מדוע אסור לכם להשתמש במגבת כדי לייבש את הפנים שלכם

אתם עשויים לחשוב שמושב האסלה שלכם הוא המקום הכי מזוהם בבית, אבל זה לא נכון. למעשה, המגבות שלכם הם אלו העמוסות בבקטריות, ואם אתם משתמשים בהם כדי לייבש את הפנים שלכם, אתם לא עושים חסד עם העור שלכם. ולמרות שייבוש הפנים שלכם במגבת נראה כמו הדבר ההגיוני ביותר לעשות, זה יכול לגרום יותר נזק מתועלת.

צוות האתר שלנו שוקל ברצינות לנטוש את השימוש במגבות אחרי המחקר שערכנו. ואם אתם תוהים במה עליכם להשתמש במקום, אל תשכחו לבדוק את חלק הבונוס שהכנו לכם בסוף הכתבה.


זה עשוי לגרום לאקנה

© Shutterstock.com

ייבוש הפנים שלכם באותה המגבת בה אתם משתמשים כדי לייבש את הגוף עשוי להזיק לעור שלכם יותר משאתם חושבים. מגבות הן מלכודות בקטריה אדירות, ובגלל שאנחנו בדרך כלל מאחסנים אותן בחדר האמבטיה, שם האוור לח, זה יוצר כר פורה להיווצרות בקטריות. כשאתם משפשפים את המגבת על הפנים שלכם, אתם מחדירים את כל הבקטריה הזו ישירות לתוך העור, מה שגורם להתפרצויות או נקבוביות סתומות. אפילו אם אתם משתמשים במגבת נפרדת עבור הפנים שלכם, אתם כנראה לא שוטפים אותה על בסיס יומי, ובקטריות בלתי רצויות עשויות למצוא את דרכן לתוך העור שלכם.


העור שלכם עשוי להזדקן במהירות

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

אריג מגבת הוא גס מדי לפנים שלכם, והשימוש בהם יוצר חתכים זעירים בעור, והופך אותו לפגיע יותר לזיהומים וקמטים. ככך שאתם שוטפים יותר את המגבות, כך הבד הופך שביר יותר, והחיכוך שהוא יוצרים משמש למעשה כאמצעי לקילוף העור שלכם וזה יכול להיות קצת יותר מדי עבורו.

זה מצמצם את היעילות של תכשירים להגנה על העור

© Shutterstock.com

למרות שייבוש הפנים שלכם לאחר השטיפה נראה כמו הדבר הטבעי לעשות, במציאות, זה לא מאפשר לעור שלכם לספוג את המירב מהתכשיר שאתם מורחים עליו. קרם הלחות שלכם יחדור טוב יותר לאור לפני שכל המים מתייבשים מעל שטח הפנים. אי שימוש במגבת יאפשר למוצרי הטיפוח שלכם לנעול את הלחות לה זקוק העור שלכם לקבלת מראה צעיר ובוהק.

זה יכול לגרום לגירויים על העור שלכם

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

אם יש לכם עור רגיש, השימוש במגבת אינו האפשרות הטובה ביותר לייבוש הפנים שלכם. בגלל שרוב בדי המגבת עשויים להיות נוקשים מדי על העור, ניגוב הפנים שלכם בהן יכול לגרום לאדמומיות וגירוי.


זה יכול להפוך את העור שלכם לשומני

© Shutterstock.com

זה עשוי להישמע מנוגד, אבל ייבוש העור שלכם יכול למעשה להפוך אותו לשומני יותר. בגלל שמגבות גסות יכולות להפשיט מעל העור את השמנים הטבעיים להם זקוק העור שלכם כדי להישאר בריא, בלוטות השומן תחת שטח הפנים של העור ייצרו יותר שומן כדי לאזן את היובש, מה שעשוי להסתכם בעור שומני מדי.

בונוס: כיצד לייבש את הפנים שלכם ללא מגבת

© Shuttesrtock.com© Pexels.com

במקום לטפוח על הפנים שלכם במגבת, הניחו לאוויר לעשות את עבודתו. ייבוש באוויר הוא הרבה יותר היגייני ועדין על העור שלכם, ולמרות שהוא דורש יותר זמן מאשר ניגוב הפנים במגבת, העור שלכם יודה לכם על כך.

* שטפו את הפנים כרגיל
* הניחו לעור להתייבש בטבעיות.
* מרחו את קרם הלחות האהוב עליכם.

האם אתם משתמשים במגבות לייבוש הפנים שלכם? האם אתם יכולים לחשוב על חלופה לייבוש העור, פרט למגבת?