למה מוטב שנלך לישון בלי הפיג׳מה

אנשים שישנים פחות נוטים לסבול מבעיות כמו עודף משקל, נטייה להיות פחות פעילים, ובאופן כללי פחות בריאים, כך לפי סקר. בכל מקרה, כמי שמסתבר, אחת הדרכים הקלות ביותר להימנע מכל זה היא להוריד את הפיג׳מה שלכם.

צוות האתר שלנו גילה שאתם יכולים רק להרוויח ובדרכים בלתי צפויות אם תשנו ללא בגדים.


זה עוזר לכם לישון טוב יותר

מסתבר שאנחנו ישנים טוב יותר כשטמפרטורת הגוף שלנו נמוכה מעט. אפילו עלייה קטנה של 0.4 מעלות יכולה להיות בעלת השפעה על האזורים במוח שאחראיים למחזורי השנה, ולכן, מפריעים לשנתנו. די ברור שכל תוספת בגד מוסיפה לחום, שהוא הסיבה מדוע לישון עירומים הוא הפתרון הטוב ביותר.


זה מגן על העור שלנו

© depositphotos.com© depositphotos.com

מחקר הראה שמשך הזמן הממוצע בו אנשים לבשו פיג׳מה לפני ששטפו אותה הוא 13 לילות עבור גברים ו-17 עבור נשים. בכל מקרה, מומחי היגיינה אומרים שזה לא מספיק כדי להגן עלינו מהבקטריה המזיקה שהפיג׳מה שלנו צוברת. יתרה מזאת, בדים יכולים להכיל כימיקלים שחודרים לעור שלנו ומגרים אותו, לכן הרבה יותר בריא לישון בעירום.

זה משפר מערכות יחסים

מגע של עור לעור הוכח במשחרר את ״הורמון האהבה״, אוקסיטוצין בקרב אימהות ותינוקות, מה שמוביל לקשר חזק ביניהם. אך יתרה מזאת, כפי שמציע מחקר בספר, Close Encounters: Communication in Relationships, אנחנו מרגישים יותר מחוברים למישהו כשהוא נוגע בנו. לכן שינה ללא בגדים מספקת יותר זמן לגעת, ולעזור לכם להרגיש קרובים יותר לפרטנר שלכם.

הוא מונע עלייה במשקל

© depositphotos.com

שמירה על הגוף שלנו קר יותר בלילה עוזרת לנו להישאר רזים. מחקר הראה שטמפרטורה נמוכה מעלה את יכולת שריפת הקלוריות שלנו מאחר ואנשים שישנים בחדרים קרים יותר שורפים 75 קלוריות יותר מאלה שישנים בטמפרטורות גבוהות. פיג׳מה בהחלט מחממת אתכם, לכן מוטב שתורידו אותה כדי למנוע עלייה במשקל.


זה משפר את ההערכה העצמית שלנו

© depositphotos.com© depositphotos.com

באופן מעניין מספיק, מחקר הראה שעירום גורם לנו להרגיש טוב יותר לגבי הגוף שלנו, ועוזר לנו להיות מרוצים יותר מהחיים שלנו. באופן טבעי, הלילה הוא הזמן הטוב ביותר לתרגל את זה, לכן נסו לישון בעירום – זה עשוי להשפיע על הדימוי העצמי שלכם, ולהותיר אתכם יותר מלאי ביטחון באופן כללי.

האם אתם מעדיפים לישון עם או ללא הפיג׳מה שלכם? מדוע?