מדענים מסבירים 10 דברים שגורמים לכם להימשך למישהו

"כל שניה היא הזדמנות לשנות את חייכם, בגלל שכל רגע יכול לשנות את האופן בו אתם מרגישים" – רונדה ביירן.

משיכה היא הרבה יותר מתחושת בטן. בעוד שזה חלק מהעניין, הסיבות לכך שאנחנו נמשכים למישהו הם הרבה יותר מדעיות ממה שאנחנו נותנים לעצמנו קרדיט לגביו. כשאנחנו רואים מישהו אותו אנחנו מוצאים מושך/מושכת, ייתכן ואנחנו כלל לא חושבים על השיחות מדוע, ובמיוחד לא על הסיבות המדעיות.


בכל מקרה, חוקרים גילו שישנם סיבות רבות מדוע אנחנו מרגישים משיכה פיזית לאנשים מסוימים בעוד לאחרים לא. אם אי פעם התקשיתם לתמלל מדוע אתם חשים משיכה כלפי מישהו, רשימת הסיבות המדעיות הללו עשויה לעזור לכם.


1. סימטריית פנים
מחקרים רבים גילו כיצד משיכה קשורה לסימטריה של הפנים שלהם.פירוש הדבר הוא שאנשים מושכים יותר נוטים לשמור על סימטריה בשני צדי הפנים או שני צדי הגוף שלהם. כמובן, אף אחד לא מושלם לחלוטין מבחינה סימטרית בפנים או בגוף. אבל ככל שאחד מצדי הגוף והפנים תואמות לצד השני, פירוש הדבר הוא שאנשים אלה נוטים להיות יותר מושכים. בפעם הבאה שאתם מסתכלים על פניו של מישהו שנראה מושך, חשבו על הסימטריה.

2. נשים בעלות רגליים ארוכות, גברים בעלי רגליים קצרות
באופן מצחיק, התפיסה של אורך הרגליים משתנה בין גברים ונשים. נשים בעלות רגליים ארוכות נתפסות כמושכות יותר, בעוד גברים עם רגליים באותו האורך של פלג הגוף העליון שלהם נתפסים כמושכים יותר. זו הסיבה מדוע אורך הרגליים האידיאלי של הגברים, הוא שרגליים קצרות גורמות לגברים להיראות שריריים יותר, בעוד שזה נתפס גם כתכונה מושכת יותר.

3. צורת הפנים של אדם
אסטרוגן וטסטוסטרון, ההורמונים המצויים בשפע אצל גברים ונשים, בהתאמה, הם אחראיים להיווצרות מבנה העצמות בפנים שלנו. צורת הפנים של אדם עשויה להצביע על רמת ההורמונים שלו, וכך גם על הפריון וכוח הגברא. נשים עם סנטר וגבות קטנות, יחד עם עיניים רחבות יותר, נתפסות כנשים פוריות יותר, בעוד אותו הדבר מתייחס גם לנשים בעלי גבות ולסתות חזקות יותר. אלו התכונות המרכיבות את הקוקטייל המושלם למשיכה פיזית.

4. קול "סק#י"
קולו של אדם נקבע ע"י ההורמונים שלו, וזה יכול להשפיע על האופן בו אתם תופסים אדם כמושך או לא. עבור גברים, קול נמוך יותר נתפס כמושך יותר, ביעוד פירוש הדבר שיש להם כמות גדולה יותר של טסטוסטרון. עבור נשים, קול גבוה יותר קשור בנשיות. איכות הקול משפיע על המשיכה גם כן: קול מנושף נחשב מושך אצל שני המינים, בעוד קול מונוטוני נתפס כמושך יותר בקרב גברים.

5. התנהגות לא אנוכית
התפיסה של אדם כמושך או לא, לעתים קרובות יותר משאר לא, מתבסס על המראה הפיזי שלו. המדעה הראה לנו שאנשים בעלי אישיות חומלת נתפסים כמושכים יותר. אלטרואיזם מראה לנו שבן זוג פוטנציאלי ישקיע ברווחה שלך. זה הראה גם שבני זוג פוטנציאליים הם פרטנרים טובים, שזהו דבר שאנשים חושבים באופן לא מודע כשהם מעריכים את מידת המשיכה של פרטנר פוטנציאלי.

