מדוע מוטב לא לצחצח שיניים אחרי ארוחת הבוקר

אין ספק שצחצוח השיניים הוא אחד השלבים החשובים ביותר בשגרת היגיינת הפה שלכם. אבל צחצוח בזמן הלא נכון, יכול בכמה מהמקרים, לחבל במאמצים שלכם לשמור על שיניים חזקות ובריאות. בעוד שזה נראה מפתה לרענן את הנשימה מיד אחרי ארוחת הבוקר, מוטב לצחצח את השיניים דבר ראשון בבוקר, מאחר ורוב המזונות הנאכלים בארוחת הבוקר מרככים את שכבת המגן של השן, וגורמים לה נזק שלא במתכוון.

צוות האתר שלנו יודע שיש אנשים שמעדיפים לצחצח את השיניים לפני ארוחת הבוקר בעוד ששי כאלה שעושים זאת מיד לאחר הארוחה. אז החלטנו לברר מה עשוי לקרות אם תצחצחו שיניים מיד אחרי שאכלתם ארוחת בוקר.


זה עשוי לפגוע בשכבת המגן של השן

© Shutterstock.com

צחצוח השיניים אחרי האוכל עוזר לכם להילחם בבקטריה שומר על שכבת המגן חפה מנזק, אבל במקרים מסוימים, זה יכול לעשות את ההפך. כשאתם אוכלים או שותים משהו חומצי, כמו מיץ תפוזים, מיץ אשכוליות, או מי לימון, החומצה הסיטרית במזונות הללו מרככת באופן זמני את שכבת המגן של השן, וצחצוח מי לאחר האוכל יכול להחליש את שכבת המגן.


אם אתם רוצים לשתות כוס מיץ תפוזים או להוסיף פלח לימון למים שלכם בארוחת הבוקר, מוטב לא לצחצח שיניים 30 דקות לאחר מכן כדי לא לגרום נזק לשכבת המגן. ואם אין לכם יותר מדי זמן בבוקר, הגיוני לצחצח שיניים לפני האוכל.

זה עשוי להשפיע על צבע השיניים שלכם

© Shutterstock.com

שכבת המגן כשמה כן היא, מגנה על השיניים שלכם, ולמרות שזוהי הרקמה הקשיחה ביותר בגוף האדם, צחצוח מיד לאחר האוכל יכול במקרים מסוימים להזיק לה. כששכבת המגן אינה חזקה כפי שהיא אמורה להיות, זה יכול להשפיע על השיניים שלכם בכל מיני דרכים ולהפוך אותן מוכתמות ורגישות

זה עשוי להפוך את השיניים שלכם לרגישות יותר

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אם אי פעם הרגשתם כאב חד ופתאומי כשאכלתם או שתיתם משהו חם או קר, זה עשוי להיות סימן לכך שהשיניים שלכם רגישות יתר על המידה. רגישות בשיניים יכולה להתרחש ממגוון סיבות, ואחת מהן היא שכבת מגן חלשה. מאחר וצחצוח השיניים שלכם לאחר שאכלתם מזונות מסוימים יכול להגביר את הרגישות בשן, מוטב להימנע מתופעת הלוואי הבלתי נעימה הזו ולצחצח את השיניים שלכם לפני האכילה.

צחצוח השיניים לפני שאתם אוכלים יכול להגביר את ייצור הרוק

© Shutterstock.com

צחצוח השיניים שלכם מיד לאחר שהתעוררתם עוזר לכם להרגיש יותר רעננים בבוקר וגם ׳מניע׳ את ייצור הרוק שלכם. מאחר והרוק מכיל רכיבים אנטי בקטריאליים, זה עוזר לפרק את האוכל יותר בקלות ולהרוג בצורה טבעית את הבקטריה המזיקה שאחראית לשחיקת השיניים שלכם.

האם אתם מצחצחים שיניים לפני או אחרי האוכל?