אחרי שתקראו את זה לעולם לא תניחו נייר טואלט על מושב האסלה. לעולם!

שירותים ציבוריים יכולים להפוך לדוחים די מהר. כולכם הייתם שם בעבר, צריכים להשתמש בהם אבל אז פתחתם את דלת התא וגיליתם משהו די דוחה שם. אז אתם מוצאים את עצמכם שוקלים האם אתם באמת צריכים להשתמש בשירותים אחרי הכל! מי יודע מי ישב על האסלה הזו לפניכם, אז מה לעשות?

התשובה נראית די ברורה: כמות קטנה של נייר טואלט על האסלה ואז לפחות ישנו חוצץ בין הגוף שלכם והחיידקים. זה הרבה יותר טוב שלא לבוא במגע עם שום דבר שהשפריץ ממשתמשי האסלה הקודמים, נכון?


אז האמת היא, שזו לא הגישה הטובה ביותר כלל וכלל. למען האמת, עליכם להניח נייר טואלט תחת המחושב כיוון שמושבי האסלה עצמם מעוצבים באופן די מחוכם. במשך זמן רב, אנשים חשבו שמושבי האסלה מכוסים בחיידקים ושאנשים יכולים להידבק בזיהומים איומים בקיבה ובמעיים או אפילו גרוע מכך. אבל תודות לצורתם המיוחדת ולמשטחים החלקים במיוחד שלהם, מושבי אסלה מונעים למעשה "התנחלות" של בקטריות עליהם. בנוסף, חיידקים לא יכולים להתרבות על עור חשוף, אז מגע לבדו עם מושב האסלה הוא לא כזה נורא אחרי הכל. נייר טואלט, מצד שני, הוא סיפור אחר לגמרי.


לעולם אל תניחו נייר טואלט על מושב האסלה. זה ממש לא הגייני!
Twitter/newspip

זוהי עובדה ידועה לכולם (כמעט), שאף אחד לא מוריד את מושב האסלה לאחר השימוש ומוריד את המים. כתוצאה מכך, כל החיידקים מתפזרים בחדר וגם על נייר הטואלט. ובניגוד למושב האסלה, נייר הטואלט הוא המקום האידיאלי להצטברות חיידקים. המשטח שלו הופך אותו לכר פורה עבור החיידקים "להתנחל". זהו בדיוק אותו נייר הטואלט שורץ החיידקים אליו אתם שולחים יד ולאחר מכן, שלא במודע, אתם נוגעים בפנים שלכם, ומאפשרים לבקטריה מעבר קל לשאר הגוף שלכם.

אותו הדבר תופס גם לגבי הברזים והמכשירים לייבוש ידיים. אנשים משתמשים בברזים מיד לאחר שהם עושים את צרכיהם, והופכים את הברז למגנט עבור החיידקים. ובברזים האלו נוגעים שוב אנשים לאחר שהם שוטפים את הידיים שלהם. אותו הדבר תופס גם לגבי מייבשי הידיים. למעשה, מחקר שנערך לאחרונה מראה שמייבשי ידיים חשמליים מפיצים בקטריה בכמות גדולה.

ראשית, מייבשי הידיים האלקטרונים מערבלים את כל האוויר בחדר ולכן מפיצים חלקיקים נגיפיים אל חלל האוויר ואל החדר עצמו. שנית, לאחר ששוטפים ידיים, ישנם שאריות חיידקים, שבמקום שיוסרו באמצעות מייבשי הידיים, למעשה ממשיכים להתפזר עוד ועוד כל הזמן. באופן כללי, ככל שזרימת האוויר גדולה יותר, כך בעיית החיידקים גדולה יותר. האלטרנטיבה הטובה ביותר היא נייר טואלט. זה יעזור לכם להיפטר מיותר חיידקים באופן משמעותי.

לעולם אל תניחו נייר טואלט על מושב האסלה. זה ממש לא הגייני!
Flickr/gusset

אז הנה לכם, מעתה והלאה ייתכן ותחפשו אחר נייר טואלט באופן בהול יותר מאשר אחר מושב האסלה עצמו. ובפעם הבאה שאתם משתמשים בשירותים ציבוריים, זכרו, מושב ריק הוא תמיד אופציה טובה יותר. זה קשה, אבל לפעמים הדמיון שלנו לגבי הזוהמה והגועל הם למעשה הרבה יותר ממשיים מהסיכון עצמו.