מדענים גילו לאחרונה את 5 היתרונות הבריאותיים האלו הטמונים באכילת 3 ביצים ביום!

במשך שנים, אכילת ביצים באופן קבוע נחשבה למסוכנת ומעלה את רמות הכולסטרול לרמות לא בריאות. בכל מקרה, ממצאים מדעיים אחרונים מוכיחים שהגוף שלנו מפיק בעצמו רמות משמעותיות של כולסטרול, וצריכת מזונות המכילים כולסטרול דווקא מורידה את ייצור (ואחסון) הכולסטרול הטבעי.

אלו חדשות מצויינות, במיוחד שמדובר בביצים, המכילות יתרונות בריאותיים נפלאים אם צורכים אותן בכל יום! לא רק שהן מכילות ויטמינים ופרוטאין רבים להם זקוק הגוף, הן בעלי מאפיינים המונעים מחלות רבות.


2-3 ביצים ביום יעשירו את הדיאטה שלכם בויטמין A,D,E ו-B12. לפי ה-“Huffington Post”, הן גם עשירות בחומצה פולית, סידן וחומצות שומן מסוג אומגה 3. כמות הפרוטאין האיכותי בביצה אחת, לפי “Health 24" שווה ל-30 גרם של בשר! איכות הפרוטאין מדורגת גבוהה יותר, מאשר ניתן למצוא בבקר או בחלב.

הסרטון בו אתם עומדים לצפות יספר לכם בפרטים כל מה שאתם צריכים לדעת על הערכים התזונתיים, על הכּוֹלִין (ויטמין מקבוצת ויטמיני B)…החשיבות לבריאות המוח, ונוגדני החמצון המצויים בביצים. נוגדני החמצון הללו יגנו על בריאות העיניים שלכם וינמיכו את הסיכון לסוגים רבים של סרטן. הסרטון עוסק גם בנושא איזון ושמירה על המשקל, ובריאות העצמות, השיער והציפורניים שלכם.


נא שתפו את המאמר החשוב הזה עם בני המשפחה והחברים שלכם!