לא יודעים איך לבחור אבטיח? כך תדעו כיצד לבחור את האבטיח המושלם!

אין פרי שמזוהה יותר עם הקיץ מאשר האבטיח.
לא משנה אם אתם אוהבים את שלכם עם גבינה בולגרית, בשילוב עם מלון ופירות אחרים או אפילו חתוך בצורת חצי סהר היישר מהאבטיח עצמו.
זה טעים, אדום, ולפעמים גם מלכלך – אבל הטעם האלוהי שלו שווה את הכל.

אז איך בוחרים את האבטיח המושלם?
אומרים שאבות יודעים כיצד לבחור את האבטיח הטוב ביותר בדוכן. הם פשוט…נוקשים עליו?!? מוזר עד כמה שזה יישמע, זוהי אחת השיטות הטובות ביותר, אבל הפעם צוות האתר שלנו הרחיק לכת והחליט להביא בפניכם את השיטות הטובות ביותר לבחור את האבטיח הטוב ביותר שיגרום לכל החברים לשאול אתכם כיצד עשיתם זאת. אל תשכחו לשתף!


1. אל תשפטו ספר לפי הכריכה שלו. ובכן, לא במקרה הזה!
אבטיח עם "מכות" או חבלות עליו הוא לא סימן טוב. תהיה זו "פציעה" גדולה או קטנה, אפילו שריטה – הדבר יכול להשפיע על הטעם של האבטיח. גם אבטיח ששכב בשמש זמן ארוך מדי יכול לגרום לשינוי בטעם.


2. תפוס את הכריש…או את האבטיח:)
אבטיח טוב הוא אבטיח קל משקל. אם יש בו הרבה מים, מדובר על יחס של 6% סוכר והשאר מים. לצערנו, אין דרך למדוד את כמות המים באבטיח, לכן אפשר להשוות לאבטיחים אחרים בדוכן. נסו לבחור שני אבטיחים שנראים פחות או יותר באותו הגודל; הכבד מהם – הוא המתוק יותר.

3. צבע היישר מן הטבע
גם לצבע יש חשיבות רבה בבחירת האבטיח. אם קליפת האבטיח היא בצבע ירוק בוהק, מדובר באבטיח בוסרי שטרם הבשיל.
אבטיח בשל הוא כזה שצבע הקליפה הוא ירוק מט. בהצלחה:)

4. צהוב עולה
שימו לב לחלק הצהוב שעל קליפת האבטיח, זהו החלק שנחשף לשמש. אבטיח בוסרי, או כזה שאינו בשל במלואו, נראה ירוק בוהק. אבטיח מושלם הוא כזה אשר חלקו הצהוב בקליפה כהה. אם אין איזור צהוב על הקליפה או לחילופין, גוון הצהוב בהיר מדי, סימן שהאבטיח נקטף טרם זמנו. דלגו לאבטיח הבא.

5. טוק טוק
זוהי אולי השיטה המוכרת מכולן. טפחו קלות על האבטיח. אם הצליל הוא עמוק ועמום, האבטיח עדיין לא בשל.