מדוע מופיעים עיגולים שחורים מתחת לעיניים שלנו וכיצד להיפטר מהם

כשאנחנו רואים מישהי עם עיגולים שחורים מתחת לעיניים, אנחנו חושבים לעצמנו, ׳אוי, היא כנראה לא ישנה טוב!׳ אבל מומחים רפואיים גילו שישנו חופן גורמים אחרים שתורמים להופעת העיגולים השחורים, ולא רק עייפות.

היום צוות האתר שלנו מתקל את הסיבות להופעתם של עיגולים שחורים, ובנוסף גם נשתף אתכם בכמה טיפים שיכולים לעזור לכם להילחם בהם ולהותיר את פניכם רעננות.


מדוע יש לנו עיגולים שחורים מתחת לעיניים

© Depositphotos.com

הסיבה מאחורי הופעתם של עיגולים שחורים מתחת לעיניים משתנה מאדם לאדם, אך גורם אחד שכולנו חולקים הוא הצללית המופיעה תחת העיניים ונגרמת ממחסור בזרימת חמצן לכלי הדם, אשר גורמת להיפר פיגמנטציה. היפר פיגמנטציה נוצרת ע״י חומצת אמינו בשם מלנין. מה שמוכר בשם שקיות עיניים, אפשר לייחס למעשה הבלתי מודע של שפשוף העיניים, חשיפת יתר לשמש, או שינה בלתי מספקת; בעוד שגורמים אחרים כוללים גנטיקה והזדקנות. ולמרות זאת, עיגולים שחורים יכולים להיגרם עקב בעיות רפואיות כמו אלרגיות, אקזמה, דרמטיטיס (דלקת עור) ואנמיה.


כיצד אנחנו יכולים להילחם בהן

© Glow Recipe / Youtube

מלנין הוא פיגמנט שחור או חום המצוי בגופנו ואחראי על צבע העור, השיער, העיניים וחלקים אחרים בגוף. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למנוע ממלנין להצטבר תחת העיניים שלכם ולהעניק לכם מראה עגמומי.

דאגו לתנוחת שינה תקינה

שינה בתנוחה זקופה יכולה למנוע נפיחות. כשאנחנו ישנים, נוזל עשוי להצטבר תחת העיניים שלנו, במיוחד אם אתם שוכבים בתנוחה שטוחה. שמרו על הראש מורם מעט כדי למנוע הצטברות נוזלים, מה שיגרום לכם להיראות כאילו נחתם מספיק בבוקר.

הימנעו מאור שמש ישיר
שאלו כל רופא עור והוא יגיד לכם שמוטב לכם שלא לחשוף את פניכם לאור שמש ישיר. לא רק שאור השמש גורם לעור שלנו להזדקן מהר יותר, אלא שגם קרני האולטרה סגול המזיקות יכולות לגרום נזק לעור שלכם. עור מזדקן מוביל להיווצרות נפיחות ועיגולים שחורים מתחת לעיניים. אז אם אתם מתכננים להיות בשמש, שימו מקדם הגנה, הרכיבו משקפי שמש וחבשו כובע!

נסו רכיבים טבעיים

© Breakingpic / Pexels


רכיבים נפוצים אחרים שתוכלו למצוא בביתכם, כמו מלפפונים ותיונים, יכולים לשמש ביעילות במלחמתכם נגד העיגולים השחורים מתחת לעיניים. למלפפונים יש יכולות קירור ואנטי דלקת שיכולים להקטין את הנפיחות באזור העיניים, בעוד שהקפאין והטאנין בשקיות התה יכול לצמצם את הדלקת ולהדק את העור. לתוצאות מרביות, עשו קומפרסים קרים המורכבים ממלפפונים ושקיות תה ולחצו על העיגולים השחורים, ולאחר מכן שטפו פנים.

קרח
באותו האופן בו מלפפונים ותיונים מקטינים את הדלקת בעין, כך גם קוביית קרח או קומפרסים קרים יכולים להקטין את הנפיחות שמותירים העיגולים השחורים בפנים. שימוש בקרח מאיץ את תהליך החלמת העור ומעניק לעור שלכם זוהר בריא ומחודש.

שנו היטב

© Shutterstock.com

כשהגוף שלנו חסר שינה, העור שלנו נוטה להיראות חיוור יותר, מה שהופך את העיגולים השחורים מתחת לעיניים לבולטים יותר. מאחר והעור תחת העיניים שלנו די דק, הוא יכול להפוך כהה כתוצאה מעייפות, ובשל התרחבות של כלי הדם. עבור מבוגרים, חשוב לישון לפחות 7 עד 9 שעות ביום כדי לשמור על מראה פנים רענן וצעיר.

השתמשו בקרם לחות ובשמנים מרפאים

© Depositphotos.com

הענקת לחות לפנים שלנו באמצעות שמנים יעילים וקרם לחות מונעים הופעת קמטים וחריצים. בחרו במוצרי טיפוח פנים אשר עשירים בנוגדני חמצון, ויכולים להיות בעלי השפעה חיובית על העיגולים השחורים הללו. תנועות העיסוי כשאתם מורחים משהו מסייעות גם כן לזרימת הדם, לכן הימנעו מכל הצטברות חסימה של כלי הדם שלכם. בחירות פופולריות לקרם לחות הם כאלה המכילים וויטמינים E, C, שמן שקדים ושמן קוקוס.

מה אתם עשיתם כדי לטפל בעיגולים השחורים מתחת לעיניים שלכם?