.

בונוס: סלפי בחדר ההלבשה עוזר להימנע מרכישות ספונטניות נחפזות.

סלפי בחדר ההלבשה היא דרך נפלאה להימנע מרכישות ספונטניות שמתגלות ככושלות, פעמים רבות. כשאתם מצלמים תמונה של עצמכם במראה החדש, אתם יכולים לראות את עצמכם מזווית שונה ולהבין האם אתם נראים טוב בבגד הזה או לא.

מה אתם חושבים על הניסוי הזה? אולי יש לכם טיפים משלכם בנושא אופנה כשאתם בוחרים בגדים. למה שלא תשתפו אותנו?