מדוע מצטבר לכלוך בעיניים שלנו כשאנחנו ישנים

כולנו התעוררנו בבוקר עם לכלוך בעיניים שלנו. זהו תפקוד טבעי של העין וללכלוך הזה יש מטרה. אך בו בעת, זה גם עשוי לאותת על בעיה.

צוות האתר שלנו הסתקרן מאוד לגבי סיבות הופעת הלכלוך הזה בעיניים שלנו, לכן ביררנו מדוע זה מתרחש בכל פעם שאנחנו מתעוררים משינה. בואו נחפור בזה!


מדוע זה מופיע:

1. בגלל שהעיניים שלנו עצומות כל לילה


כשאתם ישנים, הלכלוך הזה מצטבר בפנות העין, ולפעמים לאורך קו הריסים. זה מופיע בגלל שהעיניים שלכם לא יכולות לשמן את עצמן כפי שהן עושות כשאתם ממצמצים.

2. זהו רכיב חיוני בבריאות עין טובה

© Depositphotos.com

הפרשות העין או ה׳שינה׳ בעין שלכם יכולים להיות רטובות ודביקות או יבשות ופריכות. זה מגיע משכבת הדמעות של העין, אשר מופרשת כשאתם ממצמצים ושומרת על השמן בעיניים. זהו גם מנגנון הגנה של הגוף שמגן על העיניים שלכם מדברים כמו בקטריה.

מדוע זה מוביל לסיבוכים

1. יש לכם עיניים יבשות© That_tommy / Reddit

עיניים יבשות מתרחשות לעתים קרובות כשאתם מביטים בטלפון או במחשב שלכם במשך זמן רב, אפילו כשאתם במקום ממוזג. העיניים שלכם מקבלות מספיק מהדמעות שמשנות אותן וזה משפיע על ההפרשות בעזרת תחושת עקצוץ.

2. אתם לא מסירים את ההפרשות מהעין לעתים קרובות מספיק

© shutterstock.com© shutterstock.com

כשאתם מתעוררים משינה, אתם עשויים להיכנס מיד לשגרה שלכם ולבדוק את הטלפון או לצחצח שיניים, בזמן שמה שאתם אמורים לעשות זה להיפטר מהלכלוך בעין.

שלב חשוב אחד בהסרת ההפרשות בדרך הנכונה היא בעזרת מטלית לחם או בשימוש במים חמים, שעוזרות להיפטר מההפרשות בצורה יעילה.

3. ייתכן ויש לכם זיהום בעין

© Depositphotos.com

אם אתם נתקלים בהפרשות הללו לעתים קרובות, זה לא תקין. ההפרשות הללו מתנהגות אחרת אצל כל אדם. מוטב שתיוועצו עם רופא אם אינכם חולים ואינכם מבחינים בסימנים של זיהום בעין.

האם תהיתם לגבי ההפרשות בעיניים שלכם? האם שמתם לב אליהם לאחר השינה? אנחנו רוצים לשמוע את המחשבות שלכם!