מדוע מוטב שלא נישן עם אותה הציפית במשך יומיים ברצף

דבר לא יכול להסב תחושת נוחות כמו מצעים רעננים, פריכים, ונקיים. פרט לתחושת שביעת הרצון הקשור בשכיבה במיטה עם הציפית המכובסת והמושלמת שלנו, ישנן למעשה סיבות נוספות מדוע מוטב להחליף את זה על בסיס קבוע. הציפית שלכם באה במגע ישיר עם העור, ומומחים רפואיים ממליצים להחליף את זה פעמיים עד 3 בשבוע.

צוות האתר שלנו אוהב לישון על מצעים רעננים, ולכן החלטנו לגלות מהן הסיבות בגינן מוטב שתחליפו את הציפית שלכם לעתים קרובות יותר.


זה מושך קרדיות אבק

בכל לילה כשאנחנו הולכים לישון, אנחנו מעבירים זיעה, שיירי מייקאפ, וכמות מסחררת של 50 מיליון תאי עור מתים למצעים שלנו. זיעה ותאי עור מתים יוצרים סביבה מושלמת לקרדיות אבק מהם הם ניזונים ומתרבים. אם אתם לא מחליפים את הציפית שלכם לעתים קרובות מספיק, אתם חושפים את עצמכם לקרדיות הללו שעשויות להזיק לבריאות שלכם.


זה עשוי לגרום לכם לאקנה

© Shutterstock.com

הסרת האיפור לפני השינה היא שלב חשוב בהשגת העור המושלם. אבל אפילו אם זה נראה כאילו הסרתן את הקונסילר והמסקרה, עדיין עשויים להימצא שיירים על הפנים שלכם שימצאו דרכם לכרית וישארו שם עד שתשטפו את זה. שלבו את זה עם השמנים והזיעה שלכן, וכך אתן מאפשרות לבקטריה להתרבות, מה שיכול לגרום לגירוי בעור שלכם, ולהפוך אותו יותר רגיש להתפרצויות.

זה עשוי להזיק לשיער שלכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com© Shutterstock.com

ייתכן ואתם מבזבזים כסף רב על שמפו יקר וטיפולים בסלון יופי, אך הסיכויים הם שאינכם שמים לב לסוג הציפית עליה אתם ישנים. כשאתם מתהפכים בשנתכם, סיבי כותנה נוקשים מתחככים וגורמים לשבירה. ואם הציפית שלכם איננה רעננה, אתם עשויים גם להגביר את הסיכון לסבול מגירוי בעור הקרקפת שלכם, שבתורו, יכול להשפיע על בריאותו ויופיו של השיער.

זה עשוי להשפיע על שנתכם

© Shutterstock.com

אם לא החלפתם את הציפית שלכם במשך זמן רב, גזים שמשתחררים ע״י החיידקים וקרדיות האבק עשויים לגרום לאלרגיות וקשיי שינה. כשאתם לא נושמים כהלכה, משפיע הדבר על שנתכם, וגורם לתחושת תשישות בבוקר.

באיזו תדירות אתם שוטפים את הציפיות שלכם? מהו משך הזמן הארוך ביותר בו לא החלפתם ציפית?