6. גנטיקה מחמיאה
זוגות שדומים זה לזה נפוצים הרבה יותר ממה שאתם חושבים. המדע מסביר שלעתים קרבות אנחנו נפגשים לתכונות שמזכירות לנו את עצמנו כי אנשים נמשכים למה שנראה להם מוכר. פירוש הדבר הוא שלבן הזוג שלכם יש גנטיקה דומה לשלכם, החל מגוון העור, צבע השיער ואפילו הגובה! בנוסף, גנטיקה מחמיטה מוסיפה לפוטנציאל שלכם להביא ילדים. כשאנחנו בוחרים פרטנר, אנחנו עשויים לגלות שה"סוג" אליו אנחנו נמשכים דווקא די דומה לנו.

7. צלקות בפנים
זה קצת טריקי. עבור פרטנרים קצרי טווח, גברם נוטים להיתפס כמושכים יותר אם יש להם צלקות בפנים, אבל נשים לא. בכל מקרה, כשמדובר בפרטנר ארוך טווח, נשים נוטות דווקא לדלג על גברים עם צלקות בפנים, מאחר והם נתפסים כאגרסיביים פחות ודואגים יותר, דבר שנתפס כמושך יותר אצל פרטנרטים לטווח הארוך.

8. מישהו מעניין
המדע אומר שאנשים שנתפסים בעיניכם כמעניינים נתפסים מושכים יותר עבורכם. המוח שלנו זקוק לגירוי תמידי וחדש, ואנחנו נוטים להשתעמם מדברים שלא מעניינים אותנו – בין אם מדובר בסרטים, ספרים או אפילו אנשים. אם הפרטנר שלכם לא מתחזק את תשומת הלב שלכם, אתם נוטים לתפוס אותם כמושכים פחות. זו הסיבה מדוע אתם מוצאים אנשים בעלי אישיות דומה לשלכם, כמושכים יותר.

9. מסת גוף
זה אולי לא תופס לגבי כל אחד, אבל לפי מחקרים שנערכו אינדקס מסת גוף (BMI) משחק תפקיד במשיכה. ה-BMI שלכם הוא היחס בין הגובה למשקל. חישוב BMI מחשב את הגובה והמשקל שלכם ומנקד את זה בהתאמה, וזהו ה-BMI. ככל שאדם קרוב יותר ליחס של 20.85, כך תתפסו כמושכים יותר. כמובן, אתם לא יודעים מה ה-BMI של אדם במבט ראשון, אבל המוח שלכם יכול להעריך את הפרופורציות בין משקל וגובה.

2
"להיות אדיב חשוב יותר מלהיות צודק. הרבה פעמים אנשים זקוקים ללב מיוחד שמקשיב, ולא למוח מבריק שמדבר"

10. נאמנות.
זה אולי נראה כמו משהו שלא מצריך מחשבה, אבל המדע אמר את דברו: משיכה עולה בקרב אנשים שנתפסים כנאמנים ואמינים יותר. זה בגלל שאנשים בעלי נאמנות מוכייחם עצמם להיות פרטנרים טובים וגם הורים מעולים. נאמנות מינית היא משהו שאנשים מחפשים בפרטנר הפוטנציאלי שלהם , גם אצל גברים וגם אצל נשים.

משיכה היא עניין אישי, ולכל אחד יש טעם שונה! אבל, ישנן סיבות מדעיות מדוע אתם נמשכים לאנשים מסויימים, ואין עם זה שום בעיה! כעת, אתם יכולים לשלוף את הסיבה המדעית כשבא לכם להרשים את הפרטנר הפוטנציאלי שלכם (כך הוא גם יתפוס אתכם כמעניינים יותר).