למה להחליף את מוצרי הטיפוח שלנו למוצרים טבעיים בלבד עושה יותר נזק מתועלת

המילה ״אורגני״ נשמעת ללא ספק יותר מושכת ממשהו שמיוצר באופן מלאכותי, אבל זו אשליה. לדוגמה, לפני זמן לא רב הייתה היסטריה גדולה סביב מזונות מהונדסים גנטית. אנשים מיהרו להחליף למוצרים אורגניים ולאכול נקי, אבל עד כה הוכח כי למוצרים מהונדסים גנטית אין שום השפעה שלילית אם צורכים כאלה. היום, אנחנו הולכים להוכיח את אותו הדבר, רק עם מוצרי טיפוח טבעיים לעור.

אם תהיתם לעצמכם האם עליכם להחליף את וצרי הטיפוח המסחריים שלכם באורגניים, צוות האתר שלנו גילה בדיוק מה מסתתר מאחורי הבחירות האלה.


״נטול כימיקלים״ הוא פרסום מטעה

© depositphotos.com© depositphotos.com

בואו נתחיל עם הבסיס: אם אתם רואים את המילה ״טבעי״ על האריזה, זה לא אומר שהמוצר נטול כימיקלים, והמילה ״כימיקל״ נשמעת מאיימת אך ללא סיבה. מים הם כימיקל, אתם יודעים. בנוסף, רופאי עור מסבירים שמוצרים ״טבעיים״ לא נחקרו מספיק כמו אחרים. השורה התחתונה היא, שמוטב שתתחילו לקרוא את רשימת המוצרים במקום לסמוך על מה שהעיניים שלכם רואות על התווית.


למוצרים טבעיים יש חיי מדף קצרים מאוד

© depositphotos.com

עכשיו, בעוד זה עשוי שלא להשפיע על אנשים מסוימים, עליכם לשים לב מתי מוצר טבעי פג תוקף, במיוחד אם הכנתם אותו בעצמכם. רכיבים אורגניים, מחזיקים בממוצע, 3 חודשים, לכן חידוש המלאי צריך להיות בעדיפות עבורכם. אל תשתמשו במוצרים טבעיים מעבר לתאריך התפוגה שלהם מאחר והם מעלים עובש, במיוחד אם הם מכילים מים.

רכיבים טבעיים בלתי מעובדים יכולים להיות מזיקים במיוחד

© shutterstock.com© gletix_shop / Instagram

כשרכיבים מיוצרים במעבדה, בין אם מדובר ברכיבים טבעיים או סינתטיים, הם עוברים מניפולציה שמשאירה בהם רק את המאפיינים הטובים ביותר שלהם ומסננת החוצה את המזיקים. בואו נעיף מבט באלוורה, מוצר מרגיע פופולרי מאוד בקרמים רבים, שלמעשה – עובד. בכל מקרה, נוזל אלוורה נא מכיל חומרים מסרטנים שיכולים להזיק לכם. זו בדיוק הסיבה מדוע עיבוד הוא לא בהכרח שלילי.

קילוף העור בצורה טבעית הוא הרבה יותר מזיק מקילוף כימי

© depositphotos.com© depositphotos.com© depositphotos.com

קילוף העור הוא טיפול יעיל מאוד – הוא מסיר תאי עור מתים ומאפשר התחדשות שלו ומראה פנים רענן. באופן טבעי, כשמשתמשים בשיטות טבעיות לעשות זאת, זה בדרך כלל פיזי ומזי׳ק יותר לעור שלכם. סוכר, שהוא רכיב פופולרי מאוד בתרחיצים אורגניים, הוא בעל מולקולות גדולות שמותירות את העור שלכם עם שריטות קטנות. קילוף כימי מצד שני, הוא עדין ויעיל הרבה יותר. את שתי השיטות יש לבצע בצורה נאותה, אז תמיד התייעצו עם רופא עור.


הסיכון לאלרגיה ורגישות יתר גבוה מדי

© depositphotos.com

לעתים קרובות מאוד אנשים שנוטים לטיפול טבעי בעור סובלים מרגישות יתר ומניחים שההתפרצויות שלהם קשורות ברכיבים כימיים. בכל מקרה, דברים רבים אותם אנחנו מחשיבים כטבעיים עשויים לגרום לאלרגיות, כמו למשל אקליפטוס, רוזמרין, שמן עץ התה, ובמיוחד מוצרי הדרים. בו בעת, כמה מוצרים שמיוצרים במעבדה הם הרבה יותר יציבים, פחות חומציים ועשויים במיוחד לעור רגיש.

לא כל הפרבנים מפחידים

© depositphotos.com© depositphotos.com

״פרבנים״ הם כמו השד האולטימטיבי שאיש אינו ראה, בכל הנוגע לטיפוח העור. בכל מקרה, פרבנים ורכיבים משמרים הם מה ששומרים על יציבות המוצר ועוזרים לעור שלנו לספוח אותו. אין מחקרים שמראים שהם מזיקים לנו, וזו הסיבה שהם בדרך כלל נתפסים כבטוחים, כל עוד הם מרכיבים רק 0.1% מהמוצר. בנוסף, פרבנים נוצרים באופן טבעי בפירות, כמו אוכמניות, תותי שדה וזיתים.

כעת אתם מבינים מדוע ״כימי״ ו-״טבעי״ הם מילים שמסתירות תמונה שונה לחלוטין. מהי עמדתכם בנושא? האם אי פעם עברתם חוויה שלילית עם מוצרים אורגניים?