מבקרי סרטים הכינו רשימה של 10 הסרטים הטובים של העשור האחרון, ואין ספק שהמקום הראשון היה צפוי בהחלט!

האתר World of Reel פרסם את תוצאות משאל הסרטים הגדול: 250 מבקרים ויוצרי סרטים נקבו בשמות חמש הסרטים החביבים עליהם מעשרת השנים האחרונות. בהתבסס על התשובות הללו, בחרו המארגנים את 75 הסרטים שצוינו יותר מכולם. את בחירת מחצית הסרטים היה קל בהחלט לצפות, אך כמה מהם הפתיעו אותנו לחלוטין.

צוות האתר שלנו ניתח את 10 הסרטים שנבחרו ונקב בנקודות החשובות שהופכות את הסרטים הללו למהנים לצפייה בכל ערב.


10. בתוך לואין דייויס (2014)© Inside Llewyn Davis / Paramount Pictures

הסרט הזה מאפשר לכם להרגיש את המשמעות של להיות אדם אשר לא מוצא את מקומו בעולם. הדמות הראשית ומלאת האמביציה מנסה להפוך למוזיקאי פולק מצטיין, אבל החלום שלו לא לוקח אותו לשום מקום. הוא אפילו לא מרוויח די כסף כדי לתמוך בעצמו. לא נראה כאילו הסראט עצמו מקורי כל כך, אבל אל תשכחו שהוא בוים ע״י האחים כהן. בסרט הזה, תראו חתול ג׳ינג׳י כמעט בכל סצינה, ג׳סטין טימברלייק בתפקיד משני וסיום יוצא דופן לסיפור.

9. פרידה (2011)


© A Separation / Asghar Farhadi

מבקרים רבים בחרו באופן בלתי צפוי בסרט האירני הזה, ״פרידה״, שזכה לפרסים ספורים כמו האוסקר בקטגורית הסרט הזר הטוב ביותר. הסיפור סובב סביב עניין משפטי בו אין אשמים, רק זוג שנמצא במצב קפקאי. כתיבה מצוינת ומשחק מעולה מאפשרים לצופים לדמיין עצמם כדמויות בסרט ולחשוב האם היו יכולים לפתור את הסוגייה המוצגת בסרט בשלווה.

8. Phantom Thread (2017)


© Phantom Thread / Annapurna Pictures

הדמות הראשית, ריינולד וודקוק, הוא פרפקציוניסט שמדחיק את רגשותיו כלפי כל הסובבים אותו. אישה, עבורו, היא בסך הכל דוגמנית המשמשת בובה עבור השמלות שהוא מכין. הוא ייפרד מאישה פשוט כי לא שמה ריבה על הטוסט שלו כפי שהוא אוהב. אבל הוא מקבל מוזה חדשה, אישה חזקה שלא אוהבת לרקוד לפי החליל שלו. באמת מרתק לצפות בעימות החזיתי הזה בין המינים, מלווה במשחק מעולה וצילום מרהיב – חובה לצפות!

7. רומא (2018)


© Roma / Netflix

מדובר בבחירה צפויה בהחלט. ״רומא״ של אלפונסו קוארון זכתה ליותר מועמדויות לאוסקר מכל סרט אחר באותה השנה. הסרט הזה, שצולם בשחור ולבן מראה לנו את חייה הקשים של אישה בעולם הזה. למרות העובדה שכל האירועים הללו התרחשו במקסיקו בשנות השבעים, העלילה עדיין רלוונטית. אנשים שמעריכים קולנוע איכותי חייבים לצפות בסרט הזה.


6. המאסטר (2012)


© The Master / The Weinstein Company

״המאסטר״ הוא מותחן פסיכולוגי מורכב שמספר סיפור על שני גברים: משיח משונה וגבר שזקוק להדרכה. אותו אדם הזקוק להדרכה הוא איש החי בשוליים, חסר מעצורים אך כזה הרוצה להפוך לאדם טוב יותר עבור האישה שהוא אוהב. הסרט חוקר את הפילוסופיה העמוקה מאחורי מערכת היחסים המורכבת בין מורה ותלמיד.

5. הרשת החברתית (2010)


© The Social Network / Columbia Pictures

סרט זה מבוסס על סיפור בריאתה של רשת ״פייסבוק״. אכן נערכו בו כמה שינויים קלים בהשוואה לסיפור בפועל אבל הוא מבוסס על האמת. תוכלו לחזות בהצלחה המרהיבה של מקימי הרשת, כולל העליות והמורדות לאורך הדרך. הסרט מתאים לצפייה לכל גיל, בין אם אתם מתכנתים או אנשים עסקים, או סתם כאלה שאוהבים סיפורים מרתקים.

4. התבגרות (2010)


© Boyhood / IFC Films

העובדה שהסרט צולם במשך 12 שנים עם אותם השחקנים, ראויה למלוא תשומת הלב שלכם. זה אפשר ליוצרים להציג את השינויים הטבעיים במראה של הדמויות. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של הקולנוע שסרט צולם בצורה הזו. אורכו של הסרט הוא כמעט 3 שעות והוא מספר סיפור קשה של משפחה. הוא מתמקד בעיקר בתהליך התבגרותה של הדמות הראשית. כשהחלו הצילומים, הילד היה בן 7 ובסוף הסרט, היה בן 18. הסרט כל כך מציאותי שהוא מאפשר לנו להרגיש כאילו היינו בתוכו.

3. אור ירח (2017)


© Moonlight / A24 Films

אנשים רבים החמיצו את הסרט הזה למרות שזכה באוסקר. הסרט עוסק בנושאים חשובים כמו אהבה, התבגרות, ובהבנת האחר. כתוצאה, אנחנו זוכים בדרמה רבת מימדים על היווצרותה של אישיות. זו הסיבה בגינה הסרט זכה למועמדויות רבות כל כך וקיבל פרסים רבים.

2. עץ החיים (2011)


© The Tree of Life / Fox Searchlights

הסרט מוצא את האיזון המושלם בין משל תנכ״י ודרמה מסורתית על משפחה. הוא עוסק בבעיות יומיומיות ובשאלת החיים שלאחר המוות ובטבעו של האדם והאל. אבל המומחים לא נהנו רק מהפילוסופיה של הסרט, כי אם גן מהנופים המרהיבים שמוצגים בו.

1.מקס הזועם: זעם בדרכים (2015)


© Mad Max: Fury Road / Warner Bros. Pictures

זה קצת יוצא דופן לראות סרט שובר קופות ברשימה של סרטים דרמטיים ברובה. אבל אין ספק שמגיע לסרט הזה את המקום הראשון: 1 מ-4 אנשים שלקחו חלק במשאל הזה טוענים שהסרט הזה הוא הטוב מכולם. ״זעם בדרכים״ מנצח בכל הקטגוריות. אפילו הדמויות המשניות עושות עבודה נפלאה – הם מרשימים כמעט כמו מקס עצמו. סצינות האקשן כל כך מרשימות שכל צופה יחוש את שטף האדרנלין לאחר הסרט, בו הדמויות רצות או נלחמות במשך שעתיים רצוף!