מדוע אנחנו משפשפים את כפות הרגליים שלנו זו בזו כשאנחנו נרדמים

כשהיום הבקשה נגמר ואנחנו סופסוף ישנים, רובנו עושים דבר בלתי מוסבר. מבלי שאפילו נשים לב, אנחנו משפשפים את כפות הרגליים שלנו יחד כדי שנוכל להירדם ביתר קלות. לדבריהם של אנשים ברשתות, זהו נושא שמעלה כמה שאלות.

צוות האתר שלנו מת על הנושאים המעניינים הללו, ולכן עשינו מחקר קטן כדי לגלות מהן הסיבות מאחורי ההרגל הזה.


זה עשוי להיות סימן להפרעת שינה

© Peshka919 / Wikimedia Commons© Unsplash.com

שפשוף כפות הרגליים שלכם במיטה עשוי להיות תמים כפי שזה נראה במבט ראשון. ישנה בעיה רפואית בשם ׳הפרעת תנועת גפיים תקופתית׳ (Periodic limb movement disorder) שמשפיעה על הרגליים שלכם וגורמת להם להתכווץ ולהתעוות כשאתם ישנים. יש לה השפעה שלילית עליכם וזה יכול להוביל לעייפות במהלך היום. אם אתם זזים בצורה קצבית ומשפשפים את הרגליים שלכם במיטה, וזה קורה לעתים די קרובות, ייתכן ואתם סובלים מהבעיה הזו.


בעיה רפואית נוספת יכולה להיות הסיבה

© depositphotos.com

יכולה להיות סיבה רצינית נוספת לכך. אם אתם מרגישים תחושה ברגליים שלכם כשאתם שוכבים ושפשופם או הזזתם היא הדרך היחידה בה אתם זוכים להקלה – ייתכן ואתם סובלים מ׳תסמונת הרגליים חסרות המנוחה׳ (restless legs syndrome). זוהי הפרעה חישתית עצבית שלא מאפשרת לרגליים שלכם לנוח כהלכה. כדי לדעת אם אתם סובלים מזה, עליכם להיוועץ ברופא.

זוהי דרך בלתי מודעת להרגעה עצמית

© Pixabay.com© Pxfuel.com

אנחנו מנסים ׳להתכרבל׳ באמצעות שפשוף הרגליים שלנו זו בזו. אנחנו יוצרים אפקט המגע על העור שלנו בעשותנו זאת, וזה גורם לנו להרגיש רגועים. העור ידוע בהיותו רגיש מאוד לגירוי חיצוני, כך שזה יכול להיות כלי רב עוצמה ביכולת שלנו להירגע אחרי יום עמוס בסטרס.

ייתכן וזהו הרגל

© Needpix.com

בכל מקרה, ייתכן וזו פשוט הפכה לדרך לעזור לנו להירדם, ולא בעיה רפואית או תופעה פיזיולוגית. אנשים רבים משפשפים למעשה את כפות הרגליים שלהם במיטה מבלי להבחין בכך. אפילו אם בהתחלה זה קרה בגלל הסיבות שציינו, ייתכן וזה פשוט התפתח והפך להרגל.

האם אתם משפשפים את כפות הרגליים שלכם כשאתם ישנים? מהי לדעתכם הסיבה לכך?