מדוע הבחירה בהתעלמות מדברים בחייכם יכולה להפוך אתכם למאושרים יותר

לעתים קרובות, התעלמות מדברים מסוימים אינה שיטת הפעולה טובה ביותר. ׳טיפול בשתיקה׳, לדוגמה, נחשב כהתעללות רגשית. אחרי הכל, כפי שאמרה אלי ויזל,׳ ההפך מאהבה אינו שנאה, אלא אדישות׳. בכל מקרה, ישנו חופן דברים בחיים שמוטב להתעלם מהם לחלוטין.

צוות האתר שלנו הסתקרן לגבי הסיבה מדוע טוב יותר להתעלם מדברים כדי לשפר את איכות החיים שלנו, ואנחנו רוצים לשתף אתכם בממצאים שלנו.


התעלמות היא חשובה


התעלמות מדברים שמסיחים את הדעת היא כלי עוצמתי שהשורשים שלו נעוצים באבולוציה שלנו. אנחנו מחליטים מה ראוי לתשומת הלב שלנו ומה לא, לרוב באופן בלתי מודע, מאחר וישנם יותר מדי דברים שיכולים לתפוס את תשומת הלב שלנו בסביבה מכדי שהמוח שלנו יעבד אותם כהלכה. למרות שהתעלמות מדברים מסוימים בחיים עשויה להיות בחירה שגויה בשל ׳הטיית קשב׳ (attentional bias), זה עדיין הופך את החיים שלנו לקלים יותר.

זה עוזר לכם לראות את עצמכם באור טוב יותר

אנחנו מדברים לעצמנו הרבה. למעשה, המונולוג הפנימי שלנו עשוי להכיל כ-400 מילים לדקה. אם הרדיו הזה מכוון על תחנת ׳ביקורת עצמית ׳אף.אם׳, זה יכול לגרום לכם להרגיש רע לגבי עצמכם. אם אתם בוחרים להתעלם ממחשבות כאלה או לתפוס את עצמכם כשאתם אומרים דברים שלא הייתם אומרים לילד או לחבר ולנסות להיות אדיבים יותר כלפי עצמכם, תהיו יותר מאושרים.

ככל שיש לכם יותר מידע, כך אתם חווים יותר סטרס


אנחנו חיים בעידן דיגיטלי, בו מידע עובר תוך שניות, ואנחנו חשופים באופן בלתי פוסק להרים של מידע. צפייה בחדשות, לדוגמה, היא כה מזיקה למערכת העצבים שלכם עד שהגוף משחרר הורמוני סטרס, ואתם יכולים אפילו לחוות סימפטומים כמו עייפות, בעיות בשינה, וכדומה. לכן, מוטב לשחרר את אותם דברים בהם אתם לא יכולים לשלוט.

זה עוזר לכם להתרכז

מחקרים הראו שלפעמים זה הרבה יותר קל עבור המוח לבצע מטל כשהוא יודע מה הוא צריך לא לחפש, אלא ממה להתעלם. לכן בכל פעם שיש לכם קשיים בריכוז, זכרו שחוקרים ממליצים להיות מודעים להסחות הדעת ולהשתמש באסטרטגיית ההתעלמות המודעת במקום לנסות להתאמץ ולהתרכז.

אתם יכולים להשיג יותר

ההתעלמות מדברים, כמו הדחף לעשות הכל בצורה מושלמת ולרצות אחרים, יכולה בהחלט לסייע לכם בקריירה שלכם. אם אנחנו רוצים לעשות הכל בצורה מושלמת כל הזמן, אנחנו ככל הנראה נסיים תקועים באזור הנוחות שלנו, ונעשה את אותם הדברים כי אנחנו חוששים מדי לנסות דברים חדשים. הרעיון הבלתי מציאותי של שלמות, בכל תחום, נוטה להישכח.

עלינו להזכיר לעצמנו מעת לעת שצריך להיות גמישים. התוכניות שלנו אינן חקוקות בסלע (למרבה המזל9. למעשה, דברים לא תמיד עובדים לפי התוכנית, לפעמים אנחנו נכשלים, הציפיות שלנו מתרסקות ונשרפות, ואנחנו חייבים להסתגל ולהבין מה הלאה. זהו חלק חיוני בתהליך בלמידה, ומדענים אף גילו את כמות הכישלון הנכונה, שמתרחשת 15% מהזמן.

ממה אתם צריכים להתחיל להתעלם בחייכם?