מדוע הבחירה להיות לבד אינה מבישה, אלא אקט אמיתי של אהבה עצמית

ב-1960ֿ כ-10% מהבוגרים לא נישאו מעולם. ב-2012, המספר הזה גדל ב-20%. ועדיין, אפילו היום, רווקים נחשבים לעתים קרובות ככישלונות או כמוזרים בעלי קשיים חברתיים. אבל להיות לבד היא לעתים קרובות בחירה ואקט של דאגה עצמית.

צוות האתר שלנו רוצה להסביר מדוע יש אנשים שבוחרים להיות לבד, ומדוע זה טוב ממש כמו להיות עם פרטנר.


אנחנו לא רוצים להרגיש רע עם עצמנו


בחברה שמעריכה משפחה ונישואין, רווקים זוכים לעתים קרובות למבטים של בוז. מילדות, אנחנו למדים שכולם מצפים מאיתנו להתבגר, להינשא ולהביא ילדים. אנשים שלא מעוניינים בדברים האלה הופכים מושא לסטיגמות, ומרגישים לחץ רב מקרובי המשפחה שלהם ואף מזרים.

אנשים חושבים שמשהו לא בסדר אתכם אם אתם רווקים. לכן אנשים מנסים שלא ״לטעות״ ולעתים קרובות יעדיפו מערכת יחסים מתעללת על פני בדידות מאחר וזה יותר מקובל חברתית. בכל מקרה, זה הרבה יותר טוב לו לאדם לצאת ממערכת יחסים מתעללת ולחיות באושר עם עצמו מאשר להישאר בסביבה רעילה רק בגלל דעותיהם של אחרים.

ישנו הבדל בין להיות לבד ולהיות בודד


בעוד שישנם אנשים שיכולים לקרוא לאדם רווק ״בודד״, לעתים קרובות זה לא מהמקרה. בדידות היא מצב בו אדם לא בהכרח בוחר, והוא נותר מנודה חברתית. עבורו, החברה שהוא מארח לעצמו אינה מספקת. אדם בודד מחפש אינטימיות ומרגיש את הצורך בכך, אך לא יכול למצוא אותה.

אדם, שהוא לבד, בוחר בדרך זו, והוא יכול להיות בסדר לחלוטין ולא לחלוק את חייו עם אדם אחר. הוא מעדיף ליהנות בחברת עצמו, יש לו תחביבים ותחומי עניין, וחברים. מחקר מראה שאנשים בודדים לא מרוצים מחייהם, בשונה מאנשים שבוחרים להיות לבד.

להיות לבד תורם להתפתחות שלך כבן אדם


מלמעלה למטה: ״במערכת יחסים/רווק״

פסיכולוגים טוענים שזה חשוב מאוד ללמוד להיות בהרמוניה עם עצמך. ללא מערכת יחסים עם עצמך בראש ובראשונה, יהיה קשה לנהל מערכת יחסים עם אחרים. כשהם מקבלים על עצמם בדידות, רווקים פתוחים יותר לצמיחה והתפתחות מאשר אנשים נשואים. זה בגלל שהסוג השני סומך לעתים קרובות על הפרטנר שיתחיל להגדיר אותם במידת מה.

עבור אנשים מסוימים, להיות רווק זו דרכם לחיות את חייהם במלואם. אנשים שנוח להם להיות לבד בדרך כלל סומכים על עצמם ועל הקול הפנימי שמנחה אותם. זה נותן להם הרבה חופש ואת ההזדמנות לחשוב על עצמם ועל הצרכים שלהם מאשר על צרכיו של אחר. בנוסף, הם יכולים לקבל החלטות טובות יותר מאחר והם לא נתונים להשפעה מבחוץ.

יש יתרונות רבים בחיי הרווקות

* רווקים הם פחות בסטרס
* רווקים מעריכים עבודה בעלת משמעות. בדרך כלל יש להם עבודה שהם מלאי תשוקה לגביה מאחר והם סומכים על עצמם ועל הלב שלהם כשהם בוחרים אותה.
* הם יותר פרודוקטיביים. יש להם פחות הסחות ולכן, הם יכולים להתרכז במטלות שלהם בצורה טובה יותר. בנוסף, זמן לבד מאפשר להם להתחבר לדמיון שלהם ולהיות יצירתיים.

* רווקים אינם קשורים למקום אחד, לכן יש להם יותר הזדמנויות לטייל ולחקור. הם חופשייים לבחור היכן הם רוצים לחיות או לצאת לחופשה.
* מחקר מצא שרווקים מעניקים יותר תשומת לב לחברים ולמשפחה מאשר אנשים נשואים. זה בגלל שהם למדו להבין את עצמם לגמרי, וזה עוזר להם להבין את צרכיהם ומעשיהם של אחרים טוב יותר.
* אנשים שחיים בגפם הם יותר עצמאיים. זה גורם למעט רגשות שליליים מאחר והם מכירים את עצמם.

האם אתם זאבים בודדים או אנשי משפחה?