מדוע אתם מזילים ריר כשאתם ישנים ואיך אפשר לעצור את זה

ריור (או הזלת ריר) היא התופעה בה רוק עודף ניגר מפיו של האדם וכולנו עושים זאת מדי פעם. אבל האם ידעתם שכאשר התופעה הזו מתרחשת על בסיס קבוע ובצורה יתרה, זה עשוי להיות סימן למחלה התפתחותית ובעיות תפקודיות אחרות בגוף?

צוות האתר שלנו החליט לגלות מהן הסיבות להזלת ריר וכיצד אפשר להקטין או למנוע מכך להתרחש.


מדוע אנחנו מזילים ריר?


© depositphotos.com

כשאנחנו ישנים, שרירי הפנים שלנו, כמו גם רפלקס הבליעה, משוחררים לחלוטין. מאחר ורוק מצטבר בפה בזמן שאנחנו ישנים, הוא עשוי לנזול לאט כי שרירי הפנים הרפויים שלנו גורמים לפה להיות פתוח מעט. לכן, אנחנו מתעוררים לכרית רטובה שלא כל כך נעים לישון עליה.


ריור יתר או hypersalivation עשויה להיות סימן מקדים למחלה עצבית כתוצאה מגודש באף. בנוסף, אנשים שכבר סובלים מבעיות בריאותיות, כמו שבץ, נוטים להזיל ריר לעתים קרובות יותר ובכמות יתרה.

כיצד להקטין או למנוע ריור?

נקו את הסינוסים שלכם


© depositphotos.com

אחת הסיבות העיקריות לריור היא אף סתום, מה שגורם לאדם לנשום דרך הפה ולרייר. ניקוי הסינוסים באף עשויה להיות דרך טובה למנוע מעצמכם לקום לכרית רטובה בכל בוקר. הנה כמה דרכים שיעזרו לכם לפתוח את הסינוסים שלכם:

* מקלחת חמה תפתח את האף ותאפשר לכם לנשום כהלכה במשך הלילה.

* שמנים אתריים, במיוחד כאלה המכילים אקליפטוס, יעזרו לכם לנשום ביתר חופשיות ולישון טוב יותר.

* שימוש במוצרים שעשויים לנקות את הסינוסים שלכם כמו ה-Vaporub של חברת Vick תפתח את האף הסתום ותאפשר זרימת אוויר טובה יותר


בנוסף, וודאו כי אתם מטפלים בכל זיהום באף עם הופעתו. אחרת, אתם עלולים לגרום לסיבוכים שונים כמו אף סתום לנצח, לדוגמא.

החליפו את תנוחת השינה שלכם

זה עשוי להישמע לכם ברור אבל שינה על הגב היא תנוחה בה כל הריר שמיוצר נשאר בפה ולא נוזל. באופן הפוך, אם אתם ישנים על הצד או על הבטן, הריר עשוי לנזול החוצה מהפה שלכם אל הכרית.

אם אתם מרגישים שקשה לכם לשמור על תנוחה אחת לאורך הלילה, נסו לכסות עצמכם כדי לאזן את הגוף.

בדקו האם אתם סובלים מדום נשימה בשינה


© depositphotos.com

דום נשימה בשינה היא הפרעה חמורה בה אדם לא נושם באופן חופשי כפי שהוא אמור. בתמורה, זה מוביל להפרעות חמורות בשינה, קימה באמצע הלילה ותחושת עייפות בבוקר שמסתכמת גם בתחושה דומה במהלך היום.

הזלת ריר ונחירות הן אינדיקציות ראשיות לדום נשימה בשינה. אם אתם חוששים כי אתם סובלים מההפרעה הזו, צרו קשר עם הרופא שלכם כדי לדון על כך לעומק. זכרו כי גורמים כמו עישון מעלה את הסיכון ללקות בהפרעה ולגרום לבעיות בנשימה באופן כללי.

היפטרו מהמשקל העודף


© depositphotos.com

משקל עודף משחק תפקיד מרכזי בתהליך השינה. יותר מחצי מאוכלוסיית ארצות הברית אשר סובלים מדום נשימה בשינה הם בעודף משקל.

שימוש באמצעים מיוחדים


© depositphotos.com

ייעוץ רפואי עשוי לסייע לכם במציאת המכשור הראוי עבור הפה שלכם, כדי להקטין את הריור. ישנם אמצעים דנטליים שונים שעזורים לסגור את הפה בצורת טובה יותר ע״י בליעה, ולכן, עוזרים לכם לישון טוב יותר.

וודאו שאתם לוקחים את התרופות הנכונות עבורכם


© depositphotos.com

אם אתם נוטלים תרופות כלשהם, וודאו שהם לא גורמים לייצור מוגבר של ריר. כמה תרופות אנטיביוטיות למשל, עשויים לגרום לייצור מוגבר של רוק ולכן לריור מוגבר.

שמרו על הראש למעלה

כדי להקטין ריור, יש לשמור על הראש גבוה על הכרית במהלך השינה. אז זכרו לנפח מעט את הכרית לפני שאתם הולכים לישון כדי שיהיה לכם נוח להניח עליה את הראש.

יש לשקול ניתוח


© depositphotos.com

לעתים רופאים עשויים להמליץ על ניתוח כדי להסיר בלוטות. זה קורה בדרך כלל אם ישנם בעיות עצביות חמורות אשר גורמות לריור יתר. כמובן, לפני שעושים את זה, כל רופא ירצה לנסות הליכים בלתי פולשניים קודם לכן.

האם אתם מריירים יתר על המידה לעתים קרובות? האם אתם הולכים למלא אחר אחת ההמלצות שלנו? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!