מדוע זוגות נשואים ביפן ישנים בנפרד?

בתים קטנים ודירות לא מונעות מזוגות יפניים לישון במיטות נפרדות ואף בחדרים נפרדים. לא מדובר בבעיה אינטימית כלשהי או סוגיה במערכת היחסים, אלא במשהו שהם מאמינים שטוב עבורם.

צוות האתר שלנו גילה מדוע זוגות יפניים בוחרים לישון בנפרד, ואנחנו מאוד אוהבים את הסיבות שלהם.


יש להם לו״ז שינה שונה

הדבר הראשון שגורם לזוגות יפניים להחליט לישון במיטות נפרדות הוא לו״ז עבודה שונה. להעיר את בן/בת הזוג בגלל שהגעת הביתה מאוחר מהעבודה או הצורך ללכת לעבודה מוקדם לא מסתכם במנוחה הולמת עבורם. זו הסיבה מדוע העברת הלילה בחדר נפרד היא הגיונית. זה מעניק לשניהם שינה בריאה ורציפה.


תינוקות ישנים עם האם

אימהות יפניות ישנות עם הילדים שלהן וזה נחשב נחוץ מאוד, לכן האב צריך להחליט האם הוא רוצה לחלוק את אותה המיטה או ללכת לחדר אחר. אפילו המדע הוכיח ששינה משותפת יכולה לעזור להורה ולילדים לישון טוב יותר. זה עוזר לילד לשמור על טמפרטורת גוף יציבה וקצב לב (שהוא דבר חשוב מאוד בגיל הינקות) ובו בעת, מקטין את הסיכוי למוות בעריסה. בנוסף, זה גם תורם לביטחון העצמי של הילד, לעובדה שיהפוך עצמאי בשלב מאוחר יותר בחיים ויצטיין בלימודים.

עבורם, שינה בנפרד משמעה שלווה

בעוד שזוגות רבים שמתחילים לישון בנפרד חושבים שהגירושין מתדפקים על דלתם, היפנים רואים זאת אחרת. הם מעריכים את שנתם מאוד ולא רוצים שיפריעו להם בזמן השינה. פירוש הדבר הוא שאין רצון וצורך להשלים עם נחירות, שינה חסרת מנוחה, בעיטות וכדומה. למרות שלחלק אין את האפשרות לישון במיטות נפרדות, הם עדיין שואפים לישון את שנת היופי שלהם.

לזוגות יש היסטוריה של שינה בנפרד

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

פוטונים מלאים בכותנה, ומספקים תמיכה ונוחות. בעבר, השתמשו רק במיטות יחיד. לכן, אפילו אם רצית להתכרבל עם בן הזוג, הייתם גומרים בין הסדינים, על הרצפה הקרה וממש לא בנוחות. היום ישנן משפחות שעדיין משתמשות בסוג זה של מיטה, במיוחד מאחר וזה לא תופס מקום רב ופשוט לאחסון.

האם אתם ישנים בנפרד מהפרטנר שלכם? האם אתם חושבים שהרגל מסוג זה ייטיב עם מערכת היחסים שלכם?