מדוע מוטב שלא תסתובבו יחפים, אפילו לא בבית

לבעוט את הנעליים שלכם מחוץ לרגליים זה כל מה שאתם צריכים כדי להירגע כשאתם מגיעים הביתה אחרי יום עמוס. אבל לתת לכפות הרגליים העייפות שלכם מנוח לא קשור בהליכה יחפים. למעשה, להסתובב בבית ללא כפכפים יכול לגרור השלכות בלתי נעימות לבריאות וליופיין של כפות הרגליים שלכם.

צוות האתר שלנו מרגיש גם כן עצל לפעמים להחליף לנעלי בית. לכן החלטנו לגלות מה יקרה אם תלכו יחפים על בסיס קבוע.


כפות הרגליים שלכם חשופות יותר לבקטריה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אפילו אם זה עתה שטפתם את הרצפה, אין זה אומר שהיא נקייה לחלוטין מחיידקים. הרצפות שלכם עשויות להיראות נקיות, אך במציאות, ישנו עדיין אבק בבית שמכיל פטריות ובקטריות מזיקות רבות. אם אתם מסתובבים יחפים, אתם חושפים עצמכם למיקרואורגניזמים שעשויים לזהם את העור בכפות הרגליים שלכם. זה, בתורו, יכול לזהם את ציפורני הרגליים שלכם ולגרום להם להפוך צהובות ושבריריות.


משטחים נוקשים לא עושיים טוב לכפות הרגלים שלכם

© Shutterstock.com

הליכה יחפים על הדשא אחת לזמן מה מרגיש נעים ויכול אפילו להקל על המתח שלכם, אך אם תעשו זאת בתוך הבית זה יכול למעשה לגרום נזק לכפות הרגליים שלכם. משטחיים רכים יותר מאפשרים לכפות הרגליים שלכם לשקוע באופן טבעי ולתמוך בחלק הפנימי של כף הרגל. אבל רוב הרצפות קשות מדי, והליכה ללא תמיכת הנעליים שלכם גורם למתח בלתי טבעי שבסופו של דבר עשוי לגרום לכאבים בעקבים ובברכיים שלכם.

זה עשוי לגרום לפציעה

© Depositphotos.com© Pexels.com

אין כמו לחלוץ את הנעליים שלכם אחרי יום עבודה ולתת לכפות הרגליים שלכם לנשום, אבל הליכה סביב הבית ללא נעליים עשויה לגרום לנפילות ופציעות. מחקרים הראו שנעילת כפכפים או גרבים ללא נעליים יכולה לגרום לנפילות ולמתיחת שרירים כתוצאה מהנפילה.

זה עשוי לגרום נזק לגב

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

אם אי פעם הרגשתם שכפות הרגליים שלכם כואבות אחרי שהלכתם יחפים, ישנו למעשה הסבר מדעי לכך. הליכה על משטח נוקשה כשאתם יחפים גורם לחלוקה בלתי שווה של המשקל על כפות הרגליים שלכם. חוסר האזור הזה יכול לגרום נזק אם אתם כבר סובלים מעיוותים בכפות הרגליים, ויכול גם להיות בעל השפעה על החלקים העליונים של גופכם, ולגרום לכאבים בגב ובברכיים.


זה עשוי לגרום לריח מכפות הרגליים

© Shutterstock.com

פרט לגרימת כאבים בכפות הרגליים ובגב, הליכה כשאתם יחפים על בסיס קבוע יכולה לגרום לניחוח גוף בלתי נעים. אי נעילת נעליים פירוש חוסר הגנה מפני בקטריות במקלחות בחדר הכושר ואפילו בבית. כשאתם הולכים יחפים, אתם יכולים בקלות לבוא במגע עם זיהומים אלה, שיכולים לגרום לכפות הרגליים שלכם להסריח.

האם אתם הולכים יחפים לעתים קרובות? האם הבחנתם באופן בו זה משפיע עליכם?