מהי המשמעות המסתתרת מאחורי 10 סמלים מוכרים?

סמלים הם בכל מקום: באימיילים, בדרכים, בפרסומוץ. הם מקיפים אותו בזמן שאנחנו קונים או עובדים. רבים מאיתנו לא מבינים כמה עמוק מושרים הסימנים האלה בחיינו. בכל אופן, מקורם של כמה מהסמלים הללו הוא שאלה לא פשוטה.

צוות האתר שלנו חושף את מקורותיהם של 10 סמלים מוכרים מסביב לעולם, וכמה מהם מתוארכים הרחק שם בהיסטוריה.


סימן וי


© Pixabay

אנחנו משתמשים ב״וי״ גדי לסמן משהו כנכון, מאושר או מושלם. זהו סמל שהופיע במהלך האימפריה הרומית. הסימן V סימל veritas, שפירושו ״אמת״ץ עם השנים, השתנה הסימן כיוון שאנשים החלו להשתמש בדיו. הדיו לא הופיע מיד עם הכתיבה, לכן הצד השמאלי הפך קצר יותר.


סמל המחזור


© Pixabay

הסימן הופיע במקור ביום האדמה ב-1970. 3 חצים מסמלים מקורות בלתי מתחדשים שיש לשמר עבור הדורות הבאים. ירוק הוא צבעו של הטבע.

סמל אזהרת קרינה רדיואקטיבית


© Pixabay

הסימן נוצר ב-1946 כדי להתריע על חומרים רדיואקטיביים, אובייקטים ואיזורים. משמעות הסימן היא די ברורה: זהו אטום ו-3 סוגי רדיואקטיביות (אלפה, בטא וגאמה).

כפתור הקומנד (Command, ⌘)


© Pixabay

את סימן ה-⌘ ניתן למצוא רק על מקלדות לפטופים של אפל ולא בשום מקום אחר. סמל הקומנד של אפל מגיע מתמרורים בשוודיה שנועדו לציין אתרים מפורסמים.


סמל הסקציה


© Pixabay

הסמל הזה נמצא לעתים קרובות בספרים כדי לסמן מקטע של טקסט. מקור הסימן מ-S כפול שהיא קיצור של המילה הגרמנית satz שפירושה ״משפט״. גרסה אחרת מציעה כי שני S נגזרו מהביטוי הלטיני signum sectiōnis, שפירושו ״סימן מקטעי״.

כרוכית, שטרודל (@)


© Pixabay

מקור הסימון הזה אינו חד משמעי. תיאוריה מסורתית גורסת כי @ הוא גרסה מקוצרת של מילת היחס הלטינית ad (אל, על). בכל מקרה, במאה ה-16, הסימן נתפרש כאמפורה 1 (אַמְפוֹרָה, כלי קיבול מחרס ביוון ורומי הקדומות) ויחידת משקל, ארובה (arroba). הסימן עבר לשפת מחשב ממכונות הכתיבה באנגלית, ומסמלים ״ב-״ על המקלדת.

ברוסית, קוראים לזה ״כלב״, כיוון שבשנות ה-80 של המאה הקודמת, הסימן למחשב נייח היה זנב קטן כמו של כלב.

נקודה

מקורה של הנקודה ביוון וישנם 3 סוגי נקודות (גבוה, אמצעי ונמוך), והמיקום גם מגדיר את משמעותה. בתחילה, רעיון מושלם היו מסמנים בנקודה גבוהה (˙), אך עם הזמן נותרה רק הנקודה הנמוכה וקיבלה משמעות חדשה: סוף משפט.

סמל ה- USB

סמל ה-USB שאב השראה מהקלשון של פוסידון המייצג את כוחו. הוא מסמל את הכוח הטמון במכשיר אחד בלבד המתחבר למחשב. 3 הקצוות מסמלות את האוניברסליות של השימוש.

סמל המספר

הוא נמצא בכל מקום ברשת היום, אבל בטוח שפירושו הוא יותר מ-״האשטאג״. בספרות ימי הביניים הלטינית, ציין הסימן צלב ונקרא ״קאם דאו״. משתמשים בו גם לסימון פאונד, יחידת המשקל הלועזית.