מדוע יותר ויותר יפנים בוחרים להישאר רווקים?

למרות שרווקות בגיל מאוחר אינה בהכרח טאבו ברוב חלקי העולם, עבור היפנים, זוהי עדיין טריטוריה בעייתית אליה רבים לא רוצים להיכנס. בכל מקרה, מספר האנשים שנשארים רווקים ביפן גדל מדי שנה, והם מרגישים שהחיים בגפם מביאים עמם יתרונות רבים.

צוות האתר שלנו גילה מדוע אנשים ביפן רוצים להישאר רווקים, והם עושים למעשה את הדבר הנכון.


נשים יפניות רוצות להסתמך על החוזקות שלהן

נשים ביפן בוחרות להישאר רווקות יותר ויותר בעיקר בגלל שהן רוצות לגלות כיצד הן יכולות לחיות בגפן ולהישען על היכולות שלהן. עד לפני זמן לא רב, אלו שנשארו רווקות נאלצו לסבול מעלבונות מהקהילה שלהן, אבל היום, זה נעלם.


חיי הנישואין נראים כמו נטל עבור נשים יפניות

היום, ישנן יותר ויותר נשים עובדות ביפן. למרות שזה נראה מעולה, התרבות שלהן לא תומכת בכך עד הסוף. נשים נאלצו לקחת את עול הטיפול בבית ובילדים, ונדרש מהן גם לטפל בקרובי המשפחה המזדקנים בעצמן. בשל המוסר הכפול הזה, נשים לא רוצות להינשא כלל והן מקוות להתרכז בחירות שלהן ובעבודתן.

נשים יפניות רוצות להתמקד בקריירה שלהן

למרות ש-70%-75% מהנשים בגילאים 25-60 עובדות, הקריירה שלהן נעצרת בשל מטלות הבית והטיפול בילדים. זו הסיבה מדוע, עבור נשים יפניות, נישואין פירושם קבלת אחריות גדולה בבית אותה יצטרכו לשאת בעצמן. בשל כך, הן מאבדות זמן רב לעשות את מה שהן נהנות ממנו, כולל שקידה על הקריירה שלהן. זוהי למעשה סיבה נוספת מדוע הן בוחרות להתמקד בקריירה שלהן ולהישאר רווקות.

יש להן קרובי משפחה מבוגרים לטפל בהם

יש נשים שלא מתחתנות כדי לטפל בקרוב משפחה מבוגר, בעיקר האימא. הן פשוט מרגישות שאין להן את האומץ לנטוש את האם ולהינשא, למרות שיש להן הזדמנויות רבות לעשות זאת.


גברים יפנים מרגישים שהם לא יכולים לכלכל אישה ומשפחה

לדבריהם של גברים יפנים, אורח החיים והעבודה שלהם לא מעניקה להם השראה אמיתית להינשא ולבנות משפחה. זה גורם לגברים רבים להישאר רווקים. לפי נורמות חברתיות, הגברים הם אלה שצריכים לדאוג לאישה ולמשפחה מבחינה ככלית, ורבים מהם מרגישים שהם לא יכולים לעשות זאת.

גברים ביפן רוצים לבזבז כסף רק על עצמם

אחת הסיבות מדוע גברים ביפן מעדיפים להישאר רווקים היא שהם לא רוצים לחלוק את כספם עם אחרים. הם רוצים לבזבז את זה על עצמם, ולהיות בעלי החירות לעשות כאוות נפשם עם הכסף שלהם, ללא הגבלות.

ערים יפניות הופכות את חיי הרווקות לקלים יותר

היפנים מעוניינים פחות בקיום מערכת יחסים ונוטים יותר לחופש האישי שלהם, במיוחד בגלל שהערים מעניקות להם חיי רווקות קלים מאוד. ישנן אפילו מסעדות שמשרתות סועדים בודדים ומלונות קפסולה שמעוצבים עבור גברים המטיילים בגפם.

האם אתם חושבים שהסיבות האלה מספיקות עבורכם כדי להישאר רווקים? האם אתם מעדיפים להישאר רווקים או רוצים להיכנס למערכת יחסים? לדעתכם, אילו סיבות הופכות את חיי הרווקות לעדיפים?