מדוע מוטב שלא נקרא כשאנחנו בשירותים

לפי סקר שנערך באנגליה, הבריטי הממוצע מבלה קצת יותר מ-3 שעות בשבוע על האסלה. זה עוקף בצורה משמעותית את ההמלצה שהיא 10-15 דקות ביום, או שעה ו-45 דקות בשבוע. ואם אתם תוהים כיצד הזמן חולף, אז הטלפון הסלולרי שלכם הוא התשובה.
זה לא מפתיע ש-75% מהאמריקאים הודו שהם משתמשים בטלפון שלהם בשירותים.

צוות האתר שלנו רוצה להזהיר אתכם אודות 6 הסיבות המסוכנות בגינן אל לכם לבלות יותר מ-15 דקות בשירותים.


הטלפונים שלנו הם כר פורה לחיידקים.


הטלפונים שלנו יכולים לעביר ולתפוס חיידקים בקלות יתרה. הם מסוגלים להעביר את החיידקים מפני השטח שלהם אל האברים המוצנעים שלנו כשאנחנו מנגבים. הם גם יכולים לתפוס חיידקים מכל משטח בחדר השירותים בעודנו שוטפים את הידיים או מורידים את המים.

מחקרים הראו שטלפונים אחראיים להתפשטות MRSA (סטפילוקוקוס זהוב עמיד למתיצילין) במתחמים רפואיים. פירוש הדבר הוא שחולה אקראי יכול לתפוס שם זיהום.

טחורים ושאר בעיות רקטליות

לדבריהם של רופאים, ישיבה בטווח שבין דקה ו-15 דקות על האסלה היא תקינה. יותר מזה מפעיל לחץ בלתי נחוץ על הרקטום שלכם. וטחורים עם סימפטום רציני ביותר, אשר לאחריו עשויה להיגרם צניחה רקטלית.

במקרה המצוין, הרקטום שלכם מתחיל לצנוח ממקומו. בעוד שזה נשמע מפחיד מאוד, רופאים לא חושבים שזהו מצב חירום אלא אם כן אתם לא מטפלים בזה.

אתם לא צריכים לתרגל מיינדפולנס על האסלה


טלפונים לא רק שומרים על מוחכם במצב סטרס אלא גם דואגים שדעתכם תהיה מוסחת מהמטלות היומיות שלכם. אם אתם זקוקים להפסקה במהלך היום, נסו לעשות מדיטציה או כמה תרגילים. כשאתם מפעילים את גופכם, אתם גם מפעילים את המוח שלכם. בנוסף, כשאתם אוכלים ארוחה, נסו ליהנות ממנו מבלי למהר.

אם מדיטציה זה לא הקטע שלכם, תוכלו לפנות לספרים. קריאה תשאיר אתכם מרוכזים במילים ובלתי מעוניינים בטלפון. אתם פשוט תתנתקו מכל דבר שמטריד אתכם ותכניסו את עצמכם לעולם אלטרנטיבי.

אתם רואים בזמן אותו אתם מבלים בשירותים כבריחה

מחקר מ-2016 מצא שמשתתפים רבים השתמשו בטלפון שלהם כדי לדחוק מחשבות ורגשות שליליים. בנוסף, אותו המחקר הארה שתלמידים משתמשים בטלפונים שלהם כדי להילחם בשעמום. כתוצאה מכך, השימוש המתמשך בטלפון משמש כאסטרטגיית התמודדות שההשפעות שלהם עשויות להיות חמורות מאוד על הבריאות הנפשית שלנו.

תוצאה חיובית אחת מהמחקר היא שטלפונים עוזרים למעשה לאנשים מבוימים להתמודד עם מצבים מלחיצים. בכל מקרה, מחקר שנערך ב-2014 הראה שוויתור על הטלפון לזמן מה יכול להיות מותח במיוחד עבור בני דור המילניום.

אתם מבזבזים את זמנכם

לפי מחקר, כולנו מבלים בממוצע 90 דקות על הטלפונים שלנו, שזה כ-3.9 שנים מחיינו. פירוש הדבר הוא שהטלפונים יכולים להסיח את דעתנו מהעבודות שלנו ומהמטלות היומיומיות. לפי מחקר, עובדים מבלים בממוצע 5 שעות בשבוע על דברים שאינם קשורים לעבודה.

לכן, במקום לעבוד, אנשים רבים בודקים את האי מייל הפרטי שלהם ומשוטטים ברשתות החברתיות כשהם אמורים למעשה לעבוד.

אתם הופכים מכורים לטלפון שלכם

אחד מ-3 הסימפטומים העיקריים של התמכרות לטלפון היא הפחד לעזוב את הבית בלעדיו. השניים הנוספים הם מפחד שמא לא תוכלו לשלוח או לקבל הודעות והתחושה המוטעית שאתם מקבלים הודעות. בעוד שמדענים רבים עדיין לא משתמשים במילה ״התמכרות״ בצורה משמעית, ישנן אינדיקציות שמעידות על כך זה שזה מה שקורה.

רוב ההתמכרויות קשורות בתשדורת של דופאמין. טלפונים מספקים את אותה התחושה, כאשר משתמשים מתמלאים אושר כשהם מתקשרים עם מישהו. התוצאה השלילית של שימוש יתר בטלפון כוללות הערכה עצמית נמוכה, חרדה ודיכאון.

האם הרגשתם פעם כאילו הטלפון שלכם ׳בולע׳ אתכם? האם ניסיתם לצמצם את זמן השימוש במסכים ואם כן, האם שמתם לב לשינוי בבריאותכם הכללית?