מדוע אנשים ביפן יושבים על הרצפה כדי לאכול

בעודכם יושבים, רגועים ומסבים לשולחן האוכל בנוחות, אין זה בהכרח הדבר הטוב ביותר לבריאות שלכם. אנחנו מבלים זמן רב בישיבה בעבודה, ואז חוזרים הביתה בזמן שאנחנו יושבים ברכב שלנו או בתחבורה ציבורית רק כדי למצוא עצמנו שוב יושבים לשולחן ארוחת הערב. אבל רוב המשפחות היפניות אוכלות את הארוחות שלהן כשהם יושבים ע הרצפה, וככל הנראה לא תמצאו כיסאות, אפילו לא במסעדות 5 כוכבים ביפן.

צוות האתר שלנו הופתע לגלות שאנשים ביפן אוכלים בישיבה על הרצפה, וזה לא רק בגלל שהבתים ביפן הם בדרך כלל קטנים. למעשה, להרגל הזה יש כל כך הרבה יתרונות חיוביים שאתם עשויים לתת לזה צ׳אנס.


זה מסייע בעיכול


כשאתם יושבים על הרצפה עם הרגליים משולבות ואוכלים, אתם מתרגלים יוגה ללא מאמץ באותו הזמן. תנוחה זו קרויה תנוחה ׳קלה׳, או סוקהאסאנה, ונטען לגביה שהיא מגבירה את זרימת הדם לקיבה, ועוזרת לכם לעכל את המזון בקלות ולקבל יותר וויטמינים ונוטריינטים. כשאתם מתכופפים קדימה כדי לקחת את המזון מהצלחת שלכם ולחזור לנקודת ההתחלה כדי לבלוע את זה, אתם מותחים את השרירים בבטן שלכם, שבתורו, יכול למנוע נפיחות.

זה עשוי לעזור לכם להוריד במשקל

© Shutterstock.com

כשאתם יושבים על הרצפה בזמן שאתם אוכלים זה עוזר לעצב התועה שלכם לתפקד טוב יותר. כשמערכת העיכול שלכם משחררת הורמון בשם לפטין, הוא שולח אות לעצב התועה שאתם. מלאים, ותפקוד נאות של העצב התועה מונע מכם לאכול יתר על המידה.

זה הופך אתכם גמישים יותר


כשאתם יושבים על כיסא למשך זמן ארוך מדי זה עשוי לגרום לגב שלכם לכאוב ובסופו של דבר להפעיל לחץ על הדיסקות בעמוד השדרה שלכם, בזמן שישיבה על הרצפה מותחת את הברכיים והאגן שלכם. בגלל שהתנוחה הזו עוזרת לכם לשבת בצורה זקופה יותר עם כל ביס שאתם לוקחים, זה מונע מכם לשבת ברישול והופך את הגב והכתפיים שלכם לחזקים יותר.

אתם עשויים להאריך ימים

אם אתם יכולים להתרומם בקלות משילוב הרגליים ללא תמיכה, הסיכויים הם שתחיו זמן ארוך יותר. מסתבר, ששיבה על הרצפה בזמן האכילה והתרוממות מתנוחה זו מספר פעמים היא אחת הדרכים הפשוטות ביותר כדי להוסיף כמה שנים לחייכם.

זה שומר על בריאות המפרקים שלכם

© Depositphotos.com

כשאתם יושבים על כיסא למשך זמן רב, זה הופך את האגן שלכם לנוקשה. ישיבה על הרצפה, מנגד, מאפשרת לכם למתוח את האגן והקרסוליים, מה שהופך את המפרקים שלכם לגמישים יותר. כמה תנוחות ישיבה, כמו כריעה וסקוואט, גורמים לשרירים שלכם לעבוד גם במצב מנוחה, כפי שמעודדים אתכם לעשות כדי לערב את השרירים שאינם פעילים בזמן ישיבה על כיסא.

זה משפר את היציבה שלכם

© Shutterstock.com

כשהכיסא אינו תומך בגב שלכם, הוא מעודד אתכם לערב את שרירי הליבה, שבתורם מועילים ליציבה שלכם. בכל מקרה, וודאו שאינכם יושבים ברישול, כי זה עלול לגרום לכאבי גב.

זה מרגיע את רוחכם

© Pexels.com© Pexels.com

תרגול יוגה בזמן האכילה יכול להשקיט את מוחכם. כשתודעתכם שלווה, אתם יכולים ליהנות מהמזון ולאכול רק עד שאתם שבעים.

האם אי פעם ניסיתם לאכול בזמן שאתם יושבים על הרצפה?