מדוע מוטב שתחתכו אנשים רעילים מהחיים שלכם

אחרי שהבנתם שישנו אדם רעיל בחיים שלכם, השלב הנחוץ הבא הוא לשחרר אותם. בכל מקרה, הרבה יותר קל לדבר מלעשות ולפעמים אנחנו בוחרים להישאר במערכות יחסים גרועות במקום להניח לאנשים ללכת. זה יכול לפגוע בכם בדרכים שונות ובהחלט להשפיע על פעילויות היומיום שלכם.

צוות האתר שלנו זיהה את הסיבות בגינן חשוב לחתוך מהחיים שלכם אנשים רעילים לתמיד.


זה יכול להשפיע עליכם גופנית

© shutterstock.com© shutterstock.com

לדברי מומחים, הימצאות במערכת יחסים רעילה משפיעה לא רק על הבריאות הנפשית שלכם. אנשים שנשארים במערכת יחסים רעות נוטים להימצא בסיכון לפתח בעיות לב. הם גם עשויים לסבול מבעיות אחרות כמו לחץ דם, רמות סוכר גבוהות והשמנת יתר.


זה יכול לרסק את הביטחון העצמי שלכם

שמירת קשר עם אדם רעיל, יכולה בתורה, להרוס את הערך העצמי שלכם ולגרום לכם להאמין שזה מגיע לכם ושזה הכי טוב שאתם יכולים להשיג. השליליות לא תניח לכם לראות שאתם מסוגלים לדברים מדהימים וראויים לאהבה חסרת תנאים וזה יכול לגרום לחרדה, מתח ודיכאון.

זה הופך אתכם לתלויים באחרים

© depositphotos.com

אנשים רעילים אוהבים לקבל את כל ההחלטות החשובות בעצמם, אפילו עבורכם, ומנסים לשלוט בכל הבט בחייכם. כשזה קורה, אתם מאבדים באיטיות את הייחודיות שבכם ומוצאים עצמכם נאבקים כדי לקבל החלטות בעצמכם.

זה גורם לכם להזניח את הצרכים שלכם

© shutterstock.com© shutterstock.com

מערכות יחסים רעות יכולות לגרום לכם לוותר על התחביבים האהובים עליכם, אפילו מבלי להבין זאת. כשאתם עושים הכל למען נוחיותו של האדם שמולכם זה גורם לכם להזניח את התשוקות שלכם. זה יכול לגרום לכם להעלות על המזבח את הזמן, הבריאות ואפילו את המראה שלכם.


זה יכול להקשות עליכם לבטוח באחרים

ההימצאות בסביבת אנשים רעילים יכולה לגרום לכם להאמין שכולם אותו הדבר, לשנות את ההשקפה שלכם על העולם. אתם עשויים לפתח בעיות אמון ולהסס להעניק לאחרים הזדמנות, וזה יכול להשפיע על מערכות היחסים העתידיות שלכם ועל הסיכוי שלכם לחיים מאושרים.

האם נמצאתם פעם במערכת יחסים רעילה? כיצד נחלצתם ממנה?