לא תאמינו אילו השפעות נהדרות יתחוללו בגוף שלכם אם תשנו על צד שמאל

האם אתם מוצאים את עצמכם לעיתים קרובות מתהפכים ומתגלגלים במיטה בניסיון להירדם? האם אתם מסוג האנשים שמוציאים רגל אחת מחוץ לשמיכה כדי לישון בנעימים? אני באופן אישי, מקפל רגל אחת בעוד האחרת מונחת ישרה על המיטה. אבל למרות שכל אחד אוהב לישון באופן ייחודי, מסתבר שישנה דרך בריאה לישון!

מסתבר, שלא די בכך שמומחים אומרים שכדאי לכם לישון על הצד, אלא שישנו צד ספציפי עליו הם ממליצים. דוקטור ג'ון דולארד פנה לאיורוודה, שיטת ריפוי אלטרנטיבית מהודו, כדי לסביר כיצד שינה על צד שמאל היא הדרך הטובה ביותר להעניק לגוף את המנוחה לה הוא זקוק.


לא תאמינו אילו השפעות נהדרות יתחוללו בגוף שלכם אם תשנו על צד שמאל


מעוניינים לשמוע יותר על האופן בו תזכו לשינה הבריאה ביותר האפשרית? ובכן, בהמשך תוכלו לראות את שלושת הדברים עליהם יכולה להיות השפעה רצינית אם תישנו על צד שמאל.

על פי המדע והרפואה, צד שמאל של גופכם הוא המנצח הברור כשמדובר בלמצוא את הדרך הנוחה (והבריאה) ביותר לישון. אבל היזהרו! שינוי הרגלי השינה שלכם בכוח יכול להחמיר את מצב הגוף שלכם. בהמשך נראה לכם כיצד שינה על הצד השמאלי משפיעה על 3 מערכות חשובות מאוד בגוף שלכם.

1. עמוד השדרה והנשימה
אלא אם כן אתם נוקטים צעדים כדי להבטיח תנוחה נכונה בעודכם ישנים, כדאי שתמשיכו לישון על הצד. זוהי התנוחה הכי פחות מזיקה לעמוד השדרה שלכם. שינה על הגב מפעילה יותר מדי לחץ על הגב העליון ואגן הירכיים, ולעיתים קרובות מותיר את הגב התחתון שלכם במצב מושהה. באותו האופן, שינה על הבטן מותחת את הגב התחתון והצוואר.
בנוסף, מסתבר ששינה על הצד היא הטובה ביותר ומספקת זרימת אוויר אופטימלית לריאות שלכם.

2. עיכול

שינה על הצד השמאלי תעזור לאופן בו המעי שלכם, המטייל לאורך הקיבה, לעבד פסולת שהמזון אותו אתם אוכלים מותיר מאחוריו. אם תישנו על הצד השמאלי המזון יטייל יותר בקלות מהמעי הדק למעי הגס ולמעי הגס היורד. מומלץ אפילו לקחת מנוחה של 10 דקות על הצד השמאלי אחרי האוכל כדי לעזור למזון להתעכל יותר בקלות. זה עוזר להילחם גם בתחושת הכבדות הטורדנית לאחר האוכל.

לא תאמינו אילו השפעות נהדרות יתחוללו בגוף שלכם אם תשנו על צד שמאל

3. ניקוז הלימפה

רובה של מערכת הלימפה נמצאת בצד שמאל של הגוף שלכם. כאשר המערכת הלימפתית פקוקה, זה קורה לרוב על הצד השמאלי. לכן, אם אתם ישנים על צד שמאל, אתם מאפשרים לכוח הכבידה לעשות את עבודתו ולהוריד קצת מהלחץ של ניקוז הלימפה מהלב והטחול – שניהם ממוקמים בצד שמאל של הגוף שלכם.

לא תאמינו אילו השפעות נהדרות יתחוללו בגוף שלכם אם תשנו על צד שמאל

אז דיברנו רבות על תפקודי גוף ודברים כמו….ניקוז הלימפה. דוחה. כדי לעודד את רוחכם, ישנו סרטון של כלבלב ישן, ואני יודע שאתם מתים לראות את זה.

הכלב אולי שוכב על הגב אבל זה נראה כאילו הוא מנסה לרוץ מתוך שינה. הלוואי שאני הייתי יכול לרוץ מתוך שינה; כך הייתי מתעמל באופן לא מודע, שזה בהחלט פחות עבודה לעצלן שכמוני.

אני לא יודע אם אני מתכוון לנסות לישון על הגב שלי בנסיון לרוץ כמו הכלבלב הזה, או שאולי כדאי לי לישון על הצד השמאלי כדי לראות האם אני מרגיש בהבדל.