מדוע לנשנש יכול דווקא להיות טוב עבורכם?

לעתים רבות אנשים מזלזלים בהרגל הנשנוש של אחרים, ולמרות זאת, המוניטין אינו מוצדק. למעשה, יש לכך יתרונות רבים – מירידה במשקל ועד איכות השינה. לכן תזמנו את זמן הנשנוש שלכם והכינו את מכלי האחסון. אנחנו עומדים לגלות את הצד השני של הנשנוש.

צוות האתר שלנו חושף את האמת שתאפשר לכם לנשנש את חטיף השוקולד האהוב עליכם מבלי רגשות ושם.


אתם מקבלים יותר וויטמינים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

נשנוש עוזר לכם לשלב יותר נוטריינטים בתזונה שלכם. קשה לקבל את כל הוויטמינים להם אתם זקוקים מ-3 ארוחות ביום בלבד, וזו הסיבה מדוע לעתים קרובות מומלץ לאכול פירות וירקות במהלך היום. אלו שמתזמנים את הארוחות שלהם מפספסים את הוויטמינים החיוניים, וכתוצאה מכך, הם עלולים לסבול מציפורניים שבירות ואובדן שיער.


סבירות נמוכה שתכלו יתר על המידה

© Unsplash.com© Unsplash.com

ארוחת בוקר, צהריים וערב אינן מספיקות לכולם. חטיפים קלים יכולים לעזור לכם להרגיש מתודלקים, ובו בעת גם למנוע מכם לאכול יתר על המידה כשאתם סופסוף ניגשים לאכול. למעשה, אתם יכולים גם לתזמן את זמן הנשנושים שלכם. זה מה שעושים במדינות אחרות, הפיקה בשוודיה, הסאנג׳י או האויאטסו ביפן עווד.

אתם מעניקים יותר אנרגיה למוח

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

המוח משתמש בגלוקוז כדלק, במיוחד כשאתם מבצעים מטלות מאתגרות. היכולות המנטליות שלכם מדרדרות בצורה משמעותית אם רמת הסוכר בדם שלכם נמוכה. נשנוש מזונות כמו שוקולד או אגוזי מלך משפרים את הריכוז המנטלי שלכם.

אתם מרגישים פחות מתח
כשאתם מרגישים במתח, הגוף שלכם משחרר קורטיזול. זה יכול להוריד את רמת הסוכר בדם, כך לפי תזונאים. לכן כשאתם חשים תסכול, קחו חטיף בריא והזמינו מעט סרוטונין לחייכם.

כך תתגברו על העייפות של אחר הצהריים
העייפות של אחר הצהריים היא תגובה טבעית לשעון הביולוגי. היא גורמת לכם לחוש מנומנמים בין השעה 1 ו-3 בצהריים. בכל מקרה, אפשר להימנע מהעייפות הזו בעזרת נשנוש של פירות וירקות. פירות יבשים ובוטנים בלתי מלוחים יכולים לסייע לכם בהתמודדות עם ההשתוקקות למזון.


זה משפר את הקשרים החברתיים שלכם

© Unsplash.com

נשנוש מסייע למעשה בכל הנוגע ליצירת חברויות עם אחרים. מחקרים שבוצעו באוניברסיטת אוקספורד מצאו שאכילה משותפת מגבירה את האושר ומשפרת מערכות יחסים. בנוסף, חלוקת המזון שלכם לבדה עם אחרים יכולה לסייע בשבירת הקרח. זה גורם לכם להרגיש שמעריכים אתכם ושלצד השני אכפת מכם.

תנוחו היטב בלילה

© Shutterstock.com

זה לא בלתי בריא לחלוטין לאכול לפני השינה. מה שחשוב זה מה שאתם אוכלים. לדוגמה, שקדים משפרים את איכות השינה מאחר והם מכילים מלטונין. מזונות עשירים בסידן מונעים הפרעות שינה.

חוץ מזה, כוס חלב חם או תה קמומיל לפני השינה יכולה לסייע לכם בירידה במשקל.

האם אתם מנשנשים הרבה? מהו החטיף האהוב עליכם?