מדוע אתם לא צריכים לשטוף את הפנים שלכם במקלחת

נוח עד כמה שזה נראה, להסיר את האיפור שלכן במקלחת, זה יכול למעשה לגרום יותר נזק מתועלת לבריאות העור שלכן. העור שעל הפנים הרבה יותר רגיש מעור הגוף, ואלא אם אתם נהנים לעשות מקלחות קרות, מוטב להרחיק את הפנים שלכם מזרם המקלחת.

צוות האתר שלנו החליט לברר מדוע משהו כה נפוץ כמו שטיפת הפנים במקלחת עשוי למעשה לחצוץ ביניכם ובין מראה עור מושלם.


זה יכול להחריף את האקנה שלכם

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

מקלחות חמות וארוכות יכולות להפשיט מהעור את השמנים הטבעיים להם הוא זקוק כדי לשמור על מראה בריא ורענן. אם העור שלכם כבר יבש, שטיפת הפנים במקלחת רק תחמיר את המצב. שימוש בקרם לחות להקלה על תחושת היובש יכול בסופו של דבר להפוך את העור שלכם רגיש יותר בפני אקנה וזיהומי עור אחרים.


זה עשוי להשפיע על גוון העור שלכם

© Depositphotos.com

שטיפת הפנים במקלחת יכולה להאדים מעט את העור שלכם. מים חמים במקלחת גורמים לכלי הדם בפנים שלכם להתרחב, מה שיכול להזיק לנימים העדינים בלחיים שלכם. זה, בתורו, עשוי לגרום להופעת רשת ימים, או רוזצאה, בעיית עור נפוצה.

זה עשוי לגרום להופעת קמטים בטרם עת

© Shutterstock.com

בטח שמתם לב כיצד האצבעות שלכם מתקמטות לאחר מקלחת חמה ארוכה. זה קורה בגלל שמים חמים מסירים את הלחות מהעור שלכם וגורמים נזק לשכבת המגן של העור שעוזרת ללכוד את הלחות. אותו הדבר נכון גם לגבי עור הפנים שלכם שיכול להזדקן בטרם עת אם נחשף למים חמים על בסיס קבוע.

זה יכול לגרום רגישות לעור בריא

© Shutterstock.com

שטיפת הפנים שלכם במקלחת לא עושה חסד גם עם עור בריא. מים חמים יכולים להשפיע לרעה גם על עור בריא, לייבש אותו ולהפוך אותו לרגיש. מוטב להתרחק ממקלחות חמות, במיוחד במהלך קיץ יבש כשהעור יותר פגיע בפני יובש וגירוי.


זה יכול לגרות את העור שלכם

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

אנשים רבים מרגישים שהעור שלהם הופך מעט יותר מגורה אחרי מקלחת ארוכה. התחושה היא בדרך כלל לא רצינית ונמשכת זמן קצר. אך שטיפת הפנים שלכם תחת מקלחת חמה באופן קבוע יכולה לגרום לעור להיות מגורה ואף להתקלף.

האם הבחנתם כיצד העור שלכם מרגיש אחרי מקלחת? האם אתם שוטפים פנים במקלחת או בכיור?